کد خبر 1011020
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۷
حسین شریعتمداری نمایه

طی دو روز گذشته اگرچه اشرار و اراذل اجاره‌ای خسارت‌هایی به بار آورده‌اند ولی ایران اسلامی و فرزندان امام خمینی و امام خامنه‌ای بارها نشان داده‌اند بیدی نیستند که با این بادها بلرزند.

به گزارش مشرق، «حسین شریعتمداری» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:


۱- به این آمار و ارقام که در گزارش تیتر یک دیروز کیهان آمده بود و در گزارش امروز کیهان با نمونه‌های بیشتری آمده است توجه کنید:


- ایران با ۸۰ میلیون جمعیت، سالانه ۶۹ میلیارد دلار از بیت‌المال را برای یارانه انرژی هزینه می‌کند و از این نظر رتبه اول جهان را دارد ! در همین حال کشور چین با یک میلیارد و پانصد میلیون جمعیت سالانه ۴۴ میلیارد دلار بابت یارانه انرژی هزینه می‌کند! یعنی ۱۹ برابر ما جمعیت دارد ولی ۲۵ میلیارد دلار کمتر از ایران برای یارانه انرژی هزینه می‌کند! تعجب‌آور که چه عرض شود؟ تاسف‌آور نیست؟!


- این ۶۹ میلیارد دلار از بیت‌المال هزینه می‌شود، یعنی از جیب همه ملت بیرون می‌رود، چه مصرف‌کنندگان بنزین و چه کسانی که بنزین مصرف نمی‌کنند! ضمن آنکه افراد عادی یعنی توده‌های عظیم مردم، در مقایسه با صاحبان ثروت، میزان مصرف بسیار کمتری دارند. این نکته گفتنی است که مطابق آمار موجود ۵۰ درصد یارانه انرژی را ۳ دهک ثروتمند جامعه ایران مصرف می‌کنند.


- به عنوان نمونه در سال ۱۳۹۷، بودجه عمرانی کشور ۶۲ هزار میلیارد تومان بود و در همان سال ۹۷۰ هزار میلیارد تومان بابت یارانه انرژی هزینه شده بود. یعنی ۲۰ برابر بودجه عمرانی کشور که باید صرف آبادانی و عمران می‌شد، برای یارانه انرژی مصرف شده است!


- میزان مصرف بنزین در ایران دو برابر میانگین جهانی آن است.


- روزانه به طور متوسط ۳۰ میلیون لیتر بنزین از کشور قاچاق می‌شود، چرا که بهای آن در کشورهای همسایه چند برابر قیمت بنزین در ایران است.


- به خوانندگان گرامی توصیه می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، گزارش‌های کیهان دیروز و امروز را مطالعه فرمایند.


۲- این ارقام کلان و ده‌ها میلیارد دلاری که برباد می‌رود را باد با خود نیاورده است بلکه از بیت‌المال یعنی از جیب همه ملت هزینه می‌شود بنابراین فقط با یک حساب سرانگشتی نیز می‌توان نتیجه گرفت که جلوگیری از این هزینه هنگفت و کلان به مفهوم جلوگیری از پُرخوری و مُفت‌خوری ثروتمندان از کیسه و جیب توده‌های مردم است و به بیان دیگر، بازپس‌گیری و یا پیشگیری از حیف و میل بیت‌المال به نفع ملت است.


اکنون در این خصوص دو پرسش در میان است؛


اول؛ آنکه چه کسانی و یا کدام کانون‌ها و مراکز داخلی و خارجی از این اقدام آسیب می‌بینند که برای پیشگیری از آن اراذل و اوباش را به خیابان‌ها می‌ریزند تا روی موج مطالبات مردم سوار شوند و با برپایی بلوا و آشوب آب را گِل‌آلود کرده و از آن ماهی مطلوب خود را صید کنند؟!


پاسخ این سؤال با توجه به آمار و ارقامی که در بند یک این نوشته آمده است، روشن و خالی از ابهام است. کسانی که از عدم مدیریت مصرف بنزین و برباد رفتن سرمایه و ثروت ملی سود می‌برند. حرامخواران داخلی اراذل و اشرار را برای برپایی آشوب و بلوا اجاره می‌کنند و دشمنان بیرونی، حمایت سیاسی و تبلیغاتی و مدیریت کلان آشوب را بر عهده می‌گیرند. طی دو روز اخیر بسیاری از مقامات رسمی آمریکا از جمله مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور با صراحت از آشوبگران حمایت کرده و ضمن تحریف ماجرا از مخالفت با افزایش قیمت بنزین به مخالفت با صنایع موشکی و حضور مقتدرانه ایران در منطقه، آشوبگران را به ادامه آشوب و حتی آتش زدن اموال عمومی تشویق کرده‌اند! (اخبار مربوطه را در کیهان امروز می‌خوانید).


دوم؛ بخشی از مردم و توده‌های عمدتاً محروم کشور نیز در شمار معترضان هستند. این طیف نه فقط اهل آشوب و خسارت به اموال عمومی نیستند بلکه افراد انقلابی و مؤمنی هستند که با آشوبگران مرزبندی مشخصی نیز دارند. نگرانی این طیف که با توجه به برخی از شواهد و سوابق بی‌علت هم نیست از آنجاست که معتقدند افزایش قیمت بنزین فقط در محدوده بنزین باقی نمی‌ماند بلکه مانند برخی از موارد قبلی، موج تورمی جدیدی ایجاد کرده و افزایش قیمت سایر کالا و خدمات را نیز به دنبال دارد! آنها این پدیده پلشت را مخصوصا در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بارها دیده و لمس کرده‌اند و شاهد بوده‌اند که دولت و برخی دیگر از مسئولان و مراکز ذیربط در مقابل این پدیده‌های خسارت‌آفرین و گرانی افسارگسیخته واکنش موثری نشان نداده و با بی‌توجهی از کنار آن گذشته‌اند. تصمیم اخیر سران سه قوه اگرچه با موارد مشابه قبلی تفاوت اساسی دارد ولی متاسفانه مسئولان ذیربط درباره این تصمیم و چرایی آن توضیحی نداده‌اند بنابراین طیف یادشده به خود حق می‌دهد که نسبت به پیامدهای سوء افزایش قیمت بنزین نگران باشد. اگرچه باید گلایه کرد که تظاهرات خیابانی در شرایط کنونی مناسب نبوده و می‌توانست سوءاستفاده بدخواهان بیرونی و حرامخواران داخلی را در پی داشته باشد، که داشت و در این خصوص گفتنی‌هایی هست؛ بخوانید!


۳- - با کمال تاسف باید گفت که مردم طی نزدیک به ۷ سال گذشته شاهد وعده‌های فراوانی از سوی دولت بوده‌اند که بسیاری از آنها بر زمین مانده و عملی نشده است و دولت به جای عذرخواهی از ملت، در اقدامی تعجب‌آور، وعده‌ها را انکار و یا درباره آن اظهاراتی خلاف واقع و متضاد با آنچه وعده داده بود داشته است. این عهدشکنی‌ها و خلاف‌گویی‌ها از جمله علت‌هایی است که اعتماد مردم به دولت را با آسیب جدی روبه‌رو کرده و در مواردی از بین برده است!


- زندگی تجملاتی برخی از مسئولان با حقوق‌های نجومی و خانه‌های لوکس و گران‌قیمت در محله‌های اشرافی‌نشین این تلقی نه چندان بی‌مورد را در مردم ایجاد کرده است که افزایش قیمت‌ها و مشکلات معیشتی فقط سهم آنان است و در زندگی مسئولان یاد شده تاثیری ندارد تا آنها را به چاره‌اندیشی برای معیشت مردم بکشاند!


- حضرت آقا در بیانات دیروز خود (قبل از آغاز درس خارج) با اشاره به برخی اعتراضات فرمودند: «یقیناً بعضی از مردم از این تصمیم یا نگران می‌شوند یا ناراحت می‌شوند یا به ضررشان است یا خیال می‌کنند به ضررشان است» این نکته ظریف از ضرورت توضیح مسئولان برای مردم و آگاه‌کردن آنها از علت تصمیم اخیر و نتایج آن حکایت می‌کند که متاسفانه در اظهارات مسئولان محترم از این روشنگری ضروری نه فقط خبری نبود بلکه تا ساعاتی قبل از اعلام طرح، وجود آن را تکذیب هم می‌کردند!


- نکته‌ای که آقای دکتر توکلی از قول حضرت آقا خطاب به آقای روحانی نقل کرده‌اند نیز نشانه دیگری از بی‌تدبیری‌هاست، ایشان فرموده بودند «مناسب بود همزمان با اجرای سهمیه‌بندی بنزین اولین پرداخت نقدی یارانه‌ها نیز صورت می‌گرفت، ولی حالا که انجام نشده، لازم است زودتر اقدام کنید». اگر این اقدام که در دولت قبلی انجام شد در ماجرای اخیر هم صورت می‌پذیرفت اعتماد -متاسفانه آسیب‌دیده مردم‌- به دولت را در پی داشت.


۴- در این میان نکته مهم دیگری نیز هست و آن اینکه رهبر معظم انقلاب در جلسه درس خارج یادشده فرمودند: «...اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند، من حمایت می‌کنم. من این را گفتم، حمایت هم می‌کنم. سران قوایند، نشستند با پشتوانه کارشناسی یک تصمیمی برای کشور گرفتند، باید عمل بشود به آن تصمیم». حضرت آقا به کار کارشناسی شما اعتماد کرده‌اند و انتظار آن است که شما هم با انجام مو به موی توصیه‌های حضرتش به این اعتماد پاسخی شایسته و درخور بدهید. از جمله آنکه همه توان خود را برای پیشگیری از افزایش قیمت کالا و خدمات که در بیانات ایشان آمده است به کار گیرید و مردم را با گرانی افسار گسیخته و موج تورم احتمالی دیگر به حال خود رها نکنید و صدالبته صداقت با مردم و دوری از زندگی اشرافی نیز از لوازم آن است و...


۵- روز ۲۱ آذر ۹۷ رهبر معظم انقلاب با اشاره به تهدید آمریکا به فتنه‌انگیزی در سال ۹۷ فرمودند: «اینکه آمریکایی‌ها گفتند در سال۹۷ چنین و چنان می‌کنیم، ممکن است فریب باشد، ممکن است در سال ۹۷ جنجال بکنند و نقشه را برای سال ۹۸ کشیده باشند. همه، حواسشان را جمع کنند. آمریکا دشمن خبیثی است که دستش با صهیونیست‌ها و مرتجعین منطقه در یک کاسه است. ما باید بیدار باشیم. البته ما قویتر هستیم و آنها تا حالا کاری نتوانسته‌اند بکنند و بعد از این هم نمی‌توانند غلطی کنند.


طی دو روز گذشته اگرچه اشرار و اراذل اجاره‌ای خسارت‌هایی به بار آورده‌اند ولی ایران اسلامی و فرزندان امام خمینی و امام خامنه‌ای بارها نشان داده‌اند بیدی نیستند که با این بادها بلرزند. آنها مصداق این کلام مولایشان حضرت امیر علیه‌السلام هستند که بعد از جنگ جمل و شکست فتنه‌گران، در وصف دو سپاهی که مقابل هم ایستاده بودند فرمودند: «و قد ارعدوا و ابرقوا، و مع هذین الامرین الفشل، و لسنا نرعد حتی نوقع و لانسیل حتی نمطر. دشمنان (اصحاب جمل) چون رعد غریدند و مثل برق جرقه‌زده و از جا درآمدند، اما، علی‌رغم (آنهمه لاف گزاف)، هنگام کارزار ناتوان و ترسان بودند، ولی ما (سپاه حضرت امیر علیه‌السلام) خروش برنمی‌داریم، مگر آنکه دست به عمل می‌زنیم و نمی‌باریم، مگر آنکه سیل جاری می‌کنیم».


فتنه‌گران و کارفرمایان پشت‌پرده آنان بارها ملت پاکباخته و رزمندگان جان‌برکف ایران اسلامی را آزموده‌اند و می‌دانند برای آنانی که ۸ سال دفاع مقدس، قلع و قمع داعش، دفاع از حریم اهل بیت‌(ع)، کور کردن چشم فتنه‌های ۷۸ و ۸۸ و... را در کارنامه خود دارند، قلع و قمع این اراذل و اوباش نیز به آسانی ممکن است.


دور نیست زمانی که صف مردم عادی از شما جدا شود و آنگاه...


 رسول خدا(ص) بعد از فتح مکه این دستور الهی را بر مردان خداجوی و فاتح مکه خواندند که فرموده بود؛ «...لَوْلَا رِجَالٌ مُؤْمِنُونَ وَنِسَاءٌ مُؤْمِنَاتٌ لَمْ تَعْلَمُوهُمْ أَنْ تَطَئُوهُمْ فَتُصِیبَکُمْ مِنْهُمْ مَعَرَّةٌ بِغَیْرِ عِلْمٍ لِیُدْخِلَ اللَّهُ فِی رَحْمَتِهِ مَنْ یَشَاءُ لَوْ تَزَیَّلُوا لَعَذَّبْنَا الَّذِینَ کَفَرُوا مِنْهُمْ عَذَابًا أَلِیمًا ...(آیه ۲۵ سوره مبارکه فتح)... اگر مردان مؤمن و زنان مؤمنه‌ای که شما اکنون نمی‌شناسید (در مکه) وجود نداشتند که اگر حمله کنید آنها را ندانسته پامال و هلاک می‌سازید... به شما اجازه حمله داده می‌شد» این حمله فقط به همین علت تا جدا شدن صف خداجویان از کافران به تاخیر افتاد... و امروز هم چنین است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 19
 • نکایی IR ۰۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  49 25
  احسنت حاج حسین با بصیرت
 • IR ۰۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  26 10
  دولت اشرافی با وجود در اختیار داشتن صدا و سیما و رسانه های بسیار در فضای مجازی و حقیقی برای اطلاع رسانی در این مورد بسیار شک برانگیز و افتضاح عمل کرد
 • آریو IR ۰۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  16 14
  درست گفتن حاج حسین....ای کاش دولت بادرایت بیشترعمل میکرد....مردم ایران گلایه های زیادی ازبدعملی و رفتار برخی ازمسوولین دارند و بخاطر مسائلی چون حقوقهای نجومی و منازل لوکس و زندگی اشرافی برخی از مدیران و مسوولین سخت دل ازرده و ناراحت هستند اما....اما فرزندان امام علی خامنه ای هرگز اجازه دشمن شادی نخواهند داد و اکثریت قریب به اتفاق این ملت پادررکاب و گوش به فرمان مقتدایشان هستند و بادرک شرایط خطیر امروز هرگز اجازه نخواهند داد خوابهای اشفته مثلث شوم غربی عبری عربی در ناارامی ایران متحد تعبیرشود.....به زودی صف مردم عادی که یا گلایه مندند یا دلخور برای بی تدبیری دولت جدا خواهد شد ازصف اشوبگران و اغتشاشگران.....این نیزبگذرد بامولایمان میملنیم تا اخرین قطره خون....لبیک یاعلی
 • IR ۰۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  18 4
  عمو سهمیه بندی کن نه جیره بندی بگو سواری شخصی 100لیتر، هزار تومن و آزاد 5 تومن اونوقت ببین کسی اعتراض میکرد
 • IR ۰۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  18 28
  بازم نطق همیشگی این آقا.
  • ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
   14 12
   ببين بد ميگه ؟ اصلا خوندي مطلبو ؟
 • IR ۰۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  8 3
  تازمانی که اصلاح طلبان تدبیر و امیدی بنزین وارد می کردند سهمیه بندی بد بود حالا که با اقدام تحریمی اخیر کدامشان جمع شد هم سهمیه بندی و کارت سوخت و هم افزایش چند برابری بنزین آنهم در شرایطی که ۱۸ میلیون خانوار را فقیر نموده اند خوب شد بخاطر خدا دست از مصلحت اندیشی برداشته بفکر کشور و ملت باشید.
 • IR ۰۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  17 0
  آخرش چندین برابر این یارانه رو از جیب خود ما در میارن
 • IR ۰۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  11 9
  ممنون از اینکه آقا خط بطلانی کشیدند بر نظر برخی اصولگرایان، که این تصمیم رو صرفاً تصمیم دولت، القا می کردند.
 • IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  10 13
  خدا حفظت کند که چنین تحلیلی ارائه دادی و روشنگری کردی
 • ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  11 13
  احسن شيخ حسين حقا كه حق گفتي
 • ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  13 8
  احسنت كار حقي كه بد انجام شد
 • IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  6 9
  از کل لذتهای مادی دنیا یک بنزین ارزان نصیب ایرانیها بود که بروند بیرون شهر و گشت و گذار خشک و خالی که آنرا هم گرفتند. اللهم عجل لولیک الفرج
 • ناشناس IR ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  17 2
  این نشانه بی تدبیری دولت است که حداقل چهار سال قیمت بنزین را ثابت نگه داشته والا اگر سالیانه با یک شیب ملایم گران میشد براساس سالی پنج درصد نه این ماده حیاتی قاچاق می شد و نه الودگی هوا ایجاد میشد ونه این فتنه ها برپا میگردید گرچه دولت قبلی و فعلی برای فریب وخودشیرینی برای چند سال بنزین را گران نکردند واین هم دست پخت دولت برای نظام که دشمنان نظام را به وجد اورده است .
 • IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  16 3
  آقای شریعتمداری شما همه چیز راگفتید ولی یک نکته کاملا کلیدی را ابراز نکردید ...چرا این دولت تعمدآ سعی در تحریک مردم دارد قبلا هم این حور افزایشها رو داشتیم ولی قبلش یکسری توضیحات و آماده سازی ها برای پذیرش ان توسط افکار عمومی بوحود میامد و طرح اجرا میشد شما دقت کنید تا دو روز قبلش تمام وزرا و مسولان دولتی قضیه را انکار میکردند یکدفه این قضیه اجرا شد ایا منظور خاصی پشت این حرکت بود ؟؟ اگر ساده انگارانه فکر کنیم دولت ما بیتدبیر است واگر موشکافانه فکر کنیم تحریک عمدی ملت و طبیعتا فضای امنیتی مملکت تا دوسال باقی مانده از عمر دولت که میتواند بدون دغدغه و سوال و پاسخگویی در پناه جو امنیتی حاصل شده به ادامه کارهای خود مشغول باشد !!بنظرتان اینهمه دکتر و رجال اصلاح طلب و اعتدالگرا که در دولت مشغولند نمیخواهند دوسال اینده راحت باشند ؟؟
 • IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  20 1
  نکته ای که کسی چندان بهش توجه نمیکنه اینه که از چند ماه قبل دولت سهیمه بنزین رو محدود کرد تا جلوی قاچاق گرفته بشه. ولی الان مجددا اون محدودیت برداشته شده و میتوان از کارتهای جایگاه سوخت به میزان نامحدود بنزین 3000تومانی گرفت. هنوز هم که راه قاچاق به دلیل اختلاق قیمت بازه.
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  9 12
  من منتظر دستورم تا منافق و سلطنتی ریز ریز کنم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس