کد خبر 1009101
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
چهرهای سیما

سازمان صداوسیما تا به حال چندین چهره خبری داشته که هرکدام را به عنوان ماموریت به یک کشور اعزام کرده است، اعزام‌هایی که هیچ بازگشتی در پی نداشته‌اند!

به گزارش مشرق، چندی پیش بود که در خبرها آمد «اسماعیل فلاح» مدیر خبر سابق دفتر صداوسیما در لندن که مدت 9 سال به صورت ماموریتی در این کشور حضور داشت و گزارش‌های ضد انگلیسی و ضد استکباری او شهره عام وخاص شده بود، برای همیشه به این کشور مهاجرت کرده است.

اما بعد از اینکه خبر مهاجرت فلاح به سرعت در فضای مجازی پیچید، او در پیج شخصی خود در فضای مجازی نوشت که نه مهاجرت کرده و نه پناهنده شده است، بلکه به ماموریتی دیگر از طرف معاونت فضای مجازی سازمان رفته است و قرار است گزارش‌های او را در فضای مجازی ببینیم.

بیشتر بخوانید:

بعد از این اظهار نظر فلاح که آخرین مسئولیتش مجری،کارشناس شبکه خبر و در عین حال مدیر بخش فضای مجازی این شبکه بوده است، خبرنگار ما این موضوع را از مسئولان ذی ربط در سازمان صداوسیما پیگیری کرد و در نهایت مشخص شد که آقای فلاح از تاریخ اول شهریور از معاونت سیاسی به معاونت فضای مجازی منتقل شده است و در واقع کارمند این معاونت محسوب می‌شود.

همچنین در همین رابطه یک مقام آگاه در سازمان صدا وسیما گفت: آقای فلاح از طرف سازمان برای اعزام به انگلستان ماموریتی ندارد و در مورد علت رفتنش باید خودش پاسخگو باشد.

با پاسخ این مقام آگاه در صدا وسیما مشخص می‌شود فلاح هیچ ماموریتی از طرف سازمان ندارد با اینکه تلاش بسیاری کرد تا رفتنش ماموریتی ظاهر شود. اما آیا اسماعیل فلاح تنها فردی است که چنین راهی را خواسته یا ناخواسته انتخاب کرده است؟!

پاسخ منفی است و دلیل آن هم وقوع اتفاق‌های مشابه در چند سال گذشته است. به عنوان مثال تا چند سال پیش گزارش‌های ارسالی از خبرگزاری صداو سیما را در برلین خبرنگاری با موها و چشم‌های روشن به نام احمد صمدی تهیه می‌کرد که برغم تجارب نه چندان قوی‌اش در تهران به ماموریتی سه ساله به برلین آلمان اعزام می‌شود اما به ناگاه بعد از پایان سه ساله ماموریت و جایگزینی امیرشجاعی دیگر خبرنگار شناخته شده صداوسیما، دیگر خبری از احمد صمدی روی آنتن و در خبرگزاری صداوسیما نیست.

در نهایت مشخص می‌شود که او یکسال ماموریت بدون حقوق گرفته و بعد از اینکه در این یکسال کارهای اقامتی‌اش را انجام داد و شغل جدیدش را پیدا کرد، مقیم برلین شده است.

او در این مدت شرکتی تجاری را در آلمان و ایران ثبت کرد و فقط به ایران رفت و آمد می‌کند و خود و خانواده اش در برلین زندگی می‌کنند. البته جالبی ماجرا  اینجاست که این فرد عطای بازگشت به ایران و سازمانی که او را به ماموریت خارجی فرستاده بود را به لقایش بخشید و منتظر شد تا حکم اخراجش از سازمان صدا وسیما صادر شود. آن هم در حالی که سی هزار یورو به سازمان بدهی داشت و هرگز هم آن را نپرداخت.

دیگر فردی هم که از خبرنگاران صداوسیما بود و قبل از فلاح مدیریت خبر دفتر لندن را برعهده داشت بهروز میرورزنده ( همسر خواهرزاده اسماعیل فلاح ) بود که خیلی بی سر و صدا پیش از فلاح به انگلستان مهاجرت کرد.

همچنین افراد دیگری هم از خبرنگاران سابق واحد مرکزی خبر سابق و خبرگزاری صدا وسیمای فعلی بوده‌اند که یا بعد از بازنشستگی یا در پایان ماموریتشان خارج از کشور را برای زندگی خود و خانواده برگزیده‌اند افرادی مثل یدالله ((سعید )) شاهسون که بعد از بازنشستگی همراه خانواده به  کانادا مهاجرت کرده است.

این موارد چراغ‌های خطرند! چراغ خطری برای اعزام کنندگان این افراد بویژه تصمیم گیرندگان ثابت سی و چند ساله در معاونت سیاسی سازمان صداوسیما، که چرا باید چنین انتخاب‌های اشتباهی انجام دهند و برای کسانی سرمایه‌گذاری کنند که هیچ بازخوردی از آنها به سازمان صدا وسیما برنمی‌گردد و اینکه چرا در حالی که ماموریت خارجی سه ساله است باید افرادی مثل فلاح که سوابق انقلابی و حضور در مناطق بحرانی چون افغانستان دارند را سه دوره تمدید ماموریت کنند و 9 سال در لندن نگه دارند تا کار به گرفتن پاسپورت دوم بکشد؟

به نظر می‌رسد با توجه به موارد پیش آمده در سازمان صداوسیما، رسانه ملی باید دقت بیشتری در انتخاب افرادی که برای اعزام به خارج از کشور می‌کند، داشته باشد و الزاماتی را در نظر بگیرد تا افراد اعزام شونده از موقعیت به دست آمده سوءاستفاده‌های این چنینی نداشته باشند. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 28
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 7
 • US ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  31 53
  می گن مومن موقع قبض رو وقتی بهشت برزخ رو می مونه خودش دیگه دلش نمی خواد برگرده به بدنش! اینها هم همچین حالتی دارن، قالبه درکه
  • شناس IR ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
   2 0
   قبض روح مجیدجان
  • IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
   6 0
   اتفاقا اونجا جهنمی هست که اونا درک نمی کنند، بهشت مؤمن در این دنیا جایی است که بهتر بتونه خدا رو بندگی کنه نه جایی که عشق و صفا بیشتر باشه!
 • IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  دمشون گرم خوب کاری کردند از این خراب شده رفتننند
  • IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
   7 0
   یارو ۳۰هزار تا دزدیده رفته و اینجا هنوز سر پاست البته به قول شما خراب شده. اگه اینطوره، تا ازین خرابتر نشده، راهی برای رفتن پیدا کن و شما هم برو
  • IR ۰۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
   5 0
   خراب شده مغز فاسد توئه، همون شاهسون تو فرانسه گزارش میگرفت الان رفته کانادا چون به نظرش فرانسه خراب شده اومده ولی امثال تو هنوز هم فرانسه پرآشوب رو به عنوان نمونه دموکراسی مثال میزنید و می کوبید تو سر ایران، لیاقتت بیشتر از مریم رجوی نیست
  • احمد IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
   6 0
   خوب شماهم تشریفت وببر کسی زورت نکرده بمونی
 • IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  48 37
  معلومه یه اشکالی توی مملوت هست که هرکپ کسی میره دیگه دلش ممی‌خاد بر گرده
  • IR ۰۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
   0 0
   کدوم هر کسی؟ این همه رفتن و برگشتن، اینجا هم داره میگه هر ننه قمری مثل تو رو نباید بفرستن
  • IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
   3 0
   از املای شما معلوم میشه که یک اشکالی هست!!!!
 • علیرضا IR ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  2 1
  یک شهرستانی وقتی به تهران نیاید،مجذوب امکاناتی میشود که در شهرش نبوده،مجذوب برج ها و بررگراه ها میشود.. قضیه رفتن این جماعت هم همینه! وقتی حقوقشان را به دلار و یورو میگریند و علاوه بر آن حق ماموریت های تپل دریافت میکنند، فیلشان یاد هندوستان میکند و خارج را برای زندگی ترجیح میدهند..! از آن بدتر اینکه وقتی میبینند برخی مقامات،خانوده عایشان آنجا سکونت کرده اند،میگویند چرا ما اینجا زندگی نکنیم؟ اما نکته مهم این است،به ایرانی ها سخت اقامت میدهند،حالا اگر خبرنگار صداوسبما هم باشی،سخت تر،باید بررسی کرد که چطور اینها توانسته اند اقامت و ..بگیرند؟! آیا خیانتی به کشور و خدمت به مستکبرین کرده اند؟!
 • شیرین عسل IR ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  1 2
  حالا گل سرسبدتون مونده. کامی نجف زاده
 • IR ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  0 0
  حالا اینها کی هستن که رفتن شان مهم باشد مگه اون موقع که بودن چه بودن .....رفتن خوب بروند دیگه بر نگردن
 • IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  0 0
  اصالا تمام اونایی که خیلی ظاهر افراطی دارن نفوذی هستن فلاح هم زیاد علیه بریتانیا گزارش تهیه میکرد اخرش هم پناهنده شد همونجا
 • DE ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  2 0
  دستمزدهای هنگفتی که بیشتر ازلیاقت و استحقاقشان بود گرفتند و زدند به چاک !
 • IR ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  0 1
  نوابغ را خود سازمان صدا و سیما بیرون میکند و ظاهر الصلاح ها هم که سازمان را می پیچانند.
 • GB ۰۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  0 1
  خداییش حداقل مزدک میرزایی هزینه رفتن به لندنش رو از بیت المال و جیب مردم بدبخت ایران نگرفت، این آقایون که داعیه مسلمانی و متدین بودن دارند از جیب مردم و بودجه های عمومی برای خودشون و خانوادشون ماموریت میتراشن و در لندن زندگی میکنن.
 • GB ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  0 1
  خداییش حداقل مزدک میرزایی هزینه رفتن به لندنش رو از بیت المال و جیب مردم بدبخت ایران نگرفت، این آقایون که داعیه مسلمانی و متدین بودن دارند از جیب مردم و بودجه های عمومی برای خودشون و خانوادشون ماموریت میتراشن و در لندن زندگی میکنن.
 • IR ۰۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  0 0
  این مشکل در بقیه سازمان ها وجود دارد. سالها پیش یکی از رایزن های علمی در شرق آسیا، پس از پایان ماموریتش در آن کشور مقیم شد و خرما فروشی می کرد.
 • IR ۰۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  4 0
  این افرادی که می مانند حتی اگر خودشان هم بخواهند برگردند معمولا زن و بچه شان نمی گذارند. به هر حال همه امتحان می شویم.
 • حامد IR ۰۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  1 0
  اي خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  1 0
  کسی که چند سال به بهانه گزارش گری اونجا زندگی کنه , عادت میکنه به زندگی در اونجا و برگشتش سخت میشه. نباید ماموریت های طولانی به اینها داد
 • IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  2 0
  اشکال تو این آدمهاست که مشکل اخلاقی دارن که با محیطهای کثیف زود سازگار میشن ببو گلابی نه مملکت ایران ابله.
 • IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  2 0
  برای اینکه همیشه چاپلوسان و ریاکاران در راس خوشان را می چپانند و نیروهای دلسوز بدون زبان چرب در گوشه ای گمنام می مانند
 • رسول مشهدي IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  0 0
  اين مساله بايد دقيق بررسي شود كه چرا ورزشكار و هنرپيشه و دكتر و مهندس و خبرنگار و سرمايه دار و هركي سرش به تنش مي ارزه دوست داره از كشور بره؟ آيا اينقدر كه ما از اونجا بد ميگيم روي اينا اثري نداره؟ آيا اينقدر كه ما از اينجا خوب ميگيم روي خارجي ها اثري نداره كه براي مهاجرت بيان كشور ما؟ چرا اونا هيچوقت حاضر نميشن به كشور ما مهاجرت كنن؟ چرا بايد نخبه هاي ما از كشور فراري باشن؟
  • IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
   1 0
   عزیزجان اینکه برای یه موضوعی که اثبات نشده حکم کلی میدی و نتایج جفنگ میگیری یه نوع مغالطه است
 • JP ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  2 0
  این نشون میده میان اصولگرایان چه جمع بسیاری نفوذی و ریاکار وجود داره.
 • حسین PL ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  1 0
  پارتی بازی هست دیگه , خیلی فرقی با آقازاده ها ندارند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس