کارن همایونفر

در لحظه انتشار این خبر اینستاگرام پست اعتراضی کارن همایونفر را نسبت به سیاه‌سازان سینمایی حذف کرد.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - روز گذشته عده‌ای از سینماگران معروف به «سیاه‌سازان سینما» بیانیه‌ای با عنوان جعلی و ضدمردمی «صدای آبان» در فضای مجازی منتشر کردند که بسیاری از امضاء کنندگان از حامی تبلیغاتی - انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات 1400 هستند. کارن همایونفر آهنگساز مشهور سینما در واکنش به این بیانیه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: 

۱- ابتدا از تمام همکاران سینمایی و موسیقی‌ام عذر خواهی میکنم. عکس هم تزئینی است و هیچ مناسبتی ندارد.!

۲- بیانیه آبان را امضا نکردم. برای اعتراض نیازی برای لابه‌لای جمع قاطی شدن ندارم.از این بیانیه ها هزارتا دیده‌ام مخصوصا دم انتخابات.

بیشتر بخوانید:

حمله یغما گلرویی به دارودسته‌ی اصغر فرهادی

۳- الحمدلله مسائل مالیاتی حل شد و بده بستان و زورآزمایی فرهنگ و قدرت به سرانجام رسید. خدا را شکر. ما که در آمدی نداشتیم حاضر بودیم مالیات هم بدهیم در سال مگر چقدر درآمد داریم کل درآمد یک سال من اندازه‌ی یک شب دورهمی تان نمیشود.خوش به حال دوستانی که برای هر کار دستمزدشان چند میلیارد است.خدا بیشتر کند.انشالله

۴- البته که روزگار سیاه است و همه غمگین فقط سئوال این است تمام این مدت که پست ها و استوری ها به تبلیغات و جشن تولد و آلودگی هوا گذشت حالا که خود تلویزیون و همه شروع به اعتراض کردند ناگهان آبان سیاه ایران مد شد؟ چرا ایران را سیاه میکنیم. سیاه خود ماییم. سیاه‌کار خود ماییم. دولت‌ها می‌روند و می‌آیند چیزی که عوض نمی‌شود حال مردم است. خدا را شکر شخصا تا به حال به کسی رای ندادم .آنها که دادند و خود را هم جر دادند الان بیانیه می‌نویسند؟! عجبا. عزیز سیاه‌کار خود ماییم.

۵- در صفحه‌ات اعتراض می‌کنی اما یک و نیم میلیارد دستمزد برای ده روز میگیری و الان هم از دست شوخی زشت شهروند البرزی با کودکی که در سطل زباله انداختند گله میکنی؟ الان آن شهروند را دستگیر کردند احتمالا کارش با کرام الکاتبین است نمی‌خواهید کمپین برای آزادی‌اش ترتیب دهید؟

هموطن عزیزم سیاه خود ماییم. سیاه‌کار خود ماییم که در زندگی روزمره در رفتار اجتماعی، در حفظ حق شهروندی دیگران یک لحظه هم با خودمان روراست نیستیم.
این اعتراضات و بیانیه‌های ظاهری و عوام‌فریب لیاقت خودمان است.

اعتراض مدنی مختص جوامع مدنی‌ است. اعتراض مدنی در توتالیتاریزم یعنی بده بستان که در غیر اینصورت اصلا اجازه نخواهند داد نفس بکشی.

دوست عزیزی که همزمان هم با ایران اینترنشنال و من‌و تو مصاحبه میکنی بعدش هم با تلویزیون داخل، دوازده میلیارد با شهرداری قرارداد می‌بندی حق نداری بیانیه در مورد مردم بدهی.

ایران اگر سیاه است تو سپیدش کن. شما که عاشق کلید بودی احتمالا اکنون فهمیده‌ای سوراخ کلید کجا بود. دقیقا کجا بود.

ایران اگر سراسر سیاه و ویران شود باز مردم اینجا هستند شما که پاسپورتت آماده‌ است برو. اینجا هوا هم نباشد من خفگی را با جان می‌پذیرم.
جداگانه می‌نویسم بی هیچ همراهی که اگر گناهی، جرمی مرتکب شده‌ام خدای نکرده شخص دیگری با من مجازات نشود.

اما شبکه اجتماعی اینستاگرام در اقدامی عجیب، مطلب انتقادی کارن همایونفر به سلبریتی‌ها را حذف کرد. وی پس از هجوم اکانت‌های برانداز و ضدایران به صفحه‌اش، آن را از دسترس عمومی خارج کرد. همایونفر در واکنش به این اقدام اینستاگرام، نوشت: "متاسفانه حرف حق را بر نمی‌تابند"

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • مهرماه IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  108 9
  انتخابات نزدیکه دوستان هم باخته اند از پیش لذا میخواهند بحران سازی کنند در کشور شاید زنده شوند و در قدرت بمانند
  • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
   49 4
   باور کن کافیه ۴ تا از اینا رو بگیرن و یه بازجویی ساده ازشون بشه، اینقد پشت پرده و اسناد خائنانه به ایران پیدا می کنین که نگو.
 • AU ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  94 7
  درود بر همه آزادگان جهان حتی اگر دشمن من باشد.
 • پويا IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  درود بر شرفت ، امام حسين (ع): اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  82 6
  احتمالاً كساني داخل كشور هستند كه گزارش مبسوطي به ارباباشون آنطرف آب جهت حذف اكانتها و تويتت هايي كه باب ميلشون نيست ميدهند
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  81 6
  حرف حق ،
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  88 6
  فقط لایک پرویز پرستویی!!!! دهن این جناب کارن رو باید طلا گرفت.کسی که خودش به نوعی سلبریتی محسوب میشه داره ازشون انتقاد میکنه مگه این جماعت سنگ پاروی، دردشون بگیره
 • IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  63 6
  درود بر شرفت ای آزاده
 • khwv IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  84 3
  کارن همایونفر عزیز الحق که مثل ایرانی قدرتمند حرف زدی و الحق که وجدانت پاک پاک پاکه و نیازی به چاپلوسی این و آن نداری . الحق که مطالبت درست بود و به دلم نشست و این از عمق راستی و پاکی شماست . ممنون که به فکر ایران هستی و ممنون که مثل بقیه نون به نرخ روز نمیخوری . و الحق که حقوقت با بیت المال آغشته نیست و الحق که نونت حلاله .
 • عاشق ایران IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  64 6
  این صبحتها مصداق فرمایش حضرت امام حسين (ع) اسن (که اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد)
 • SE ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  64 6
  درو بر جناب کارن و نفرین هستی بر سیاه کاران
 • نرگس IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  67 5
  احسنت و درود برشما آقای همایونفر عزیز که اینقدر صادقانه حرف زدید. واقعا حرفی که زدید از دل ما برآمد. سلبریتی ها واقعا همیشه کاسه داغتر از آش هستند و مواردی که فقط به نفع خودشان است بیانیه صادر می کنند.
 • Hassan IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  40 5
  ای ملت درست تحلیل کنید و شتاب زده و از سر هیجان تصمیم نگیرید ما هرچه که باشیم برای وطن مان باید بجنگیم نه مثل برخی تلبریتی درود بر شرف و شخصیت جناب همایون فر . حداقل برای کشورش دلش می تپد نه مثل برخی نا آگاه
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  45 5
  شیر مادرت حلالت...
 • IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  38 3
  اونایی که احیانا هنوز واقعا فکر میکنند تو این رسانه ها واقعا آزادی بیان هست خوب توجه کنند
 • IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  18 5
  باید ماهیت این افراد رو برای مردم مشخص کنید
 • SE ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  39 8
  فرهادی که سگی بیش نیست
  • علی IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
   23 1
   دوست عزیز توهین نکن به شخصیت بزرگ سگ .سگ برترین و بزرگترین روحیه و شخصیت وفاداری را دارد .لطفا در نظر دهی هر حیوانی را با این حیوان مقایسه نکنید متشکر
 • IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  31 2
  شیر مادرت حلالت. آخر اعتماد به نفس واقعی
 • خودم DE ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  34 3
  ینی درست ترین و برحق ترین و بهترین سخنی که می شود در مورد سلبریتی ها و اداهاشون نوشت... افرین.. آدم از عمق جان احساس خفگی می کنه وقتی ادا و اصول سلبریتی ها رو می بینه.. طرف در همین ایران کنونی و در جمهوری اسلامی حقوق میلیاردی و میلیونی می گیره و هر سال دور دنیاس و بچه ش رو تو آمریکا و کانادا به دنیا می اره و هر حرفی هم دلش بخواد می زنه و هر طور بخواد رفتار می کنه بعدش هی پشت سر هم در دفاع از مردم بیانیه صادر می کنه و توییت می زنه و پشت تریبون شروع به افاضه گویی می کنه که 40 ساله خوشی ندیدیم و نفس نکشیدیم و از این چرندیات که مطمئنم خودشون خوب می دونن تو همین جمهوری اسلامی پر و بال گرفتن و دیده شدن و الان واسه ما شانتاژ می دن و اما نمک نشناس و قدرنشناس شدن.. خیلی دوس دارم بدونم اگر جمهوری اسلامی نبود اینا تو کشور دیگری مثلن قرار بود چی کاره بشن..
 • آنتی صهیونیزم IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  25 4
  دمت گرم . دمت گرم . دمت گرم . ما که صدامون به گوش بعضی از این باصطلاح هنرمندان نمیرسه ولی گلی به گوشه ی جمالت که سخن از دل و زبان ما گفتی جانا .
 • IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  33 2
  احسنت برشما اگر ایرانی هستی باید پای ایران بمانی رفتن در بغل کسانی که دارو برمردمت حرام کردن وباعث مرگ هستن که هنر نیست ممنون از سخنان بجای شما
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  9 0
  جناب استاد همایونفر، شما ادامه دهنده راه اون کشیش پاک سیرت هستی که سر امام حسین(ع) یک شب با عزت و احترام مهمانش بود، ولی خیلی از حضرات به ظاهر مسلمان ادامه دهنده راه عمر سعد و ابن زیاد و یزید ملعونند که میخوان بخاطر دنیا دوبار سر حسین رو بر نیزه کنند، الهم لعنهم جمیعا
 • IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  9 0
  لاجَرَم بر دل نشیند ........
 • IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  8 0
  کارن دروووووود...
 • محمد IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  9 0
  سپاس دوست هنرمند.اين جماعت به اصطلاح هنرمند هنرمنديشان فقط در حركت هاي ضدمردمي است درد اين جماعت همگام شدن با كساني است كه تيشه بر ريشه مردم مي زنند فرض كنيم انقلاب بد است اربابان شما با بيماران سرطاني و لاعلاج و سخت درمان چه مشكلي دارند چرا براي آنها كمپين تشكيل نمي دهيد هنرمندي كه درد مردم را نشناسد و فكر و ذكرش پركردن كيسه و پز دادن با اجنبي ها باشد همان بهتر كه در سرزمين آرزوها و روياهايش سكني گزيند ما را خدا بس است و اين سرزمين پر ازهنرمنداني است كه با عشق و درد مردم غمگسار آنند نه آناني كه آتش افروز جان و مال آنهاست لطفا مارا شما سلبيريتي ها تنها بگذاريد شما درد مردم را نمي فهميد آيا شده شبي شرمنده خانواده گرسنه صبح بكني و از شرمندگي زودتر به بهانه كار بيرون رويد در حالي چشمان نخوابيده بدرقه تان مي كنند.خدا رحمت كند بر شهداي امنيت وطن كه در غياب شان عده اي چه نعره ها كه نمي كشند و به قول سعدي بگذار تا بگريم چون ابر در بهاران كز سنگ ناله خيز روز وداع ياران
 • احمد DE ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  19 0
  متاسفانه اینستاگرام حذفش کرد غرب وحشی مدعی ازادی بیان
  • IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
   2 0
   معلومه همون دارو دسته هفت رنگ ریپورتش کردن یکی نیست به خودشون بگه "پس کدامین روزن را برای شنیدن صدای مخالف بازگذاشتید"
 • IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  18 0
  انصافا حرف حق زدی.
 • IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  14 0
  کلکسیونی از دیاثت ها در سلبریتی ها وجود دارد/
 • US ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  1 0
  کارن جان حرفت به دلم نشست. ترو خدا رای بده که این بلاها به سر مردم نیاید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس