علی مطهری

چرا هیچ شخص و نهادی در مجلس یا بیرون از مجلس تا به حال علی مطهری را به دلیل بی‌عفتی در کلام مورد مؤاخذه قرار نداده است؟ مطهری چگونه باید خود را معرفی کند و بگوید من فرد فحاش و بی‌ادبی هستم.

سرویس سیاست مشرق - در روزهای گذشته، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مراسم «انقلاب اسلامی و تعامل با دنیا» که به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان توسط بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، برای پرسش و پاسخ دانشجویی، حاضر شد.

غروب همان روز نیز فیلمی از عبارت توهین آمیز نماینده مجلس و عضو لیست امید خطاب به یک دانشجو منتشر شد که مطهری می‌گوید "قرض ضدبارداری هم خواستی برای شما دارم."

در ابتدا اعلام شد که مطهری این لفظ و عبارت رکیک را در پاسخ به یک دانشجوی دختر بر زبان جاری کرده است که بلافاصله با تکذیب مطهری روبرو شد اما صبح امروز مطهری نه تنها این توهین را تکذیب نکرد بلکه به صراحت اعلام کرد برای تأدیب دانشجو گستاخ لازم بود که از چنین عبارتی استفاده بشود.

بیشتر بخوانید

واکنش توییتری‌ها به توهین زشت علی مطهری +تصاویر

قرص ضد بارداری مخصوص پسرها!

پسر نوح را با علی مطهری جمع نبندید

مطهری در گفتگو با مهر درباره این عبارت توهین آمیز گفت:

هر سؤالی که می‌شد، شروع می‌کردند به فریاد زدن، در آخر جلسه داد زد که شما باید قرص ضد فراموشی بخورید، من هم از باب مزاح و شوخی گفتم من انواع و اقسام قرص‌ها را دارم، قرص ضدبارداری هم برای شما دارم. همه خندیدند و به عنوان یک شوخی تلقی کردند. ما بیرون آمدیم و دیدیم یک ویدئو پخش کردند مبنی براینکه «توهین علی مطهری به یک دانشجوی دختر» این در حالی است که این دانشجو پسر بود، اگر دختر بود همان‌جا اعتراض می‌کردند. من از دو خبرگزاری که این ویدئو را منتشر کردند شکایت می‌کنم.

اگر ادعای شما صحیح باشد هم تفاوتی در اصل توهین نمی‌کند که به دانشجوی دختر گفته باشید یا پسر، به نظر شما این صحبت در شأن عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بود؟ اساتید دانشگاه شهید بهشتی گفته‌اند که «می‌خواهیم از آقای مطهری به هیئت نظارت شکایت کنیم».

اشتباه می‌کنند، موضوع را نمی‌دانند.

آقای دکتر! وقتی در مراسم دانشجویی شرکت می‌کنید، باید سعه‌صدر بالایی داشته باشید و خود را آماده انتقادات تند کنید.

نه باید به دانشجوی گستاخ، پاسخ درخور داد.

آیا این پاسخ شما درخور یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بود؟

بله در مقابل صحبت‌هایی که او کرد، این پاسخ برای تأدیبش لازم بود.

درباره این نوع پاسخگویی و روش برخورد مطهری نکاتی است که در ادامه به آنها اشاره می‌شود:

1- مطهری بارهای نشان داده است که با ادبیات رکیک و چاله میدانی اخوت نزدیکی دارد و نشان می‌دهد یا تربیتی که درباره ایشان پیاده شده است غلط بوده و یا فرهنگی که ایشان در آن رشد کرده است، مملو از ادبیات رکیک بوده است و یا اینکه افرادی که در اطراف مطهری وجود دارند، دلبسته و عجین شده با این ادبیات هستند که علی مطهری نیز جزیی از آنها محسوب می‌شود.

2- بررسی سوابق این نماینده عضو فراکسیون امید نشان می‌دهد که او بارها به مردم و حتی نمایندگان مجلس توهین کرده است، علی مطهری با انتقاد از شورای نگهبان گفته بود که این شورای افراد چاپلوس را تأیید می‌کند، او در سال ۸۹ نیز سه مرتبه لفظ "خفه شو مرتیکه" را برای حجت الاسلام رسایی به‌کار برده بود، مطهری پیش‌ازاین هم در پاسخ به یک نماینده دیگر الفاظی مانند بتمرگ، خفه شو و پفیوز را استفاده کرده بود، پس از لغو سخنرانی وی در مشهد در نامه‌ای رفتار مقام ارشد قضاییه را داعش گونه دانست... چرا هیچ شخص و نهادی در مجلس یا بیرون از مجلس تا به حال علی مطهری را به دلیل بی عفتی در کلام مورد مؤاخذه قرار نداده است؟ مطهری چگونه باید خود را معرفی کند و بگوید من فرد فحاش و بی ادبی هستم و نمی‌توانم شأن جایگاه نمایندگی ملت را رعایت کنم؟

3- علی مطهری می‌داند که چه اشتباه اظهر من الشمسی کرده است و باز هم حاضر به پذیرش این حقیقت نیست که نماینده مجلس حتی در فضای شوخی و بذله گویی و طنازی هم حق ندارد از ادبیات جنسی و رکیک استفاده کند، علی الظاهر ایشان فضای دانشگاه را با چاله میدان اشتباه گرفته است.

4- به نظر می‌رسد که بعضی از نمایندگان مجلس با ریاست علی لاریجانی خطوط قرمز اخلاقی را نه تنها رد بلکه خطوط قرمز را دریده‌اند، لذا بیم آن می‌رود که فردا دیگر نماینده مجلس یا شخص علی مطهری با ناموس ایرانی رفتار بدتری بکند و یا عبارت و ناسزای دیگری به کار ببرد و امثال مطهری‌ها بگویند که فلان مرد یا فلان زن گستاخی کرد و باید تأدیب می شد لذا این اقدام و یا حرفی که زدم، به جا بود و صدا از هیچ مسوول، نماینده‌ و رئیس مجلس بلند نشود که چرا و به چه توجیهی چنین عبارتی را به کار برده‌اید...

5- سؤال اساسی از مجلس این است که کلیت مجلس و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اگر نخواهد در این مسئله ورود کند، عملاً دیگر چه کارویژه‌ای دارد؟ نمانیده مجلس دقیقاً باید چه توهین جنسی و چه حرف رکیک دیگری بزند که این هیئت برای بررسی رفتار او ورود کند؟

6- علی مطهری یکی از نمایندگانی است که در دوره‌های مختلف بعد از رد صلاحیت به شورای نگهبان نامه داده و صلاحیت خود را برای نمایندگی تبیین کرده است ولی فارغ از اعوجاجات فکری مطهری در عرصه سیاسی، همین رکیک بودن رفتار و عمل مطهری در عمل و زبان از پفیوز و کف گرگی گرفته تا قرص ضد بارداری در جیب، نشان می‌دهد جایگاه مطهری فرسنگ‌ها دورتر از کرسی‌های مجلس شورای اسلامی است و علی‌القاعده شورای نگهبان نیز در بررسی صلاحیت نمایندگان، چشم بر روی این توهین‌ها نمی‌بندد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 16
 • IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  42 0
  همینکه علی مطهری الفاضی زشت وبدوراز اخلاق اسلامی والبته درشان خودش نثار این وان میکند موید بی تربیتی وعقده های درونی وی است.وای بحال مردمی که این فرد بی شخصیت وبی ادب وکیل الدوله انهاست.کلا بجز از چهل پنجاه نفر نماینده با اخلاق ومومن ؛بقیه نماینده ها دست کمی از این فرد گستاخ بی ادب ندارند.
  • IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
   2 0
   حالا خوبه که ایشان شاذه پسر آنی هست که می گفت اگه باباش رو شهید نمی کردن الان رهبر ایران بود .
 • AU ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  42 2
  جون هر کی دوست داریم درست رای بدیم.
  • IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
   0 26
   شما تا زمانیکه پرچم ایران ثبت نشده نظر نده
 • ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  29 0
  اگر هیات نظارت بر رفتار نمایندگان کارش رو درست انجام می داد الان نصف لیست امید بخاطر رفتار ضد ملی و غیر اخلاقی از مجلس اخراج شده بودند
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  18 1
  تو مجلس که شوهر خواهر عزیزش نمیزاره جنتی هم که فقط بلده سکوت کنه
 • IR ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  20 0
  حالا مجلس ورود هم بکند، مگر چه می شود اخرش حق به نماینده می دهند
 • IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  21 2
  باور کنید هر کسی به غیر از علی مطهری این همه لا طائلات سرهم کرده بود باید محاکمه میشد او از شورای نگهبان تا امام راحل را زیرسئوال میبرد و اصلا پاسخ گو ی هیچ جا هم نیست و همواره عکس سیاست نظام موضع میگیرد لطفا یک جایی پیگیر فحاشی و بیماری نارسیسم ایشان باشد.
 • یوسف IR ۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  24 2
  میداند دیگر جایی در مجلس ندارد روی واقعی خودش را نشان میدهد تاسف برای اینکه مردم یاد نگرفته ام نباید بخاطر پدر پسر را انتخاب کنند
  • سید IR ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
   7 29
   دکترمطهری نماینده ای کم نظیر است گروه های فشار باید پاسخ دریافت کنندتافکر نکنند هرکاردلشان میخواد می تونند انجام دهند.نظرشماغیرمنصفانه است.
  • سید IR ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
   3 15
   اتفاقا حضور ایشان درمجلس ضرورت دارد
  • IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
   2 0
   ایشان را از همان زمان دانشگاهی می شناسم اگر اسم پدرشان نبود الآن شغل آزاد داشتند چون ضریب هوشی ایشان بسیار پایین است چند بار این مطلب را تا حالا فرستاده ام ولی مشرق جرات نشر آن را نداشت در مورد این فرد متاسفم
 • بهرا.اهواز IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  9 0
  هیئات نظارت فقط نقد برجام و لاریجانی و نقد عملکرد دولت و گیر دادن به نجومخواران را مصداق برخورد میداند والا قتل میترا و عملکرد زشت خ.سلحشور. و علی به اصطلاح مطهری و محمودصادقی و.... را ایفای نقش نمایندگی میداند....
 • IR ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  11 0
  توهین نماینده تبریز به مجری شبکه تبریز رو هم باید نگاه کنید.واقعا چی شد که اینا شدن مسئول ما؟؟؟
 • IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  8 1
  مطهری خیلی گردن کلفت تر از این حرف هاست، فراتر از قانون قدرتش هست.
 • IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  1 8
  در این زمانه بی های و هوی لال پرست یکی هم حرف بزنه میگن خفه
  • IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
   4 0
   حرف بزنه ودرست عمل بکنه خیای هم خوبه نه اینکه خلاف جریان اب ومصالح انقلاب حرف بزنه وتوهین کنه.این فرد اصلا صلاحیت نمایندگی نداره وباید هرچه سریعتر از مجلس اخراج بشه بی ادبه.
 • مجید IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  11 0
  از کوزه همان برون تراود که در اوست
 • IR ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  10 0
  خداوند بیشعوری و بددهانی
 • IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  12 1
  یاد حرف امام افتادم تو دهن دولت میزنم، ای کاش بودی و یک کف گرگی نصیب اینا میکردی
 • محمود IR ۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  12 0
  تا وقتی فرهنگ اقا زادگی باشه وضع به همین منوال هست ,شما فرض کن فامیل این یارو مطهری نباشه بعد اگه بی ادبی کنه شاید جور دیگه ای باهاش برخورد بشه . .
 • عدالت IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  15 0
  اولا قرص ضد بارداری مخصوص جنس مونث است - نه جنس مذکر ثانیا اگر همین حرف به یکی از افراد خانواده خود مطهری زده می شد مطهری چه واکنشی نشان می داد ثالثا این ها که دم از اسلام رحمانی می زدند چرا اینطور چاله میدانی پاسخ می دهند رابعا وقتی احمدی نژاد درباره صحبت از مدرک همسر موسوی کرد همین جماعت چه غوغایی به پا کردند
 • IR ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  14 0
  این مجلس، بیشتر به دورهمی شبیهه تا مجلس حل مشکلات مردم
  • ایرانی IR ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
   4 1
   درست گفتی دوست من تا به اصطلاح اصلاح طلب ها باشند مجلس بیشترشباهت به مجلس ختم می ماند
 • IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  6 0
  هر نماینده ای که رفتار ناپسند داره باید بازخواست شه از هر گروه وجناحی
 • IR ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  2 7
  شما مشکلتون با علی مطهری بد دهنی نیست مشکلتون اینه که هر چند وقت یک بار اسرار هویدا می کنه پس باید خاموشش کنید.
 • علی IR ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  0 3
  آب بریز اونجا که میسوزه از ادبیات رییس جمهور محبوبتون بود به نظرتون اون ادبیات اشکالی نداشت؟؟؟ ا
 • ملائی IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  5 0
  دکترا باید یک سری داروی ضد بی شعوری وقرص اخلاقمداری برای بعضیا تجویز کنند که اینطور کوتوله نمانند
 • احمد IR ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
  1 5
  با اینکه منتقد مطهری هستم اما واکنش وی در جریان این موضوع کاملٱ درست و بجا بوده آیا یک دانشجو باید این حق را داشته باشد که هر اهانت سخیفی را در حق مخاطب بکار برد بدون اینکه واکنشی در خور شٱن دریافت کند؟ این مصداق بارز دیکتاتوری است وباید این روحیه و این حاشیهء امنیتی را از وی گرفت و اخلاق مداری را بوی آموزش داد بدون شک اگر مسأله توهین آمیز «قرص» از سوی این دانشجو عنوان نمیشد آن واژه « قرص ضد بارداری» هم بمیان نمیامد
 • حسین IR ۰۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
  5 0
  باسلام.هئیت نمایندگانهم مثل خودش است باید مردم به اینها که درسایه پدرشان به اینجا رسیده اند وگردن کلفت کردند رای ندهند
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
  6 3
  علی مطهری یک ادم بی شخصیت بی ادب و بر نزاکت است اگر موقعیت مرحوم شهید مطهری رضوان الله علیه نبود کسی این احمق را به ابدارجی هم قبول نمی کرد ولی الان جزو اشراف متکبر ایران است که فکر می کند مملکت فقط حق طلق ایشان است .
 • IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
  5 0
  گیریم پدر تو را فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل
 • ایرانی DE ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
  0 2
  دایره قدرت چنان تنگ شده که مطهری هم رفت تو لیست
 • IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
  1 0
  دانشجویان عزیز باید بسیار محکم دنبال شکایت خودشان از این فرد بی ادب و هتاک باشند و تا محاکمه اش موضوع را پیگیری جدی بکنند .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس