کد خبر 1009004
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
تیراندازی

در تیراندازی ۳۰ سهمیه المپیک توزیع خواهد شد که ۲۹ سهمیه در مسابقات جهانی و قاره‌ای توزیع خواهد شد و یک سهمیه نیز بر اساس رنکینگ جهانی خواهد بود.

به گزارش مشرق، در هر رشته از تیراندازی (اهداف پروازی، تفنگ و تپانچه) ۳۰ سهمیه توزیع خواهد شد که ۲۹ سهمیه در مسابقات جهانی و قاره‌ای توزیع خواهد شد و یک سهمیه نیز بر اساس رنکینگ جهانی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

حسرت سومین المپیک برای الهه احمدی

فدراسیون جهانی تیراندازی در پایان سال ۲۰۱۹ میلادی و پس از انتشار رنکینگ تیراندازان، تکلیف این سهمیه را مشخص خواهد کرد. بر این اساس نخستین تیراندازی که در رنکینگ سهمیه المپیک کسب نکرده است، سی‌امین سهمیه توکیو را از آن خود خواهد کرد.

حالا سوال اینجاست که آیا تیراندازان ایرانی برای کسب این سهمیه شانسی دارند؟

پاسخ این سوال منفی است چرا که تا پایان سال، مسابقات جهانی در رشته تیراندازی برگزار نخواهد شد و تیراندازان کشورمان فرصتی برای ارتقای جایگاه خود در رنکینگ جهانی ندارند و با این شرایط نمی‌توانند به سهمیه المپیک برسند چرا که تیراندازانی در رنکینگ بالاتر از آنها هستند که موفق به کسب سهمیه نشدند.

به این ترتیب باید با تیراندازانی مانند الهه احمدی، مه لقا جام بزرگ و گلنوش سبقت‌الهی که پیش از این چهره آنها را در المپیک دیده‌ایم، در توکیو خداحافظی کنیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس