صادق الحسینی

سید حسن نصرالله با نشان‌دادن اینکه فرماندهی مرکزی عملیات دفاع از لبنان و فلسطین به شکل مستقل عمل کرده و در عین حال به رهبری سیاسی نیز می‌پردازد، صهیونیستی را غافلگیر کرد.

سرویس جهان مشرق - محمد صادق الحسینی تحلیلگر مسایل راهبردی منطقه در مقاله خود در روزنامه البنا در این رابطه نوشت که دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی دیروز خود علاوه بر تاکید بر شکست نقشه‌های دشمن در عرصه اعتراضات ملی لبنان٬ به آمادگی مقاومت برای شرکت در هرنوع عملیاتی اشاره کرد.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله با شفافیت و صراحت در خصوص عرصه تحولات و اصلاحات داخلی لبنان صحبت کرد.

بیشتر بخوانید:

هشدار ویدئویی حزب‌الله به رژیم صهیونیستی

بیانیه حزب‌الله لبنان در خصوص مقابله با پهپاد متجاوز صهیونیستی

داستان سرفه سید حسن نصرالله

ما هنوز برگ‌های برنده خود را رو نکرده‌ایم

اما وی با نشان‌دادن اینکه فرماندهی مرکزی عملیات دفاع از لبنان و فلسطین٬ به شکل مستقل عمل کرده و در عین حال به رهبری سیاسی نیز می‌پردازد، دشمن صهیونیستی را غافلگیر کرد. سیدنصرالله همچنین در عملیات سرنگونی پهپاد صهیونیستی٬ از یک سلاح جدید و دقیق رونمایی کرد که دشمن به اشتباه گمان می کرد که مقاومت جرات استفاده از آن را ندارد.

دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی دیروز خود بر این موارد تاکید کرد:

-نیروهای مقاومت اسلامی برای مقابله با دشمن صهیونیستی و یا اجرای هرگونه دستور نظامی که برای انجام تحرکات هجومی برای مثال در داخل فلسطین دریافت می‌کنند آماده هستند. همچنین تمرکز سید نصرالله بر این است که نیروهای نظامی٬ عملیات‌های خود را صرف نظر از مشغله‌های فرماندهی سیاسی و حتی نظامی داخلی و یا منطقه‌ای انجام دهند.

-همه این موارد بدان معنااست که مقاومت در همه شرایط و در خصوص هرگونه تغییر و تحول داخلی لبنان آماده است.

-سید نصرالله بر قدرت مقاومت تاکید کرده و عبارت بسیار بسیار قوی را برای مقاومت تکرار کرده وهیچ ابهامی در داخل و خارج برای آن باقی نگذاشت.

-اما موضوع مربوط به سرنگونی پهپاد صهیونیستی٬ حامل چندین پیام بود:

۱- تاکید بر اینکه این عملیات تنها محدود به یک پهپاد صهیونیستی نبوده و همچنان در خصوص سایر پهپادهای دشمن که وارد آسمان لبنان شوند نیز ادامه خواهد داشت.

۲- عدم افشای نوع سلاحی که در سرنگونی پهپاددشمن مورد استفاده قرار گرفت از سوی سید نصرالله و با توجه به اینکه آن قطعا یک سلاح موشکی بوده٬ حامل این پیام برای طرف‌های ذی‌ربط است که نیروهای مقاومت دارای سامانه پدافند هوایی بوده و آن را در زمان مناسب مورد استفاده قرار داده و این امر از شگفتی‌های جنگ احتمالی با دشمن خواهد بود که حتی مقاومت مجبور شد پیشاپیش در پاسخ به تجاوز هوایی صهیونیست‌ها از آن استفاده کند.

اما در خصوص سخنان سید حسن نصرالله درباره تشکیل کابینه و نقشی که باید ایفا کند٬ وی مجددا بر شکست هرگونه کودتا ضد لبنان تاکید کرد.

همچنین درخواست دبیرکل حزب‌الله از ارتش و نیروهای امنیتی مبنی برعدم تمرکز مطلق بر موضوع بسته‌شدن راه‌ها٬ نشان‌دهنده این است که سید نصرالله یک طرح و برنامه جدید در خصوص برخورد ارتش با این موضوع و یا بازسازی ارتش دارد، به‌ویژه آن هم زمانی که آمریکا دیروز تصمیم گرفت تا کمک ۱۰۵ میلیون دلاری که قرار بود به ارتش لبنان بپردازد را قطع کند.

لازم به ذکر است که این تصمیم آمریکا نشان‌دهنده دو امر است:

- واشنگتن به شکست کوتا ضد دولت لبنان اعتراف کرد.

- آمریکا با این تصمیم نشان داد که از نقشی که ارتش در عرصه اعتراضات مردمی لبنان و در خصوص بازگشایی راه‌ها ایفا کرده و به دنبال آن مشارکت ارتش در جلوگیری از تجزیه کشور٬ رضایت ندارد.

به عبارت دیگر٬ خشم آمریکا از ارتش لبنان به دلیل عدم مشارکت آن در مسدود کردن راه‌های کمک به حزب‌الله چه از بیروت به جنوب و چه از بقاع و شمال به بیروت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  39 4
  یعنی قدرت و محبوبیت داره!
 • IR ۰۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  59 28
  احمق ها، این ورای قدرت شما شیاطین ورود کرده در جنس بشریت هست، فلسطین بدون شک آزاد و اسراییل نابود خواهد شد..
 • دیده بان IR ۰۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  55 19
  فان حزب الله هم الغالبون
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  25 4
  یا سید حسن نصرالله والله نفدیک بالروح و بالدم
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  11 0
  من امیدوارم روزی بیاید که دنیا خالی از وسایل کشتارجمعی انسانها بجای اسلحه دنبال مستمندی باشند که محتاج و درمانده باشد یا مهدی ادرکنی
 • سید رضا IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  18 0
  نواده واقعی روح الله ؛ سیدحسن نصرالله !
 • IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  10 0
  ان شا الله به آرزویت، یعنی نابودی مظهر شیطان، رژیم صهیونیستی برسی ای آقای زیبا و پیروز خدا.
 • IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  2 0
  فقط سید مقاومت ماشالا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس