امیر حاتمی

این تحریم‌ها بنا به دلایل عمیق بنیادی کمرنگ نخواهد شد و تنها راه مقابله با تحریم‌های آمریکا افزایش و توسعه قدرت در تمامی مؤلفه‌های حیاتی به ویژه قدرت دفاعی است.

به گزارش مشرق، امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نشست تخصصی مقابله با تحریم‌های دفاعی، با اشاره به خباثت‌های نظام سلطه علیه ایران اسلامی اظهار داشت: دشمن امروز حیات ما را هدف گرفته است و فراتر از ضربه به ایران اسلامی در صدد حذف ما برآمده است.

وی هم‌افزایی در این جلسه را بسیار حائز اهمیت برشمرد و افزود: نظام استکبار با تمامی ارکان و هم‌پیمانان خود از طریق به‌کارگیری عناصر نفوذی در تلاش برای دستیابی به زیرساخت‌ها و برنامه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و مخصوصا نظامی جمهوری اسلامی ایران است و بر این اساس، دسترسی به اطلاعات در عرصه جنگ‌ها و تقابل‌ها از عناصر اصلی برتری در نبردها محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

امیر حاتمی: دشمن حمله کند، پاسخ دندان‌شکن دریافت خواهد کرد

امیر حاتمی با اشاره به بصیرت و روشنگری‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در آگاه‌سازی مسئولان و مردم و همچنین وحدت کلمه در خصوص ایستادگی در برابر نظام سلطه گفت: توطئه نظام استکباری به سرکردگی آمریکا علیه ایران اسلامی در آوردگاه‌های مختلف با شکست مواجه شده است؛ اما دشمن از هیچ فرصتی برای ضربه به کیان کشور دریغ نخواهد کرد.

وی سپس با اشاره به تحریم‌های نظام استکباری علیه ایران اسلامی و راهکارهای مقابله با این تحریم‌ها اظهار داشت: این تحریم‌ها بنا به دلایل عمیق بنیادی کمرنگ نخواهد شد و تنها راه مقابله با تحریم‌های آمریکا افزایش و توسعه قدرت در تمامی مؤلفه‌های مؤثر به ویژه قدرت دفاعی است.

وزیر دفاع با بیان اینکه برخی کشورها بازیگر، برخی بازی‌ساز و برخی پیروی‌کننده محض هستند،  ادامه داد: امروز ایران اسلامی به واسطه قدرت منطقه‌ای تبدیل به یک بازی‌ساز منطقه‌ای شده است و این جز با مقاومت، اتکا به ظرفیت‌های درونی و توسعه قدرت دفاعی حاصل نشده است.

وی توسعه کشور را در همه ابعاد، مهم برشمرد و خاطرنشان ساخت: دستگاه‌ها و بخش‌های اقتصادی و سیاسی بایستی با هم‌افزایی و تشریک مساعی کشور را به سمت تعالی همه‌جانبه جمهوری اسلامی پیش ببرند.

امیر حاتمی با بیان اینکه پیشرفت و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌های همه‌جانبه و تنها بهره‌مندی از بخشی از ظرفیت‌های دانشگاهی اتفاق افتاده است، تصریح کرد: با شناسایی و از قوه به فعل درآوردن تمامی ظرفیت‌ها به ویژه سرمایه‌های انسانی متخصص و متعهد، می‌توان با جلوگیری از خام‌فروشی نفت کشور را به شکوفایی و بالندگی رساند.

همچنین در این مراسم، سردار «رضا طلایی‌نیک» معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع، هدف از این نشست را انتقال تجارب و بررسی ظرفیت‌ها و امکانات در حوزه دفاعی کشور در مقابله با تحریم‌های دفاعی عنوان کرد و گفت: مجموعه دفاعی با کمک دستگاه‌های گوناگون مرتبط در جهت خنثی کردن فشارهای تحریم موفقیت‌های بسیار بالایی را به دست آوردند.

وی تصریح کرد: با اینکه پیشینه تحریم‌های ایران در حوزه دفاعی طولانی‌تر بوده است، لکن تجارب و ظرفیت باعث شده تا در حوزه دفاعی کمترین آسیب را ببینیم.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 3
  • بی نام IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
    4 0
    بله باید هر ساعت بر توان دفاعی مان بیفزاییم باید هر چه در توان داریم صرف پیشرفت دفاعی کشور بشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس