کد خبر 1013621
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
سعید فائقی

معاون پیشین سازمان تربیت‌بدنی گفت: در بدترین شرایط میزبان رویدادهای بین‌المللی بودیم اما در شرایط کنونی میزبانی را از ما می‌گیرند.

به گزارش مشرق، سعید فائقی با اشاره به لغو میزبانی ایران در جام‌ جهانی کشتی فرنگی اظهار داشت: وقتی این خبر را شنیدم،‌ اشکم درآمد. ما در بدترین شرایط ممکن، در جنگ تحمیلی مسابقات‌مان را برگزار می‌کردیم. مسابقات دهه فجر ما زیر موشک و بمباران برگزار می‌شد. این چه مدیریت ورزشی است که میزبانی را از ما می‌گیرند؟ چرا اینقدر دیپلماسی ما ضعیف شده است؟

بیشتر بخوانید:

از تصمیم خنده دار فدراسیون جهانی شوکه شدیم

وی ادامه داد: دیپلماسی ورزشی ما به تدریج ضعیف شده است و جایگاه‌مان را هم در آسیا و هم در جهان از دست داده‌ایم. حالا می‌فهمیم که دکتر توکل چه وزنه‌ای در کشتی ما بود که یک بار در آن زمان وضع‌مان اینگونه نشد. مهد کشتی دنیا هستیم، دنیا به کشتی ما می‌نازد، اما متاسفانه نمی‌توانیم میزبانی جام‌جهانی را حفظ کنیم.

معاون پیشین سازمان تربیت‌بدنی همچنین به واگذاری سالن شمشیربازی به کشتی و سپس گرفتن آن از کشتی و اعطایش به جودو، خاطرنشان کرد: این هم باز از همان کارهاست که خوب نیست. یعنی اینکه ما حتی از ساختن یک سالن ورزشی عاجزیم. سالن را از این فدراسیون می‌گیریم و به فدراسیون دیگر می‌دهیم و بعد از فدراسیون دیگر می‌گیریم و به یکی دیگر می‌دهیم. آنقدر فقیر نشده‌ایم که نتوانیم یک سالن بسازیم. شرکت توسعه و تجهیز می‌تواند در چند ماه یک سالن بسازد و تقدیم فدراسیون‌ها کند، این یعنی چه که چنین رفتار می‌کنند؟ من مانده‌ام که چرا این قدر به لحاظ مدیریتی ضعیف شده‌ایم و برنامه نداریم. کار به جایی رسیده است که یک سالن هم نداریم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس