کد خبر 1007178
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
ترامپ نمایه - کراپ‌شده

رای دهندگان تگزاس، دومین ایالت پرجمعیت آمریکا در نظرسنجی جدید حمایت خود از انتخاب مجدد دونالد ترامپ به سمت ریاست جمهوری این کشور را به نسبت نامزدهای پرامید حزب دموکرات نشان دادند.

به گزارش مشرق، در حالی که نزدیک به یک سال به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا باقی مانده، رای دهندگان «تگزاس»، دومین ایالت پرجمعیت این کشور در نظرسنجی جدید حمایت خود از انتخاب مجدد «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور کنونی این کشور را نشان دادند. تگزاس از ایالت‌هایی است که به‌شکل سنتی به جمهوری‌خواهان تمایل دارد.

بیشتر بخوانید:

ترامپ بار دیگر در نظرسنجی از بایدن عقب افتاد

به نوشته وبگاه «هیل» رای دهندگان تگزاسی در این نظرسنجی گفتند که اگر انتخابات ریاست جمهوری ماه جاری برگزار شود، آن‌ها ترامپ را بر نامزدهای انتخاباتی حزب دموکرات ترجیح می‌دهند.

در این نظرسنجی ترامپ ۴۵ درصد آرا و «برنی سندرز» نامزد دموکرات آمریکا ۴۰ درصد آرا را به خود اختصاص دادند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که رای دهندگان این ایالت بر این باورند که ترامپ قادر است «جو بایدن» و «الیزابت وارن» از نامزدهای دیگر دموکرات آمریکا  را در انتخابات ۲۰۲۰ شکست دهد.

 ترامپ در رقابت با این دو ۴۶ درصد آرا را به خود اختصاص داد، درحالی که بایدن و وارن ۳۹ درصد آرا را کسب کردند.

 به نوشته هیل، این نظرسنجی همچنین نشان داد که در ایالت تگزاس جو بایدن از بخت و اقبال بیشتری به نسبت دیگر نامزدهای دموکرات آمریکا برخوردار است. در این نظرسنجی ۲۳ درصد طرفدار بایدن بوده و ۱۸ درصد نیز از الیزابت وارن حمایت کردند.

این در حالی است که بر اساس نظرسنجی جدیدی که شبکه خبری «فاکس‌نیوز» انجام داده، جو بایدن، نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در کل ایالت‌های آمریکا با ۱۲ درصد اختلاف از رئیس جمهور کنونی پیش است.

 بر اساس نظرسنجی شبکه فاکس نیوز، ۵۱ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از ریاست جمهوری «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا حمایت کردند و ۳۹ درصد نیز حمایت خود را از دونالد ترامپ اعلام کردند. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس