کد خبر 1007910
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
محمدعلی پورمختار

عضو کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس: مخالف طرح کاهش مجازات حبس تعزیری به دلیل روش تهیه و محتوای آن هستم اما با اصل موضوع نه تنها من که رئیس قوه هم موافق حبس‌زدایی است؛ باید روش مناسبی برای آن در نظر بگیریم.

به گزارش مشرق، محمدعلی پورمختار پیرو تصویب کلیات طرح «کاهش مجازات حبس تعزیری»، گفت: «این طرح شتاب زده‌ای است، باید نظر قوه قضائیه درباره آن اخذ شود و کارشناسان اعلام نظر کنند».

وی افزود: «باید امکان‌پذیری و آثار طرح کاهش مجازات حبس تعزیری بررسی شود چرا که بسیار کلی مطرح شده است و کلی بودن آن نمی‌تواند مشکلی را حل کند».

بیشتر بخوانید:

پنج اصلاحیه نماینده طرّاح به طرح «کاهش مجازات حبس»!

پورمختار تاکید کرد: «ما نمی‌توانیم در قوه قضائیه خط کشی کنیم و بگوییم یک عده زیادی باید حبس زدایی شوند».

عضو کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس اضافه کرد: «قاطبه اعضای کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی با طرح «کاهش مجازات حبس تعزیری» به روشی که تهیه شده است، مخالف هستند».
 
 در حالی که طرح «کاهش و تقلیل مجازات حبس تعزیری» عصر روز گذشته در کمیسیون تخصصی «حقوقی و قضایی مجلس» با حضور کارشناسان رد شده بود، کلیات آن طرح با رای شکننده‌ای در جلسه علنی امروز مجلس تصویب شد.
 
کلیات طرح دو فوریتی تقلیل مجازات حبس تعزیری تصویب شد
 
در جریان تصویب کلیات این طرح، از مجموع ۲۸۸ نماینده مجلس، صرفاً ۱۹۸ نماینده در صحن علنی حضور داشتند یعنی ۹۰ نماینده غایب بودند.

از مجموع ۱۹۸ نماینده حاضر هم فقط ۱۸۷ نماینده در رای‌گیری شرکت کردند یعنی ۱۱ نماینده علی‌رغم حضور در صحن علنی مجلس، در رای گیری شرکت نکردند.

۹ نماینده مجلس نیز علی رغم استماع نظرات مخالفان و موافقان رای ممتنع دادند!

سرانجام کلیات طرح «تقلیل مجازات حبس تعزیری» در حالی با ۱۱۵ رای موافق و ۶۳ رای مخالف تصویب شد که نظر ۱۱۰ نماینده مجلس در چنین تصمیمی دخیل نبود.

منبع: خبرگزاری آنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس