محمد علی الحوثی - کراپ‌شده

عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت، گزارش بانک جهانی، ائتلاف سعودی و مزدورانش را به دلیل نابود کردن اقتصاد یمن و به درد آوردن همه مردم این کشور رسوا می‌کند.

به گزارش مشرق، «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن  از مجلس نمایندگان و دولت نجات ملی یمن خواست تا جلساتی علنی را برای بررسی گزارش بانک جهانی و گزارش‌های مرتبط با یمن با هدف رسوا کردن کشورهای ائتلاف و مزدوران آنها به یمن برگزار کنند.

بیشتر بخوانید:

واکنش الحوثی به شایعه مذاکره با سعودی‌ها

الحوثی روز پنجشنبه تأیید کرد که بررسی گزارش بانک جهانی و گزارش‌های مربوطه توسط مجلس نمایندگان و دولت یمن با این هدف است که کشورهای ائتلاف و مزدوران آنها را در برابر مردم یمن رسوا کند تا آنها بطور قاطع و طبق آمار بدانند که  دشمن متجاوز و مزدورانش باعث درد همه یمنی‌ها از جمله آنهایی هستند که تحت اشغالگری به سر می‌برند.

وی با اشاره به اینکه ائتلاف متجاوز علیه یمن اقتصاد این کشور را نابود کرده و به زنجیره تولید و بازار آسیب رسانده است،افزود: خسارات ناشی از  توقف کار بخش‌های صنعت، کشاورزی، دام و شیلات تا پایان سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۸ میلیارد دلار بوده است.

عضو شورای عالی سیاسی یمن با تاکید بر اینکه کشورهای تجاوز و مزدوران آنها باعث رنج و مشقت یمنی‌ها هستند، افزود: به دلیل فروپاشی عمومی اقتصاد در سال ۲۰۱۵  در یمن،  شرکت‌ها همه کار  خود را به حالت تعلیق درآوردند.  ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که ۳۵ درصد از بخش خدمات، ۲۹ درصد از بخش صنعت و ۲۰ درصد از شرکت‌های تجاری کار خود را متوقف کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس