سخنرانی روحانی در جمع مردم یزد

رئیس‌جمهور گفت: دولت نباید شغل ایجاد کند بلکه زیرساخت‌ها را آماده می‌کند و بانک‌ها نیز تسهیلات را ارائه می‌دهند پس اگر کسی بیکار باشد مقصر خودش است.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه شورای اداری، توسعه و افتتاح هم‌زمان طرح‌های اقتصادی و زیربنایی که در سالن شهید عباسپور برق منطقه‌ای یزد برگزار شد با اشاره به اینکه علم و دانش کلید همه پیشرفت‌ها است ،گفت: امروزه این پیشرفت‌ها را در کشور به‌خوبی مشاهده می‌کنیم و انسان در سریع‌ترین زمان می‌تواند فعالیت‌های چشمگیری را انجام دهد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در استان یزد نباید بیکار داشته باشیم خاطرنشان کرد: یکی از مجموعه‌هایی که می‌توان در جهت رفع مشکل بیکاری در این استان بهره برد، گردشگری و میراث فرهنگی است که می‌توان با تکیه‌بر آن بسیاری از مسائل بیکاری یزد را حل کرد.

به گزارش فارس وی یکی از بهترین راه‌های ایجاد اشتغال در یزد را توجه ویژه به اقتصاد دانش‌بنیان دانست و اظهار داشت: دولت نباید شغل ایجاد کند بلکه زیرساخت‌ها را آماده می‌کند و بانک‌ها نیز تسهیلات را ارائه می‌دهند پس اگر کسی بیکار باشد مقصر خودش است.

روحانی استان یزد را جایگاه مردان و عالمان بزرگ عنوان و خاطرنشان کرد: این استان در طول سال‌های گذشته درزمینهٔ علم و فناوری پیشرفت‌های خوبی داشته است.

بیشتر بخوانید:

رادیکالیسم سوخته!

واکنش خبرنگار خبرگزاری دولت به اظهارات روحانی

هر کس در این کشور دستش به فساد آلوده باشد باید با او برخورد شود

کشف بزرگترین منبع نفتی جدید با ذخیره ۵۳ میلیارد بشکه نفت

به گزارش مشرق، مشروح سخنان رئیس جمهور در جلسه شورای اداری و توسعه استان یزد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، در ادامه آمده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی یکشنبه شب در جلسه شورای اداری و توسعه استان یزد، ایمان، آموختن علم و دانش ، کار و اخلاق را از آموزه‌ها و دستورهای پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص)  به مسلمانان خواند و گفت: در یک مقطعی از تاریخ غربی‌ها علوم و دانش اسلامی را از ما گرفتند و به واسطه آن به تاخت و تاز پرداختند، اما معتقدم امروز با وجود جوانان تحصیلکرده می‌توانیم عقب‌ماندگی‌های خودمان را در این زمینه جبران کنیم.

رئیس جمهور با قدردانی از حضور باشکوه مردم یزد در استقبال از خادمان خود در دولت، اظهار داشت: مردم خونگرم و مهربان استان و بویژه شهر یزد با حضور باشکوه خود در مراسم استقبال بر خادمان کوچک خود در مجموعه دولت منت گذاشتند و از همه مردم استان تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی گفت: اینکه استان یزد از استاندار فعال و جوانی برخوردار شده که بسیار پرتلاش بوده و نسبت به مسایل استان کاملاً اشراف دارد، بسیار جای خرسندی است و امام جمعه یزد نیز که سابقه دوستی ۵۵ ساله با ایشان دارم از نیروهای فعال در زمینه علم و دانش و ترویج اخلاق و خدمات عمومی در جامعه هستند و این همه سرمایه‌های خوبی برای استان محسوب می‌شود.

دکتر روحانی در ادامه با گرامیداشت میلاد با سعادت پیامبر اسلام(ص)، با اشاره به خدمات ایشان به جامعه و مردم، اظهار داشت: پیامبر(ص) در قدم اول ایمان را برای مردم به ارمغان آورده و درهای آسمان را به روی مردم گشود و جهان‌بینی بزرگی به مردم که چشم امیدشان به ساخته دستشان به نام بت بود، عنایت کرد و آنها را از بت‌ها رهانید و به آسمان متصل کرد و ایمان واقعی را در دل مردم زنده کرد و این کار، بزرگترین و مهم‌ترین رسالت پیامبر(ص) به عنوان اشرف مخلوقات بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه پیامبر همچنین بر آموختن علم و دانش تأکید داشتند، گفت:‌ پیامبر(ص) فرمود که علم و دانش را در هر کجا که هست بیاموزید و تأکید داشت که کسی که در راه دانش قدم برمی‌دارد، پا روی بال فرشتگان می‌گذارد و در پیشگاه خداوند عزیز است.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه علم و دانش کلید همه پیشرفت‌ها محسوب می‌شود، اظهار داشت: به واسطه علم و دانش، تحولات بزرگی در کشور و دنیا رقم خورده است. اینکه با آب کم، محصول خوبی برداشت می‌شود و در زمان کوتاه می‌توانیم با همدیگر ارتباط برقرار کنیم، به واسطه علم و دانش امکان‌پذیر شده است. علم و دانش به عنوان راه پیشرفت را پیامبر اسلام(ص) به انسان آموخته است او مدینه العلم بود و این درب را به روی انسان گشود و فرمود که انسان با علم می‌تواند به همه جا برسد و اگر سلطنت می‌خواهید به دنبال علم و دانش باشید.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: میدان نفتی بزرگی که خبر آن را اعلام کردیم، به واسطه اکتشافات علمی امکان‌پذیر شده است و متخصصین کشورمان با دانش و تکنولوژی توانستند به اعماق زمین نفوذ کرده و این اکتشاف بزرگ را رقم بزنند.

دکتر روحانی اضافه کرد: برای آموختن علم و دانش پایانی وجود ندارد و انسان تا پایان عمر خود دانشجو و دانش‌آموز است.

رئیس جمهور حضور و افتتاح کارخانه توربین‌سازی یزد را بسیار خوشحال‌کننده دانست و گفت: اینکه تمام خطوط نفت و گاز توسط توربین‌هایی که به دست متخصصین کشورمان ساخته شده است و کشورمان را در این زمینه بی‌نیاز کرده ، بسیار افتخارانگیز و خوشحال‌کننده است و نشان‌دهنده عزت کشورمان می‌باشد. حضور در این کارخانه یکی از ساعات بسیار خوب برای من بود.

دکتر روحانی افزود: مشاهده تحقیقات عظیم و توربین‌های با عظمتی که در این کارخانه از صفر تا صد به دست متخصصان کشورمان ساخته شده، پیمودن همان دانشی است که می‌تواند برای کشورمان اقتدار ایجاد کند.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود کار و تلاش را دیگر توصیه پیامبر(ص) عنوان کرد و گفت: پیامبر(ص) به ما گفت شبانه‌روز کار کنید زیرا کسی که کار می‌کند، مجاهد است.

دکتر روحانی با بیان اینکه مبارزه فقط در سنگر نیست و مجاهدت فقط در جنگ و مبارزه نیست، گفت: کسی که کار می‌کند نیز مجاهد است. کار و تلاش عیب نیست. ثروت به دست آوردن نه تنها مذموم نیست بلکه پسندیده هم است. اینکه طرحی افتتاح می‌شود و برای جوانان بیکار اشتغال ایجاد می‌کند، خدمت بزرگ و ارزشمندی است و کارآفرینان که تولید و اشتغال ایجاد کرده و نیاز بازار را تأمین می‌کنند، اگر نباشند، ما باید همه اینها را وارد کنیم. در حالی که امروز با تلاش کارآفرینان، روی پای خود ایستاده‌ایم و به جای واردات تولید می‌کنیم. امروز در فولاد تولیدکننده هستیم و صادر می‌کنیم.

دولت باید زیرساخت‌ها را ایجاد کند

رئیس جمهور در همین زمینه به افتتاح کارخانه تولید آهن اسفنجی در اردکان اشاره کرد و گفت: امروز در چادرملو کارخانه تولید سالانه یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن فولاد اسفندی افتتاح شد که کار بسیار بزرگی است که باعث خودکفایی کشور می‌شود و اشتغال ایجاد می‌کند.

دکتر روحانی با بیان اینکه هیچ چیزی بدتر از بیکاری نیست، اظهار داشت: برخی فکر می‌کنند اشتغال را فقط دولت ایجاد می‌کند در صورتی که اینگونه نیست. دولت باید زیرساخت ها، سرمایه و تسهیلات را فراهم کند، مجلس باید با وضع قانون برای ارایه تسهیلات زمینه را فراهم کند، قوه قضائیه با تأمین امنیت، امنیت اشغال را ایجاد کند و بقیه کارها دست مردم است.

رئیس جمهور در ادامه به شرایط استان یزد اشاره کرد و گفت: همین استان یزد پر از استعداد و موقعیت‌های استراتژیک و راهبردی است. اگر بگوییم در این استان بیکار داریم، اینجا دیگر همه ما مقصر هستیم و همه ما باید کمک کنیم تا این گره گشوده شود.

دکتر روحانی گردشگری را یکی از مهم‌ترین حوزه‌ها برای ایجاد اشتغال معرفی کرد و اظهار داشت: استان یزد ظرفیت فراوانی در حوزه گردشگری دارد که می‌توان برای ایجاد اشتغال بیشتر از آن استفاده کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: اقتصاد دانش‌بنیان بهترین راه ایجاد اشتغال است. یزد در این حوزه استعدادهای فراوانی دارد و با آغاز عملیات احداث کارخانه دانش‌بنیان در استان و راه‌اندازی این کارخانه اشتغال استان متحول می‌شود.

دکتر روحانی در ادامه اخلاق را دیگر دستور مهم پیغمبر به مردم عنوان کرد و گفت: اخلاق در واقع هدف زندگی ماست. پیغمبر زندگی، انسانیت، معاشرت و سلوک با یکدیگر را به ما یاد داد.

رئیس جمهور اظهار داشت: در زمان پیامبر(ص)، کفار، مسلمانان و مشرکین در کنار هم در مدینه زندگی می‌کردند. اگر پیامبر الگوی ماست باید شیوه زندگی پیامبر(ص) و زندگی مسالمت‌آمیز الگوی ما باشد.

دکتر روحانی افزود: از لحاظ امنیت، آرامش و آزادی هیچ جایی از مدینه امن‌تر نبود و آن بخاطر این بود که پیامبری در آن شهر زندگی می‌کرد که این شرایط را در مدینه برای همه ایجاد کرده بود. پیامبر(ص) در بین مردم و مثل مردم خود بود. اگر ما به چنین روزی رسیدیم و به جای انتخاب خط، دایره را انتخاب کردیم که بالا و پایین و اول و آخر نداشته باشد، موفق خواهیم شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه اختلاف سلیقه و اختلاف عقیده طبیعی است و افکار یکی نیست، گفت سلمان و ابوذر هر دو صحابی و شاگرد پیامبر(ص) بودند، اما فاصله زیادی با یکدیگر داشتند و اختلاف عقیده و نظرشان فراوان بود. افکار همه ما به یک گونه نیست، اما باید با هم بسازیم و کنار هم باشیم. با اخلاق حسنه هم‌زیستی مسالمت‌آمیز در کنار هم داشته باشیم.

دکتر روحانی در همین رابطه به موضوع انتخابات در کشور اشاره کرد و گفت: انتخابات فرآیند خود را طی می‌کند و از روز ثبت‌نام تا روز رأی‌گیری و انتخاب پیش می‌رود، اما انتخابات که تمام شد، باید همه چیز تمام شود، نباید آن را تا انتخاب بعدی کش بدهیم.

وی افزود: فرد منتخب در انتخابات اعم از انتخابات مجلس، شورا، ریاست جمهوری و یا هر انتخابات دیگری فقط منتخب رأی دهندگانش نیست، بلکه منتخب کل ملت است و همه باید با هر عقیده و نگرشی با فرد انتخاب شده کار کنند تا زمان انتخابات بعدی فرا برسد. همه باید در مدت ۴ سال در کنار و همراه فرد منتخب باشند. همه با هم باشیم و در کنار هم متفق باشیم و اگر نظر دیگری داریم تا انتخابات بعدی صبر کنیم تا فرد مورد نظر خود را انتخاب نمائیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه بعد از انتخابات ۴ سال باید آتش‌بس اعلام شود، گفت: در زمان جاهلیت هم که همه با هم جنگ و درگیری داشتند، ۴ ماه، ماه حرام بود و جنگ تعطیل می‌شد، اما گویا در کشور ما، ماه حرام هم نداریم.

دکتر روحانی با بیان اینکه پیامبر(ص) به ما درس اخلاق، تواضع، خلوص و همکاری یاد داد، گفت: پیامبر(ص) به ما گفت که به یاد و به فکر همسایه باشید. امروز با گسترش فضای مجازی و ارتباطات همه با هم همسایه هستیم و با همین تلفن همراه در دست‌مان از هزاران کیلومتر فاصله با هم ارتباط داریم. پس باید به یکدیگر احترام بگذاریم. پیغمبر راه اخلاق را به ما یاد داد، اگر ما ایمان، علم، کار و تلاش و اخلاق را کنار هم قرار دهیم، آنگاه می‌توانیم در کشور از سختی‌ها عبور کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه تلاش ما به عنوان دولت تسهیل کار برای شماست، گفت: ما در دولت تلاش چندساله‌ای انجام دادیم تا با یک اتحادیه اقتصادی منطقه به نام اتحادیه اوراسیا همکاری کنیم قدم اول این کار از پنجم همین ماه آبان برداشته شده و ما با ۵ کشور دیگر منطقه متصل شدیم این یعنی تحرک در تجارت و تسهیل در بازرگانی و تجارت.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: ما باید زمینه صادرات و وام بانکی را برای سرمایه‌گذاران تسهیل کنیم و امکانات مسکن را در اختیار مردم قرار دهیم و در کنار این اقدامات با تلاش مردم است که می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه سخت‌ترین سال‌های بعد از انقلاب از نظر اقتصادی برای کشور سال‌های ۹۷ و ۹۸ بوده است، گفت: در مسئولیت‌های مختلفی که در کشور بعد از پیروزی انقلاب برعهده داشته‌ام، شرایط اقتصادی کشور حتی در زمان جنگ نیز تا به این حد مشکل نبوده است به طوری که امروز با مشکلات فروش نفت، همکاری‌های بانکی، بیمه و انواع مشکلات اقتصادی مواجه هستیم، اما به لطف خدا بعد از پشت سر گذاشتن یک سال سخت، توانستیم راه را باز کنیم. امروز شرایط از سال گذشته بهتر است و امید مردم بیشتر شده است هر چند که هنوز مردم با مشکلاتی در زندگی مواجه هستند.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه با همه توان به فکر منافع عمومی مردم هستیم، تأکید کرد: البته مردم هم برای عبور از مشکلات خودشان تلاش می‌کنند. باید مقاومت کنیم، سخت‌کوش و پرتلاش باشیم، جوانان خود را باور کنیم و با دنیا هم در تعامل باشیم.

رئیس جمهور افزود: کار با همسایه‌هایی همچون ترکیه، عراق، افغانستان و پاکستان و همسایه‌ها در شمال و جنوب، همان تعامل با بیرون است و راه را برای حرکت و تلاش باز کردیم.

دکتر روحانی یاد آور شد: در کنار هم، با هم و به فکر هم باشیم و از سرمایه‌های ملی خود به خوبی استفاده کنیم اگر نسبت به هم مهربان باشیم، می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم. البته بار سنگینی روی دوش ماست که شما باید ما را یاری کنید.

رئیس جمهور در بخش پایانی سخنان خود در جلسه شورای اداری و توسعه استان یزد در جمع مدیران این استان تأکید کرد: هر جا بتوانیم از طریق مذاکره مشکل شما مردم را حل کنیم یا آن را کاهش دهیم من به عنوان رئیس جمهور منتخب شما یک ثانیه صبر نخواهم کرد با اینکه می‌دانم کار بسیار سختی است.

دکتر روحانی اضافه کرد: همین الان هم در تماس هستیم و برای حل مشکلات صحبت می‌کنم اما هیچگاه دنبال ذلت نخواهیم رفت ما به دنبال راه‌حل با عزت هستیم. با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و آموزه‌های اسلام، همه در کنار هم هستیم و ان‌شاء الله پیروز خواهیم شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 40
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 25
 • مینا IR ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  71 4
  چقد این ادم رو داره خدا.
  • مشتی IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
   25 2
   اولا این نظریه جدید را قبل انتخابات می فرمودید!!! دوماً چند تا از زیر ساختهایی که دولت کریمه شما آماده کرده را بفرمایید تا ما جوانهای بی سرمایه، وتحصیل کرده با مدارج عالی در ان خودمان را مشغول کنیم؟؟!!
 • IR ۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  44 3
  دمت گرم. خوب اینو قبل از انتخابات می‌گفتی
 • IR ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  34 3
  راست میگه ... اصلاح طلبان کثیف
 • علی GB ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  54 2
  از اولش هم معلوم بود اینکاره نیستی با دروغ و کلک سر ملت کلاه گذاشتی و شدی رئیس جمهور و حالا ۱۸۰ درجه خلاف وعده هایت سخنرانی می کنی .شما رئیس شدی تا عده ای حقوق میلیاردی بگیرند و عده ای از رانت شما میلیاردر شوند . بیچاره ملت چی می خواست چی شد .
 • IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  53 2
  بله مقصر ما هستیم که 8 سال علیه بی کفایتی شما اعتراض نکردیم. آقای رئیس جمهور ما از شما کمک نمی خواهیم، فقط تحریم های که خودتان برای ما تراشیدید را بردارید. همین
 • محمد IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  37 2
  یکی از این مفت خورها میگه تقصیر دهه شصتی هاست که اصلا به دنیا اومدن! اینم میگه تقصیر همتونه. ولی تقصیر امثال حسین فریدون نیست که پول ملت رو با رانت بالا می کشند. یا کسی مثل زنگنه که 1 سال گاز مفت به ترکیه می فروشد یا میلیاردها دلار به کشور ضرر میزنه. من که بهت رای ندادم ولی مسوولیتش با اونهایی است که به ظاهر شخص رای می دهند.
 • IR ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  33 2
  خسته نباشید، ابهامی بود برطرف شد!!! مقصر مقصر مقصر.... از الان مشغول کار شدم، مدام خواهم نوشت مقصر خودتی تا خط زیبایی پیدا کنم، باز هم تشکر پرزیدنت!
 • NL ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  37 2
  راست میگی . دولت فقط برای امضای برجام و دریافت حقوقهای نجومی است . دولت را چه به اشتغال زایی
 • عبدالله IR ۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  38 2
  من با هزینه خودم یه ماست بندی راه انداختم و سه نفر توش کار میکنیم ولی هرروز از طرف یه اداره و ارگان ازارمان میدن. یه روز شهرداری،یه روزاصناف،یه روز تعزیرات،یه روز بهداشت.همه هم فقط پول میگیرند. تازه همه مجوز های مربوطه را دارم.دردمو به کی بگم؟؟؟
 • IR ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  20 7
  انشاءالله خدا داد مظلوم را از ظالم می گیره و یکی از این مظلومها جمهوری اسلامیه ایرانه یکیش خون شهدا است یکیش ولایت فقیه و یکیش هم بی زندگی ماندن جوانها و جوانها است . راستی چه خبر از دردونه هاتون
 • IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  11 1
  واقعا که بجای رفتن به مناطق زلزله زده رفتی اونجا ؟البته مناطق زلزله زده هم میرفتی میگفتی مردم باید خودشون خونه هاشونو بسازند و دولت نظارت بکنه و مالیات بگیره
 • IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  13 1
  خدا لعنتت کنه
 • US ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
  13 1
  جـــــــــــــــــــان.؟؟!!!!! واو!!!!!!!! به جان خودم تب کردم.!!!!
 • IR ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  27 2
  این همون نبود میگفت یک میلیون شغل پایدار ایجاد میکنم!
 • IR ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  16 2
  دولت فقط رای مردم جمع کند برود این را بگو!
 • IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  8 2
  بند ناف بودجه کشور را باید از فروش نفت خام برید و دخالت دولت در اقتصاد باید قطع شود و پول حاصل از فروش نفت صرف هزینه های جاری مسئولین و خانواده های آنها شود. همچنین مردم عادی نباید انتظار استخدام دولتی داشته باشند لاکن شغل های دولتی باید برای فرزندان مظلوم مسئولین محفوظ بماند
 • IR ۰۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  18 2
  اگر منظور از کار شاگردی یا دلالی یا دستفروشی باشد حرف روحانی درست است.
 • DE ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  25 3
  گفت: دولت نباید شغل ایجاد کند بلکه زیرساخت‌ها را آماده می‌کند و بانک‌ها نیز تسهیلات را ارائه می‌دهند پس اگر کسی بیکار باشد مقصر خودش است که پسرخاله ویا پسرعمو خواهر زایده رفیقی آشنایی تو این اداره اون اداره نداره.
 • IR ۰۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  12 1
  اخه تو از اخرت ومرگ نمیترسی اگه وجود داشتی برادرت طرفداری نمیکردی موقع افزایش بهای سوخت و مالیات میشه حق دولت اما موقع تورم وبیکاری میگی وظیفه ت نیست ازوقتی تواومدی بیکاری بیداد میکنه
 • محمد IR ۰۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  12 1
  سال ۹۲ اینو می گفتی که هیچکس بهت رای نده!
 • اوکی IR ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  14 2
  چقدر هم که تو زیرساخت آماده کردی تو این 6 سال !
 • IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  15 1
  خدا لعنتت کنه
 • IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  11 1
  خرتان از پل گذشت؟
 • IR ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  11 1
  چه حرف بی معنایی زده.؟!فقر ونداری نکشیده که میگه.!
 • IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  7 1
  خدایا مارو بکش مرسی اه
  • IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
   6 1
   خدا دشمنان را بکشد.
 • IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  9 1
  این همونه که قبل انتخابات کلی وعده میده بعد که انتخاب شد همچی یادش میره
 • IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  10 2
  ۱-پس چرا بیکارهای خودی دربهترین جا سریع استخدام میشوند!-۲-بانکها انواع صامن میخواهندوهم۰نین رشوه تا یک وامی بدهند-۳-بعدازرشوه دادن وگرفتن وام تازه رشوه دادنهای دیگه برای هفت خان باید داده شود-۴-کاری که با فساد ورشوه باشدجز نابودی شخص ومملکت هیچی توش نیست-۵-اونهایی که تخصص وتجربه دررشته ای دارندوتسهیلات بدردشون نمیخوره وباید دریک شرکت ....بزرگ کارکنند چی میشه
 • کارشناس IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  3 7
  انتخاب روحانی انتخاب بد از بد تر بود
  • IR ۰۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
   2 0
   انتخاب روحانی بدترین انتخاب بود.
 • ادهمی IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  9 1
  آقایان بیکارها حالا تکلیف خودتان دونستید.
 • IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  10 1
  اونای که به این رای دادند تحویل بگیرند . فقط تو این دو سال اخیر 40 سال مملکت رو به عقب برد
 • IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  8 1
  اینکه میگید دولت هیچ وظیفه ای نداره نه شغل ایجاد میکنه نه آموزش رایگان ارائه میده نه بهداشت و درمان رایگان منهای اینکه خلاف قوانین اساسی است بطور کلی فلسفه نیاز کشور به دولت رو زیر سوال میبره!!
 • IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  7 1
  وقتی چشم بسته رای می‌دهیم و لیستی نماینده مجلس انتخاب میکنیم می‌شود این اعجوبه!!!
 • محمد IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  3 1
  چه بگویم؟
 • ايراني غيور IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  2 1
  تعجب از مردم است كه حيا را در شما جستجو ميكنند
 • حمید IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  6 1
  ... و ان ربک لبالمرصاد...
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
  5 1
  آقای روحانی اشتباه نکنید مقصر پدرهایشان هستند مقصر پدرهایشان هستند که نه خود از ژن خوب هستند و نه با ژن خوب و خوک رابطه دارند دو تا از فرزندان بنده 28 ساله و 24 ساله بیکارند مقصر شما نیستید شما تلاش کردید اما برای فریدون
 • احمد IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  1 0
  ما که رایمون و می خواستیم بگیریم ازتون گرفتیم مشکلاتتون روهم برید خودتون حل کنیم به من چه !!! ولی انصافا وکیل الدوله های ماروهم انتخاب کنید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس