وزیر کشور

وزیر کشور گفت: هر زمان که احساس کنم منافع مردم، در جابه‌جایی استانداران و فرمانداران است، اگر لازم باشد در شب انتخابات هم این کار را انجام می‌دهم.

به گزارش مشرق، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با اشاره به اظهارات اخیر دبیر شورای نگهبان درباره تغییر فرمانداران و استانداران اظهار کرد: براساس قانون و بنابر وظیفه‌ای که دارم هر زمان که احساس کنم منافع مردم، اجرای قانون و انجام ماموریت‌ها و مسئولیت‌ها در جابه‌جایی استانداران و فرمانداران است حتما این کار را انجام می‌دهم، قبلا هم گفته‌ام که اگر لازم باشد در شب انتخابات هم این کار را انجام می‌دهم.

وی گفت: من درباره مساله تغییر استانداران و فرمانداران به صورت حضوری به آیت الله جنتی توضیح دادم و گفتم ما با قانونی در بحث بازنشستگان مواجه شدیم. بعضی استانداران بازنشسته شدند و بعضی هم پست های بالاتری گرفتند.

بیشتر بخوانید:

وزیر کشور ورود ذرت‌های آلوده به کشور را تکذیب کرد

رحمانی فضلی تصریح کرد: اما نکته اصلی این است که قطعا و حتما تغییر استانداران و فرمانداران در جهت انجام صحیح و قانونی انتخابات است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: درباره فرمانداران و استانداران که مجری انتخابات هستند حرفی گفته شود، شبهه انداختن در انتخابات است و خلاف نظر رهبری است که تاکید بر مشارکت دارند.

او همچنین تاکید کرد: به عنوان وزیر کشور میگویم محال است بگذارم حق قانونی هیچ کس چه رای دهنده و چه نامزد انتخابات از بین برود. تمام تلاشم را در این مسیر خواهم کرد بنابراین خواهش دارم فضا را آرام نگه داریم.

وزیر کشور گفت:  هر موردی که پیدا کردند حتما پیگیری می شود. خواهش می‌کنم در حوزه نظارت هم همین قدر دقت شود تا نظارت، صدا وسیما، قوه قضاییه همه در کنار هم انتخابات سالم، باشکوه، قانونی و در بستر امن برگزار شود.

رحمانی فضلی درباره آواربرداری در مناطق زلزله زده، گفت: از لحظه‌های نخست کار آغاز و همه نیروهای ما آنجا مستقر شده‌اند و آواربرداری انجام شده است.

وی اضافه کرد: رئیس جمهوری دستور دادند با توجه به سردی هوا خانه هایی که زیاد آسیب دیده اند زیر چادر نمانند؛ بدین صورت که به آنها پول اجاره را پرداخت کنیم تا منزلی اجاره کنند. طرح ساخت را هم بنیاد مسکن بازدید کرد و ظرف هفته آینده همه ارزیابی‌های نهایی که باید صورت بگیرد، تصویب و در اسرع وقت انجام می‌شود.

وزیر کشور در پاسخ به این پرسش که آیا در بحث آلودگی هوا بین شهرداری و راهنمایی رانندگی مشکلاتی وجود دارد و آیا این مورد را تایید می کنید، اظهارداشت: نه؛ مشکلی بین شهرداری راهنمایی رانندگی نبود. ترافیک در بخشی از تهران واقعا سنگین بود و مشکل ایجاد کرد و دستور داده شد فعلا در آنجا نمایشگاه برگزار نشود. دیروز هم ستاد رسیدگی به این امر در تهران تشکیل شد و شهردار و استاندار موضوع را بررسی کردند.

رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: با تصمیمات گرفته شده و انجام برخی کارهای مهندسی شده، مشکلات رفع شود. دیروز از آقای کلانتری هم خواستم با جدیت بیشتری وارد این موضوع شود و دستگاه‌ها را مکلف کند تا به وظایف خود عمل کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس