کد خبر 1012641
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
پرسپولیس ۰ - نفت مسجد سلیمان ۱

در فوتبال امروز بازیکنانی که از عقب به فضا می زنند خطرناک تر هستند چون آنها با آگاهی محیطی نسبت به روزنه های خط دفاعی حریف بهترین فضا را برای گلزنی انتخاب می کنند.

به گزارش مشرق، در صحنه منجر به گل تیم نفت مسجد سلیمان هیچ یک از بازیکنان تیم پرسپولیس کنار تیر یک یا دو قرار نگرفته اند. شاید به این دلیل که تیم حریف با نفرات کمتری در محوطه جریمه پرسپولیس حضور دارد. برتری عددی با پرسپولیس است اما با این حال شرط عقل حکم می کرد تیم پرسپولیس دست کم یکی از تیرها را پوشش می داد. این اتفاق به وضوح پیداست صورت نگرفته است.

بیشتر بخوانید:

پرسپولیس وجاهت و شخصیت لازم را ندارد

علیرضا علیزاده روی خط شش قدم روبروی تیر یک حضور دارد. از پای تکیه گاه او مشخص است که بعد از زدن ضربه سمت تیر یک حرکت می کند و نیت او این است که توپ را قطع کند. هیچ بازیکنی کنار تیر حضور ندارد و بازیکنی که با علیرضا علیزاده مماس است با او روی یک خط قرار گرفته است! در حالی که بازیکن مدافع می بایست پشت به دروازه خودی روی به دروازه حریف نفس به نفس علیرضا علیزاده می شد نه اینکه با او روی یک خط قرار می گرفت. بعد از زدن ضربه مهاجم نفت فضا را می شکافد و طبیعی بود که زودتر از مدافع مستقیم خود به توپ برسد و ضربه به توپ بزند. چرا که مدافع پرسپولیس دورتر نسبت به توپ بود. سر به موقع چرخید و توپ به همان جایی رفت که مهاجم تیم نفت می خواست و توپ به زیبایی هر چه تمامتر تبدیل به گل شد.

دورتر از صحنه ای که توپ تبدیل به گل شد؛ نزدیک به نقطه پنالتی یارگیری های نفر به نفر است. اما نزدیکای خط شش قدم که علیرضا علیزاده حضور دارد برتری عددی با تیم پرسپولیس است اما یارگیری اصولی نیست. دفاع فردی در این صحنه به خوبی رعایت نشده است. تیر یک را کسی نگرفته است. مدافع مستقیم علیرضا علیزاده هم مماس با او روی یک خط قرار گرفته است؛ گویی که دارد آفساید گیری می کند.

خط دفاعی تیم پرسپولیس نه در این صحنه بلکه در جریان بازی عملکرد خوبی نداشت به طوریکه نفت مسجد سلیمان بارها و بارها حریف صاحب موقعیت شد و اگر احمدالجبوری روز خوبی می داشت پرسپولیس با نتیجه بدتری شکست را می پذیرفت. به یاد داشته باشیم فوتبال دو بخش است. تیمی موفق است که در هر دو بخش با همه توان حاضر شود.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس