.

حفظ عزت ملی و ایستادگی در برابر قدرتهای دنیا نه با شعار که با عمل، شدنی است چرا که شعار ما را به جایی نخواهد رساند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در مراسم افتتاح کارخانه احیاء مستقیم و شروع عملیات اجرایی طرح توسعه فولاد بافت اظهارداشت: شعار برای تشویق و اینکه هر از گاهی دور هم جمع شده و شعار بدهیم عیب ندارد، اما اساس کار بر توان عملی ما و به ظهور رساندن توانمندی‌ها است.

بیشتر بخوانید:

رئیس جمهور: اگر کسی بیکار باشد مقصر خودش است

رئیس جمهور گفت: این ایام بخاطر میلاد پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) و امام صادق(ع) ایام شادی است، اما هنگامی که تلاش‌های سازنده کارآفرینان و کارگران ما به نتیجه می‌رسد این خوشحالی دو چندان می‌شود.

وی افزود: هر زمانی که بتوانیم کارخانه‌ای با تولید سالانه 800 هزار تن آهن اسفنجی ساخته و افتتاح کنیم، مایه خوشحالی خواهد بود، اما این خوشحالی زمانی دو چندان می‌شود که این افتتاح‌ها در شرایط تحریم به ثمر رسیده است.

دکتر روحانی با بیان اینکه امروز ایران مقتدر و عالم با جوانان پرتلاش خود هر روز قدم جدیدی در مسیر توسعه برمی‌دارد، اظهارداشت: اینکه در گزارش مسئولان این پروژه اعلام شد که مجموعه ارزش کار و سرمایه‌گذاری در فاز اول این کارخانه 1500 میلیارد تومان بوده و از همین امروز عملیات اجرایی فاز دوم این کارخانه آغاز شده، بدان معناست که با همه توان و تلاش، راه توسعه و پیشرفت کشور را ادامه می‌دهیم.

رئیس جمهور ادامه داد: اینکه اعلام شد در زمینه تولید فولاد از رتبه سیزدهم در جهان در چند سال اخیر به رتبه دهم رسیده ایم و کشورهایی مانند فرانسه و ایتالیا را در این زمینه پشت سر گذاشته ایم به معنای غرور و عزت ملی است.

دکتر روحانی با اشاره به شتاب افتتاح طرح های بزرگ عمرانی  در کشور تصریح کرد: اینکه می‌توانیم نیازمندی‌های فولاد کشور را در بسیاری از بخش‌ها تأمین کرده و مازاد آن را به دنیا صادر کنیم، به معنای آن است که ملت ایران، ملتی تحریم‌ناپذیر است و اگر دشمنان جایی را تحریم کنند ما از مسیر دیگر فعالیت خود را ادامه می‌دهیم.

رئیس جمهور مسأله اشتغال نسل جوان را حائز اهمیت دانست و گفت: امنیت خانواده‌ها با اشتغال فرزندان تأمین می‌شود و باید جوانان کشور مشغول بکار شوند چرا که امنیت کشور در سایه اشتغال نسل جوان عزیز است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه امروز نسل جوان کشور نسلی تحصیلکرده و جمع بزرگی از فارغ‌التحصیلان را تشکیل می‌دهد، اظهار داشت: باید اشتغال شایسته این جوانان را فراهم کنیم. شاید برخی شغل‌ها وجود داشته باشد و از نیروهای غیرایرانی هم در آن استفاده کنیم، اما باید کار و شغل متناسب با شأن، مقام و تحصیلات جوانان ایرانی ایجاد کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح کارخانه توربین در یزد، گفت: بسیار خوشحال‌کننده است که در این مجموعه نسل جوان تحصیلکرده قطعات توربین را می‌سازند و این به معنای آن است که نیروی پرتلاش و پرکار ما به عنوان استادان کار فعال هستند و صدها جوان در استان‌های مختلف تلاش کرده و کیفیت تولیدات را ارتقاء می بخشند.

دکتر روحانی ادامه داد: حضور این جوانان نشان می‌دهد که ما می‌توانیم روی پای خود بایستیم و در بخش‌های مختلف از جمله تولید توربین موفق باشیم.

رئیس جمهور گفت: اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت در یزد اعلام کرد که مجموع پروژه‌های استان در بخش صنعت حدود 3500 میلیارد تومان بوده، باعث افتخار است. همچنین اینکه وزیر نیرو اعلام کرد در این استان 800 میلیارد تومان طرح‌های مختلف آب و برق اجرا شده نیز مایه مباهات است، چرا که این طرح‌ها و پروژه‌هایی که افتتاح می‌شود به معنای آن است که دلگرم و پرنشاطیم و آینده را روشن می‌بینیم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه براساس گزارش مسئولان تعداد مجوزهایی که برای ایجاد کارخانه‌های تولیدی و صنعتی صادر شده افزایش داشته است، گفت: این به معنای امید است چرا که اگر امید نبود این آمار افزایش نمی‌یافت.

رئیس جمهور افزایش افتتاح پروژه‌ها و رشد صدور مجوزها برای احداث مجتمع‌های صنعتی را مهم دانست و افزود: این موضوع که افزایش و توسعه تولید فولاد در دنیا 3.5 درصد و در ایران 6.5 درصد است، به معنای موفقیت ما در این عرصه است.

 دکتر روحانی با تأکید بر اینکه ایستادگی، مقاومت، صبر، تحمل، سختکوشی و در کنار آنها تعامل با دنیا با یکدیگر منافات ندارد، گفت: برخی تصور می‌کنند، اگر مقاومت کنیم با دنیا قهر هستیم و این در حالی است که ما اهل قهر نیستیم و برخی تصور می‌کنند که اگر با دنیا گفتگو کنیم به معنای سستی و از بین رفتن کارها است. اما نمی‌دانند که عدم گفتگو با دیگران در حقیقت همان منزوی شدن است.

رئیس جمهور افزود: مگر می‌شود کشوری در مسیر پیشرفت قرار بگیرد و منزوی باشد. آنهایی که می‌گویند تعامل نکنیم در حقیقت در راستای خواسته دشمنان سخن می‌گویند چرا که این کار به معنای منزوی شدن است.

دکتر روحانی تأکید کرد: ما سر هر میز مذاکره‌ای که برای منافع ملت ضرورت داشته باشد، می‌نشینیم و گفتگو می‌کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه براساس گفته مسئولان این واحد صنعتی راه‌اندازی و افتتاح امروز در سایه برجام به ثمر رسیده است، گفت: این موضوع نه تنها در کارخانه فولاد بافت بلکه در بسیاری از واحدهای صنعتی کشور بوده و بسیاری از بخش‌هایی که بخاطر عدم ورود قطعات باقی مانده بود به واسطه برجام و ورود قطعات که مدت‌ها در کمرگات جهان معطل مانده بود، راه‌اندازی شد و آنهایی که نمی‌توانند این واقعیت را بفهمند، باید درک کنند.

دکتر روحانی تصریح کرد: تمام تحولی که توانستیم در مدت چند سال در پارس جنوبی به دست آوریم که به اندازه موفقیت‌هایی بود که در کل عمر این مجموعه به دست آمده و 11 فاز افتتاح شده بخاطر این بود با برجام این مسیر باز شد و همه به میدان آمدند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه قدرت دیپلماسی، علم و حرف زدن برای ما افتخار است، گفت: خداوند پیامبر اسلام(ص) را به این سفارش کرده که از طریق علم، درایت، منطق، حکمت و از راه پند و موعظه و مجادله‌ای که به بهترین شکل باشد، امور را به پیش ببرد.

دکتر روحانی با اشاره به ضرورت استفاده از حکمت، دانش و عقل، گفت: ما می‌توانیم با تلاش‌مان به همه اهداف دست پیدا کنیم و خط قرمز ما این است که حقوق و عزت ملی ما در مسیری که در آن حرکت می‌کنیم، محفوظ باشد، اما اینکه در چارچوب رسیدن به منافع و عزت ملی بخواهیم با کسی گفتگو کنیم، راهی است که اسلام و پیامبر برای ما ترسیم کرده است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: آن کسی که زیر عهد خود می‌زند، شکست می‌خورد و آن که پای عهد ایستاده همیشه پیروز میدان و موفق است.

دکتر روحانی خطاب به تلاشگران عرصه صنعت کشور، گفت: کار و تلاش شما به معنای مقاومت ملت و ایستادگی، آبادانی کشور و توسعه اشتغال است.

رئیس جمهور با بیان اینکه خوشحالم امروز در رفسنجان تأسیس پارک علم و فناوری را به مردم وعده دادیم که می‌تواند حرکت بزرگی در مسیر توسعه ایجاد کند، گفت: باید در کنار کارخانه فولاد به بخش‌های دیگر گردشگری و علمی نیز در این منطقه توجه داشته باشیم.

دکتر روحانی همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی کارخانه نوآوری در یزد، افزود: باید جوانان تحصیلکرده دانشگاهی را به کار و فعالیت در عرصه‌های مختلف دعوت کنیم.

پیش از سخنان رئیس جمهور، آقای رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارشی از روند اجرای طرح کارخانه فولاد بافت و برنامه‌های این وزارتخانه در زمینه توسعه فعالیت‌های صنعتی در کشور ارایه کرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 13
 • IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  26 0
  فقط حرف
 • DE ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  21 0
  باید شغل متناسب با شأن جوانان ایرانی ایجاد میکردیم ولی حیف چیزی به تهش نمونده چقدر زود دیر شد لاکردار ./ سر هر میز مذاکره‌ای که برای منافع ملت ضرورت داشته باشد، می‌نشینیم و گفتگو می‌کنیم مثل میز پر بار برجام . ما کلا اهل نشستن و حرف زدنیم.
 • IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  26 0
  پس تویزد گفتی که هرکس خودش بره دنبال شغل‌.آلزایمر آوردی.!!!
 • NL ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  26 0
  باید ایجاد کنیم؟ چشم اونم مردم ایجاد میکنن، بایدِ (دغدغه) دیگه ای دارید تعارف نکنید بگید!!
 • محمد IR ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  21 0
  از میز برجام چی چیدیم که از میز بعدی لاله بچینیم؟!
 • IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  30 0
  نزدیک انتخابات شد ,باز باید باید رو شروع کردی ؟بعد ۶سال ملت رو از کار بیکار نکن ,اشتغالت پیشکش!ضمنا سر همون یدونه میزی که نشستی دلار رو ۳برابر کردی ,وهیچ تحریمی هم لغو نشد فقط زمان رو از دست دادی وفریب خوردی!خواهشا برای ملت سر هیچ میزی نشین؛اصلا برو ,بذار ملت از دستت راحت شن.
 • حسن IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  33 0
  آقای روحانی هر کس بجز شیطان بزرگ خواستی 24ساعته وبدون وقفه حتی در خواب مذاکره کن تا بقول همتای قبلیت مذاکره دانت منفجر شود ولی با آمریکا هرگز چون آدم از یک سوراخ چند بار گزیده نمی شود مگر به به قول خودت دیوانه باشد
 • IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  25 0
  این آدم چی داره میگه.؟!!! چرا یکی نیست..؟ حالا این به کنار دیروز گفته هر کی بیکار باشه مشکل خودشه، ما نباید شغل ایجاد کنیم، امروز میگه باید شغل ایجاد کنیم.. چش شده یعنی.؟!!!!!!!
 • حسين DE ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  19 1
  حسن آقا شأن جوان ايرانى خيلى بالا تر از اين حرفهاست كه تو بخواى در موردش اظهار نظر كنى،شأن و وجاهت جوان ايرانى در كوران انقلاب شكل گرفته كه تو با آن بيگانه هستى،جوانان ايرانى در همه عرصه ها لياقت وشايستگى خود را ثابت كرده اند و تو هيچ نقشى دراين زمينه نداشتى،اگر صداقت دارى پرونده چند ساله عملكرد خودت را رو كن .
 • IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  19 0
  تویزد که گفته هرکس برای خودش شغل پیدا کند ‌!!!
  • DE ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
   2 0
   میخواسته ادای آتش به اختیار فرمانده را درآورد.حسن عمویی مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه.
 • IR ۲۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  15 0
  اقای مثلا محترم! اینو تو و دولتت باید انجام بدین. 6 سال از دولتت گذشته اوضاع رو بهتر نکردی که بدتر کردی. فکر کردی مردم برات تره خورد میکنن؟؟؟؟!!!
 • DE ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  2 0
  شما تورم و گرانی را مهار و ارز را ارزان و از انحصار دولت و نورچشمی ها خارج کن ، مذاکره پیشکش ! در این مورد راضی به زحمت و فداکاری شما نیستیم !
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  1 0
  آقای روحانی با سخنان حاشیه ای و بیارزش کاری کردی که ارزش خودت را به پائینترین سطح برسانی برای انقلاب و جمهوری اسلامی تاسف میخوریم که همه روسای جمهور در اواخر دوره خود دچار توهم و سردرگمی میشوند دلیلش هم دوری از ولایت و خودسری است پیشبینی میکنیم که بعد از دوره کاری ات از خاتمی هم غریبتر خواهید شد او حداقل طرفداری در بین دوستداران خود دارد اما شما حتی دوستان خودت را پراکندی این حرف را دوسال دیگر میفهمی اگر عمرت کفایت کند
 • IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  4 1
  شما... میکنی مذاکره کنی .من نه چپم ن راست ِ. ولی شما اجازه نداری بجای من مردم تصمیم بگیری
 • حسین IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  2 0
  احتمالا می خواهد این شغل ها را در آخرت ایجاد کند چون در دنیا که توفیق چنین کاری پیدا نکرده است
 • کارشناس IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  1 0
  کسی کار نمیخواد به هر ایرانی ماهانه 1 میلیون پول بده
 • IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  2 0
  تا حالا چیکار میکردین؟
 • محمدرضا IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  1 0
  افتتاح کارخانه فولاد اسفنجی در بیابان خودض اوج تدبیرو نشون میده
 • احمد IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  1 0
  اگرکسی شاغل باشد وبیکارشود مقصرکیست ؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس