واریز بسته کمک معیشتی به یک میلیون نفر از جاماندگان/ارسال پیامک از امروز

درحالی که سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی از بررسی درخواستهای غیر مشمولین طرح حمایت معیشتی خبر داده، نائب رئیس مجلس معتقد است، بانک اطلاعاتی جامع برای شناسایی ثروتمندان نداریم.

به گزارش مشرق، حسین میرزایی در برنامه گفتگوی خبری  گفت: تا اولین شنبه آذرماه برای 17 میلیون و هفتصد و بیست هزار خانوار حدود 59 میلیون نفر مبلغ حمایت معیشتی واریز شده است.

 

میرزایی ادامه داد: مکانیزم USSD و وارد کردن کد ملی سرپرست خانوار از طریق کد دستوری ستاره 6369 مربع آن هم با شماره گیری از تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار باشد یکی از راه‌های ثبت درخواست رسیدگی به شرایط آن دسته از کسانی است که از حمایت معیشتی بی بهره ماند‌ه‌اند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی تصریح کرد: تا این لحظه از تعداد کل 7 میلیون نفر بی بهره از طرح حمایت معیشتی حدود 4 میلیون نفر ثبت درخواست نموده اند.

بیشتر بخوانید:

مسببین بی‌تدبیری در اجرای تصمیم بنزینی محاکمه شوند

نوبخت: 2420 میلیارد تومان کمک معیشتی پرداخت شد


وی افزود: افراد پس از ثبت درخواست باید منتظر دریافت پیامکی باشد که طی آن چند دسته پیامک برای افراد ارسال خواهد شد فقط یک بار سرپرستان خانوار مجاز به ثبت نام می باشند،‌ دسته بندی کسانی هستند که مشمول دریافت کد رهگیری می‌شوند و باید کد ملی کد رهگیری و کد امنیتی خود را در سامانه اینترنتیwww.hemayat.mcls.gov.ir وارد نمایند. سپس درخواستشان را در قالب 200 کلمه ثبت می نمایند و درخواست آنها وارد سیکل رسیدگی خواهد شد. میرزایی از ثبت 60 هزار درخواست در سامانه فوق الذکر خبر داد.

زهرا کاویانی کارشناس مسائل اقتصادی در سوی دیگر گفتگوی نسبت به سیاستهای مطرح شده از سوی دولت برای ارزیابی و گزینشی یارانه بگیران گفت: در این گونه گزینشها مهم این است که خط کشیها بر اساس ویژگیهای فردی خانوار باشد نه داراییها و درآمدهای افراد. زیرا وضعیت درآمدی دهکهای 6 - 7 و 8 چندان تفاوتی ندارد و فاصله‌ها بسیار نزدیک است و این وضعیت دهک 6 که قرار است یارانه نگیرد با وضعیت دهک 7 که قرار است یارانه بگیرد چندان تفاوت ندارد.

وی ادامه داد: آنچه در کشور ما بعنوان تفاوت درآمدی مطرح می‌شود میان 2 صدک بالا و 2 صدک پایین جامعه قابل رویت است.

عبدالرضا مصری نائب ریئس مجلس شورای اسلامی در همین رابطه گفت: گروه هایی بسیاری هستند که در بانک اطلاعاتی یارانه بگیران جایی ندارند مانند اصناف جزء که کمتر از 3 میلیون تومان درآمد دارند و متاسفانه از آنها اطلاعاتی در سامانه ثبت نیست.

وی ادامه داد: تکلیف دستفروشان سطح شهر یا جستجوگران زباله‌های شهری دراین سامانه مشخص نیست. رانندگان و کارگران روزمزدی که بیمه نیستند. کارگاه های غیر بیمه، کارمندان شرکتهایی که ماهانه 400 یا 500 هزار تومان دریافتی دارند و بیمه نیستند و جرأت شکایت هم ندارند هم در این طرح دیده نشده اند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به کارمندان حق الزحمه صدا و سیما که کمتر از یک میلیون تومان در آمد ماهانه دارند گفت: هیچکدام این کارمندان در هیچ سامانه ای ثبت اطلاعات نشده‌اند پس متغیرهایی که آقای میرزایی سخنگوی ستاد مشمولان حمایت معیشتی می‌گوید درست نیست. ضمناً ما بانک اطلاعاتی درستی در کشور نداریم و فقط شعار می‌دهیم، بانک اطلاعاتی هزینه ای که اصلا نداریم.

آقای مصری گفت: شخصی را سراغ دارم که کارمند بازنشسته است و ماهانه 5 میلیون تومان از محل بازنشستگی دریافت می‌کند و نمایشگاه خودرویی هم دارد که حدودا ماهانه 15 میلیون تومان درآمد دارد و یارانه هم می‌گیرد از سوی دیگر برادر همین فرد بازنشسته نیست و ماهانه 3 میلیون و 400 هزار تومان در آمد دارد 2 بچه دانشگاه آزادی دارد اما یارانه نمی‌گیرد.

میرزایی در استودیو نسبت به گفته های نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح ثبت اطلاعات یارانه بگیران تصمیمی است که گرفته شده و ما فقط وظیفه شناسایی افراد مشمول طرح را بعهده داریم، در این طرح کسانی که ساکن خارج کشور هستند و یا از سطح در آمدی بالاتری برخوردارند از لیست یارانه بگیران حذف شده‌اند.

عبدالرضا مصری در ادامه ارتباط تصویری با این برنامه گفت: اگر بانک اطلاعاتی درستی داریم پس چرا 3 سال متوالی است درخواست حذف 3 دهک پر در آمد را داریم اما این اتفاق نمی‌افتد، زیرا بانک اطلاعات در آمدی جامعی نداریم.
وی ادامه داد: اگر خانه ای به لطف گرانیهای متوالی از 300 میلیون تومان به یک میلیارد رسیده تکلیف چیست؟ آیا باید صاحب این خانه به قصد یارانه گیر شدن خانه اش را بفروشد؟

آقای مصری ادامه داد: نباید جملات متناقص در دولت گفته شود. ما بدون حکم قضایی حق کنکاش دارایی ها و حساب های بانکی مردم را نداریم حالاچطور آقای میرزایی می گویند که اطلاعات آماری دقیقی از دارایی و در آمدهای مردم داریم.

مصری تصریح کرد: درحال حاضر طبق اطلاعات به روز 15 گروه شغلی در کشور هیچ گونه اطلاعاتی در بانک اطلاعات ایرانیان ندارند. دارایی نباید ملاک باشد زیرا ممکن است شخصی 3 میلیون یا کمتر حقوق و در آمد داشته باشد اما به یمن گرانیها خانه 300 میلیونی اش به یک میلیارد ارتقاء یافته باشد. نباید این فرد را از لیست یارانه بگیری حذف کرد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 48
 • در انتظار بررسی: 11
 • غیر قابل انتشار: 12
 • محسن IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
  9 4
  با سلام. سه روزه درخواست ثبت کردم اما هنوز کد رهگیری ارسال شده
 • علی اکبر میرزایی نیا CA ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
  7 0
  کد ملیمو با خط خانومم ارسال کردیم جواب نیومد دوباره رفتم خط به نام خودم گرفتم کد ملیمو فرستادم بازم جواب نیومد لطفا رسیدگی کنید
 • علی اکبر میرزایی نیا CA ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
  6 0
  بنده یه خانواده هفت نفره هستم وسه تا بچه محصل دارم ومستاجر هم هستم وفقط یه تاکسی پزو 405 مدل 90 دارم وهیچ شغلی دیگه ندارم لطفا رسیدگی کنید
 • مهدی زاده IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
  6 1
  بابا کد نمیاد چرا مخ مردم کار میگیرن
 • یوسف IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
  12 1
  بنده سخ روزه درسامانه ثبت نام کردم هنوز به من کد رهگیری ارسال نشده
 • IR ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
  0 0
  میرزایی: در این طرح کسانی که ساکن خارج کشور هستند و یا از سطح در آمدی بالاتری برخوردارند از لیست یارانه بگیران حذف شده‌اند نه آقای میرزایی گفته شما زیاد قرین صحت نیست .
 • حمید IR ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
  0 0
  همش کلاه بازیه دروغ من عضوبهزیستیم بیکارم متاهلم پیام پنج روزمیدم هیچ کدی نمیاددردسترسم هستم جای هم میرم مگن به ما ربطی نداره
 • علی رحمتی IR ۰۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
  0 1
  بسته معیشتی هنوز به حسابم واریز نشده
 • محمدرضا IR ۰۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
  1 0
  چند روزه کد ملی رو فرستادم به ۶۳۶۹ولی هیچ کد رهگیری نمیاد فک کنم سرکاریم
 • سید محمد رضا سیدجوادی IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
  1 0
  با سلام اینجانب چند سال است یارانه نمیگیرم مستاجر در منزل پدر همسرم درآمد ندارم هربار اعتراض یا ثبت هم کردم جوابی نشنیدم. برای این بار هم از روز اول ثبت کردم ولی هنوز جواب یا کدی نیامده ممنون میشم رسیدگی بفرمائید
 • رضا IR ۰۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  2 0
  با سلام 4روز است شماره ملی را ارسال کرده ایم اما کد رهگیری ارسال نشده است.چرادولت اطلاع رسانی نمی کند؟؟؟؟؟
 • 5629659944 IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  15 0
  تامرحله ثبت اعتراض میرم بعد میخوام اعتراض رو ثبت کنم خطا میده
 • نظري IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  2 0
  چرا كدرهگيري برامون صادر نميشه.حالا بايد چكاركنيم.دولت الكترونيك كه ميگن اينه قراربودبعداز24ساعت كدرهگيري بيادحالا شده5روز..اگه پستش ميكردن هم حالا رسيده بود
 • ناهید حیدر پور IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  2 0
  سلام کدرهگیری ارسال شده ولی وقتی وارد سایت میشورم ارور میزنه ومیگه کد اشتباه است
 • رسول رشیدی IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  0 1
  من بازنشته با حقوق 3 میلین حقوق که نه خانه دارم نه ماشین نه ملک یارانه معیشتی دریافت نمی کنم باداستن کدرهگیری وارد سامانه شدم اطلاعات دادم اما قبول نمی کند
 • منصور IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  0 1
  کد رهگیری نیومده که واسه ما...!!! باید چکار کنیم؟؟
 • احمدرضا IR ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  5 1
  بابا هرچی میریم تو سایت اطلاعات وارد می کنیم تا مرحله اخر میره ولی ثبت نمیشه چه کار کنیم؟ هیچ جا هم نمیشه سوال کرد پیگیری کرد
 • سمائیل ذاکری IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
  0 2
  تا این تاریخ هیچ گونه یارانه برایم ارسال نشده نه یارانهحمایتی نه چیز دیگراز مسئول محترم خواستارم تارسیدگی کنند و یادلیل قطع یارانه را توضییح دهند
 • رسوا رشیدی IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  0 0
  بنده بازنشته کشوری نه خانه نه ماشین نه ملک ندارم یارانخ معیشتی بنده حذف شده در سامانه اجازه به دولت که وارد می شوم ارور می دهد لطفا پیگیری نمایید کد ملی 2451603054
 • سمیه IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  0 0
  سلام درخواست ثبت کردم کد رهگیری که فرستاده شده را سامانه قبول نمیکنه و مینویسه اشتباه چی کارباید کنم؟
 • رضا IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  1 0
  من الان چهار روزه دارم ثبت اعتراض میکنم نمیشه.خطا میده...شب تلویزیون میگه خیلی از مردم از اینکه به حسابهای بانکی شون نگاه نکنیم انصراف دادن.شما سایت رو باز کنید ببینید واقعا اینطوریه ه ه.. این کار درست نیست ..
 • زهرا شریفی IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  0 0
  چرا تا این ساعت هنوز کدی به ما ندادند
 • حسن IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  1 0
  همش سر کاری هست من خودم کد ملیمو ارسال کردم کد رهگیری برام نیومد...
 • مصطفی IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  3 0
  سلام بعد از دریافت کد رهگیری موارد خواسته شده از وزارت رفاه رو پر کردم ولی درخواست ثبت نمی شه . ( خطا در ثبت اعتراض . لطفا دوباره کلید ثبت را کلیک کنید) هر بار کلیک می کنم همین متن ظاهر می شه .فکر کنم سر کار گذاشتند.
 • IR ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  1 0
  همه سرکاریم
 • حمیدرضاعابدینی IR ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  کد رهگیری دریافت کردم درمرحل ثبت اعتراض اعتراضم ثبت نمیشه دلیلش چیه مستاجرم ماشینم ندارم کارگر کارگاه جوشکاری به همه شاگردان ان کارگاه دادن الا من دلیلش چیه
 • نظري IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  سلام چرا كد رهگيري نيادبرامون چكاركنيم..مردم دنبال مرحله دم يارانشونن.مادنبال كدرهگيري...
 • علی IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  با سلام کد ملیمو به ۶۳۶۹ فرستادم هنوز هیچ پیامی نیومده. خواهشا مردم رو اذیت نکنید
 • سعید کلانتری IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  من ناشنوا هستم یارانه معیشتی قطع شد خواهش میکنم کمک یارانه فعال میکند
 • غلامحسین IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  یک هفته هست که درخواست دادم اما هیچ پیامی نیومده ، اگه سیستم نفتی هم کار میکرد تا الان باید چیزی میومد ، بازنشستم و تو آژانس کار میکنم - حرومشون باشه
 • فرودفرضی IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  من بازنشسته هستم کدملی خودرادرستاره6369 مربع ثبت نموده ام ولی کدرهگیری برایم نیامده.درعوض آنهایی که تمکن مالی بالایی دارندمشمول این طرح شده اند.لطفاحساب من رابررسی کنید.شایددلت سوخت وبدون توجه به یارانه .مبلغی واریز کردی به حسابم.ممنون ازلطفتون4829
 • حامدبیات IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  کدملیمو چندروزه فرستادم ولی جوابی برام نیومه.لطفا هرچه زودتر پیگیری کنید.
 • مجتبی رحمتی الموسوی IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  باسلام هنوزبسته معشیتی دریافت نکرده ام خواهشارسیدگی فرماییدممنونم
 • علی زاد IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 1
  من بازنشسته فرهنگی و دو دانشجوی ازاد دکتری و کارشناس سراسری دارم و 55 ماه است یارانه من قطع شده به دلیل واهی داشتن خانه کلنگی 130 متری سه دانگ و ماشین ال نود مدل 90 و بسته هم دریافت نکرده ام واعتراض هم کرده ام ولی جوابی نیامده وسالهاست معترضم اما در این 5 سال کسی جوابگو نبوده ونیست.
 • اصغر پورقلی DE ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  دریافت یارانه معیشتی
 • محمدخاقان قره باغ IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  0 0
  بنظربنده بدترین وبی فکرترین تصمیم دست اندرکاران درتوزیع یارانه بنزین است که گرفته شده.من بازنشسته باکمترازسه میلیون حقوق وبدون درامد ازجایی دیگر .درافت یارانه شامل حال من نشده ولی بازاری میلیونر وافرادیکه حقوق بالای ده میلیون دارند شامل انها شده چرا؟؟؟؟؟؟؟
 • رضایی IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  0 0
  اینجانب بازنشسته ودارای سه فرزند وبیماری صعب علاج ویارانه حمایتی به حساب من واریز نشد وپیامک فرستادم گفتندتابیست وچهار ساعت جواب میایدولی هیچ کدی نیمادووگفتند ماه بعدی ثبت کنید
 • بهمن درنگ IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  0 0
  با سلام چرا یارانه اقشار ضعیف جامعه رو قطع میکنید آیا حق من نوعی هست ک هفت هشت سال هست ک یارانه منو جزء انصرافیها زدن اول وضع زندگی من و خانواده منو رو ببینید که چه میکشیم نه یارانه ای و یارانه معشیتی داریم تو رو خدا رسیدگی کنید
 • مهدی ذاکری IR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  0 0
  من کارگر ساختمان هستم واجاره و هیچ اموالی ندارم یارانه معیشتی چرا برایم واریز نشد
 • نسرین دهقانی IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  0 0
  با سلام با توجه به اینکه یک هفته است پیامک زدم اما هیچ پاسخی دریافت نکردم و حتی دوباره پیامک ارسال نمیشود . باید چه کرد؟
 • عصمت ساسانی IR ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  0 0
  من باز نشسته بهزیستی هستم وماهیانه مبلع یک ملیون ودویست تومان در یافتی دارم وشامل یارانه معیشتی نشدم
 • م م IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  0 0
  برای حل مشکل بلند بگوئید با روحانی تا 1400 ( سی مرتبه ) هر روز
 • میرزاحسین فلاحی IR ۰۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  0 0
  من چهار سال است خانه نشین شدم بحاطرقلبم ومغازه جوشکاری داشتم بشرت کارگردان پسرم کرایه دوبرابر ی به من میدهد ماهی ۹۰۰ هزار تومان اگر درآمدی داشت بشتر اگرنداشت همان وکمک یارانه بنزین مراندادن چرانکنددرامدریالی مالیدنی حساب میشود اشکالی ندارد مابه نخوردن ادت کردیم
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  0 0
  من چن باره دارم کد ملیمو میفرستم ولی هیچ خبری نیس
 • مهدی DE ۰۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  0 0
  من، بیمار اعصاب و از کار افتاده هستم و در خونه بستری هستم. داروهام رو هم ترامپ بی همه چیز تحریم کرده و غیر اینکه ماهی چهارصد پونصد هزار تومن هزینه درمانم میشه، دیگه به خاطر تحریم ها، دارم داروهام رو نصف میکنم و میخورم که بعدا اگه گیر نیومد تشنج نکنم. تنها درآمدمون حقوق بازنشستگی مادرم از آموزش و پرورشه. حالا بعد از دو هفته پیامک اومده "شما مشمول دریافت بسته حمایتی نیستین!" واقعا مردم رو خر فرض کردی آقای روحانی؟؟؟!!! سپردمت به خود خدا؛ برو ببین به کجا میرسی بی ... لا اله الا الله!!!
 • کیوان حسن زاده GB ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  0 0
  خوبه بعضی ها ماشین دارن من مستاجرم بخدا به زور بدهی میگذرونم این مسءولین چطور به اونایی که وضعشون خوبه دادن به ما بدبخت نرسه آدم فقیرتوهمه چی فقیره
 • غلامحسن براتزاده IR ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  0 0
  سلام بیشتر از ۳۰ بار کد رهگیر و تمام مشخصات را مو به مو ثبت کردم از خوابم زدم به ولا به ثبت اعتراض که میرسه خطا میده دولت محترم اجازه دارید تا لقمه های خواراکی منو بشمارید بعلت متمرکز بودن امکانات در تهران بخاطر دختر که کم توان ذهنیه ناخواسته آمدم تهران هم مدرسه استسنایی میره هم دنبال درمان هستم خونه کرایه دادم و ۲ملیون روش گذاشتم اینجا خونه گرفتم منفی یک ۱۶ تا پله میخوره باید چکار کنیم آن ثبت همایت معیشتی هم که یا سرکاریه یا ثبت اعتراضش آرور میده نوشته ۴۸ ساعت وقت دارید اگه گذشت کجا اعتراض کنیم انشاالله همه مون هدایت شیم شاید من ذهنم یا خرابه یا خسته است یا همه چی درهمه خدای بسس که نوشتم عینکی شدم التماس دعا
 • حسین صفری IR ۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  0 1
  بسته حمایتی ومعشیتی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس