قوه قضاییه

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رسیدگی ویژه به پرونده قضایی حادثه واژگونی وانت حامل دانش آموزان بشاگردی خبر داد و گفت: دستگاه قضایی هرمزگان به موضوع استانداردسازی سرویس مدارس ورود پیدا خواهد کرد.

به گزارش مشرق، رییس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: بر اساس وقوع حادثه واژگونی وانت حامل ۱۵ دانش آموزان بشاگردی که منجر به جان باختن دو نفر از آن‌ها شد، دستور تشکیل پرونده قضایی، رسیدگی ویژه و انجام اقدامات قانونی در این خصوص صادر شده است.

بیشتر بخوانید:

بازخوانی دردناک‌ترین حوادث اردوهای دانش‌آموزی

وی دقایقی پس از وقوع این حادثه ضمن تسلیت به خانواده درگذشتگان حادثه تلخ واژگونی خودروی حامل دانش آموزان بشاگردی دستوراتی در راستای تشکیل پرونده، رسیدگی ویژه و تکمیل تحقیقات با قید فوریت در خصوص بررسی علل این حادثه صادر و تأکید کرد: در راستای احقاق حقوق عامه و جلوگیری از تکرار حوادث از این نوع، دستگاه قضایی استان به اداره کل آموزش پرورش اعلام نموده به سرعت نسبت به استانداردسازی سرویس مدارس بشاگرد و اختصاص اتوبوس و خودروهای مناسب اقدام نماید.

علی صالحی همچنین از عیادت و بررسی آخرین وضعیت مصدومان حادثه که در بیمارستان حضرت بقیه الله (عج) سردشت درحال مداوا هستند توسط مسئولان قضایی خبر داد و ضمن تأکید بر درمان سریع حادثه دیدگان افزود: در خصوص متوفیان حادثه نیز تأکیدات لازم در راستای تسریع اقدامات قانونی، احراز هویت، بررسی علل فوت و تحویل به خانواده‌ها به پزشکی قانونی استان ابلاغ شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر رسیدگی سریع به پرونده قضایی این تصادف و شناسایی مقصر یا مقصرین و علل وقوع این حادثه دستور بررسی وضعیت ایمنی خوردو و دانش آموزان را نیزصادر کرد.

وی خاطرنشان کرد: پس از انجام کارشناس‌ها، میزان تقصیر مقصران حادثه به صورت دقیق انجام و اطلاع رسانی خواهد شد.

شایان ذکر است: وانت سایپا که ۱۵ دانش آموز را از روستاهای سرتنگ، بند بارک و موردان دربند صلاح در بشاگرد استان هرمزگان به مدرسه رازی دستگرد درگاز می‌برد ساعت ۶:۴۵ روز سه شنبه ۱۴آبان ۹۸ بر اثر سانحه رانندگی واژگون شد و بر اثر این حادثه یک دانش آموز دختر ۱۳ ساله و یک دانش آموز پسر ۱۳ ساله به علت شدت ترومای وارده جان باختند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس