کره

کارگروه تنظیم بازار تصمیمات جدیدی درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کره حیوانی گرفت و تمام محموله‌هایی وارداتی که قبل از تاریخ ۱۸ خرداد ماه سال جاری بارگیری شده بود را مشمول این نرخ ارز دانست.

به گزارش مشرق، بعد از انتشار گزارش این خبرگزاری درباره واردات بیش از ۳۰ هزار تنی کره توسط یک شرکت از کل ۴۳ هزار تن کره وارداتی به کشور در ۳ ماهه ابتدای سال جاری و احتمال بسته شدن سایر کارخانه های بسته بندی کره به دلیل عدم امکان رقابت با آن شرکت،کارگروه تنظیم بازار در جلسه اخیر خود درباره واردات کره تصمیمات جدیدی گرفت و  شرکتهایی که اقدام به واردات این محصول تا تاریخ ۱۸ خرداد سال جاری کرده بودند را از پرداخت مابه التفاوت ۴۸۰۰ تومانی نرخ ارز معاف کرد.

بیشتر بخوانید:

پشت پرده واردات کره

همچنین کارگروه تنظیم بازار به شرکت هایی که کره در گمرک دارند و تاریخ بارگیری آنها قبل از تاریخ یاد شده است ارز اختصاص داد اما شرکت ها مکلف شده اند که گزارش عرضه کره  با نرخ مصوب  را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کنند.

توزیع کره با قیمت دولتی در بازار

مصوبه کارگروه تنظیم بازار درباره اختصاص ارز به واردات کره که به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و دفتر مقررات صادرات و واردات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ابلاغ شده به شرح زیر است.

نتیجه بررسی کمیته کارشناسی تعیین تکلیف در خصوص اخذ و یا عدم اخذ مابه‌التفاوت ۴۸۰۰ تومان از محموله‌های کره وارداتی موجود در بنادر کشور که با ارز ترجیحی (۴۲۰۰ تومان) وارد کشور گردیده است در جلسه طرح و در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی کره و تنظیم بازار شیر، لبنیات و چربی مقرر گردید:

۴-۱- کلیه محموله‌های تامین ارز شده با نرخ ۴۲۰۰ تومان ( نرخ ارز رسمی) از پرداخت مابه‌التفاوت معاف باشد.

۴-۲- محموله‌های تامین ارز نشده موجود در بنادر که بارنامه حمل آنها مروبط به قبل از ۹۸/۳/۱۸ می‌باشد با نرخ ارزرسمی تامین ارز و بدون پرداخت مابه‌التفاوت ترخیص گردند. دفتر مقررات صادرات و واردات و مرکز توسعه تجارت الکترونیک مکلف می‌باشند با اعلام دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار، گروه ارزی محموله‌های مشمول این بند را در سامانه گروه یک لحاظ نمایند.

۴-۳- محموله‌های تامین ارز نشده که بارنامه حمل آنها بعد از ۹۸/۳/۱۸ می‌باشد مشمول ضوابط جدید نبوده و می‌بایست با نرخ نیما تامین ارز شوند.

تبصره: کلیه شرکت‌های دارویی موجودی و یا محموله‌های ترخیص شده با ارز رسمی مکل به ارائه اسناد و فهرست فروش و توزیع محموله‌ها در قالب بسته‌بندی مصرف‌کننده و فرآورده‌های لبنی مشمول قیمت‌گذاری سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در شبکه‌های توزیع رسمی و مورد تایید با رعایت نرخ مصوب به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان می‌باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس