کد خبر 1007566
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
سامان قدوس

هافبک تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه آمیان بعد از گذشت 2 ماه از محرومیتش سکوتش را شکست.

به گزارش مشرق، فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) 2 ماه پیش سامان قدوس، هافبک تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه آمیان فرانسه را به خاطر تخلف و امضای قرارداد با باشگاه اوئسکا اسپانیا 4 ماه محروم و به پرداخت 4 میلیون یورو جریمه نقدی محکوم کرد.

بیشتر بخوانید:

محرومیت هافبک ملی پوش ایرانی کاهش می‌یابد؟

سامان قدوس بعد از این محرومیت و جریمه سنگین سکوت کرد و حرفی نزد. اما این هافبک ملی پوش کشورمان امروز در مصاحبه با سایت «aftonbladet» سوئد سکوتش را شکست.

در زیر مصاحبه قدوس با این رسانه سوئدی را می‌خوانید:

* شما در چند سال گذشته تصمیمات سختی را درباره فوتبالت گرفتی. ابتدا تیم ملی ایران را به جای سوئد انتخاب کردی و به همراه ایران در جام جهانی 2018 حضور داشتی. بعد از جام جهانی به لوشامپیونه فرانسه رفتی و به یک بازیکن مهم و تاثیرگذار تبدیل شدی. الان از بازی محروم هستی چه احساسی داری؟

برای پشت سرگذاشتن این اتفاق ناگوار زمان زیادی صرف کردم. واقعا این محرومیت مرا نابود کرد. من واقعا از این موضوع متاسفم و برای بدترین دشمنم نیز چنین اتفاقی را نمی‌توانم تصور کنم. بسیاری از دوستانم بعد از اعلام محرومیتم تلاش کردند که من را آرام کنند. آنها می‌گفتند: به بازیکنانی فکر کن که به خاطر مصدومیت مادام العمر نمی توانند فوتبال بازی کنند. اندوه و ناراحتی آنها چقدر است و آنها چگونه با این موضوع کنار می آیند. مقصود آنها را متوجه شدم ولی من مصدوم نشده بودم. چون من در بهترین شرایط ممکن از لحاظ بدنی بودم و از هر زمان دیگری آماده بازی بودم و نمی توانستم خودم را با بازیکنان مصدوم مقایسه کنم.

* احساس تو در هنگام تمرینات بعد از اعلام حکم محرومیتش چه بود؟

به نظرم آزمایش بدی برای من بود چون من تمرین می کردم تا بدنم آماده شود ولی نمی توانستم بازی کنم. شما وقتی به همراه بازیکنان ذخیره و بازیکنان جوان تمرین می کنید، انگار خارج از جامعه هستید. 

*واکنش باشگاه آمیان بعد از محرومیت 4 ماهه ات چگونه بود؟

باید اعتراف کنم که آنها  به من کمک کردند. مخصوصا سرمربی(لوکا السنر) بعد از اعلام محرومیتم با من یک جلسه گذاشت. او برنامه ای برایم تعیین کرد تا در 4 ماه آینده با آمادگی کامل به میادین برگردم. او به من گفت: تو باید بیشتر تمرین کنی و تلاش زیادی داشته باشی. این دوران محرومیت نیز می گذرد. من بعد از محرومیتم تمریناتش دو برابر شد. صبح ها به همراه تیم تمرین می کردم ولی من بعدظهرها نیز به زمین تمرین برمی گشتم و تمرین می کردم و این دلایلی است که آمیان به من لطف کرد و اهمیت داد.

*⁠ محرومیت در یک طرف قضیه بود. قدوس اکنون به پرداخت 43 میلیون کرون سوئد(4 میلیون یورو) محکوم شده ولی باشگاه استرشوندس از پرداخت این مبلغ یا کمک به قدوس شانه خالی کرده است. 43 میلیون کرون چگونه به پرداخت این مبلغ زیاد نگاه می‌کنید؟

به نظرم من این جریمه غیرواقعی است. همچنان که بواسطه موکلش به این جریمه شکایت کردم و خواهان تجدیدنظر شدم. باید ببینیم چه اتفاقی در آینده می افتد و حکم چگونه می شود. اما این را می دانم که این جریمه ناعادلانه است. باید واقع نگر باشیم. من وقتی محروم شدم اعتراضی نکردم چون این محرومیت را پذیرفتم. اما من جریمه نقدی را نپذیرفتم.

*چرا می گویید جریمه ناعالادنه است؟

چون من پولی دریافت نکردم! چگونه فکر کردند(باشگاه اوئسکا) این حقشان است؟ چطور من 43 میلیون کرون را پرداخت کنم؟ الان نمی خواهم درباره این موضوع صحبت کنم. چون من اعتراض خودم را ارائه دادم.

*محرومیت شما در تاریخ 28 دسامبر به پایان می رسد. نظرت درباره بازی دوباره چیست؟

⁠نمی توانم احساسم را درباره بازی دوباره با کلمات بیان کنم.

* آیا شما ترس دارید که این مدت محرومیت بر زندگی فوتبالی ات تاثیر منفی گذاشته باشد؟

در ابتدای صددرصد فکر می کردم که تاثیر می گذارد. اما در ادامه با انجام تمرینات اضافی و کمک سرمربی آمیان این مشکل برطرف شد. من واقعا در این مدت رشد کردم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس