لوگوی پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس در پی برخی اتفاقات بازی روز گذشته با ماشین‌سازی و برخی مسائل مطرح شده اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش مشرق، در این اطلاعیه آمده است:

باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس شعارهایی که نسبت به آقای رسول خطیبی و هر یک از عوامل تیم ها سر داده شود را هرگز تایید نمی‌کند. ما همواره تاکید داریم نباید شعاری علیه تیم داوری یا اعضای تیم‌های حریف داده شود و حفظ حرمت ها و اخلاق در ورزشگاه‌ها می‌بایست در سرلوحه امور قرار گیرد.

همواره در بیانیه‌های قبل از بازی در همین فصل جاری بر همین موضوعات تاکید داشته‌ایم و شاهد آن هستیم که هواداران پرسپولیس در این زمینه‌ها همیشه عملکرد بهتری نسبت به خیلی تیم‌ها داشته و در حفظ ارزش‌ها نیز کوشا بوده و با اقدامات متعدد فرهنگی، خیرخواهانه و شعارهای ارزشی و اخلاق‌مدارانه عملکرد موثری داشته‌اند تا جایی که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا نامزد کسب رویای AFC هم شدند که متاسفانه به حق خود در کسب جایزه نرسیدند.


اکنون نیز ایمان داریم تماشاگرانی که علیه آقای خطیبی شعارهایی سر دادند هرگز نمی‌دانستند که والده ایشان مادر دو شهید والامقام هستند. حفظ حرمت‌ها و ارزش‌های والای نظام و شهدای گرانقدر نه تنها مورد تاکید باشگاه پرسپولیس است که در جامعه نیز نهادینه شده و فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های شهدای گرانقدر همواره مورد احترام مردم شهیدپرور ایران بوده و متعلق به رنگ‌ها در فوتبال نیز نیست.

باشگاه، تیم، هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس هم همواره در این زمینه‌ها پیش قدم بوده و اقدامات زیادی در راستای تکریم شهدا و قدردانی از خانواده‌های گرانقدرشان انجام داده و همچنین بسیاری از بازیکنان تیم پرسپولیس نیز خودجوش و با عشق به شهدای گرانقدر نسبت به گرامی داشتن یاد و خاطره آنها و راه و هدف مقدس‌شان با پوشیدن لباس منقش به تصویر این شهدای والامقام اقدام کرده‌اند و شایسته تقدیر ویژه هستند.

بیشتر بخوانید:

وزارت ورزش پیگیر فحاشی پرسپولیسی ها

واکنش قاطع فدراسیون به توهین‌ به خطیبی

بطور کلی اما برای سالم سازی فضای ورزشگاه‌ها باید بسیار تلاش کرد و اینگونه نباشد که بعضا به شعارهای غیر ورزشی و اتفاقات تلخ دیگر هیچ واکنش قاطعی نشان داده نشود و قانون در بسیاری موارد طبق مستندات موجود بسیار سخت گیرانه در قبال پرسپولیس و با چشم پوشی یا ملاطفت در قبال برخی تیم‌ها اعمال شود و رقابت عادلانه را از بین ببرد.

در ارتباط با همین موضوع هم شاهد فحاشی‌ها به مادر آقای امید عالیشاه که خواهر شهید گرانقدر هستند بوده‌ایم اما در پی این اتفاق تلخ نه باشگاه پرسپولیس و نه بازیکن و نه مدیران ورزشی و نه هواداران پرسپولیس روی خواهر شهید بودن والده محترم آقای عالیشاه مانور نکردند چرا که بر این باوریم آنها که در تبریز به والده آقای عالیشاه اهانت کرده‌اند نمی‌دانستند که مادرشان خانواده شهید هستند و اکنون نیز از دامن زدن هدفمند عده‌ای به این اتفاق بسیار بسیار متاسف هستیم.

باشگاه پرطرفدار و مردمی پرسپولیس همیشه بر پرهیز از هر گونه شعار علیه عوامل تیم‌های مقابل تاکید داشته و حال با آگاهی از این موضوع که والده آقای خطیبی مادر دو شهید عزیز و گرانقدر بوده‌اند از ایشان دلجویی خواهند کرد اما بر این موضوع هم تاکید داریم که قطعا تماشاگران حاضر در استادیوم نمی‌دانستند مادر فقید ایشان مادر دو شهید گرانقدر بوده‌اند هر چند تاکید داریم بطور کلی نباید علیه هیچ یک از اعضای تیم های حریف چنین شعارهایی در استادیوم‌های ورزشی سر داده شود. از سوی دیگر هم ضرورت دارد بررسی شود که آیا افرادی در پس پرده آگاهانه و هدفمند تماشاگران را در شعار دادن نسبت به مادر فقید آقای خطیبی تحریک کرده‌اند یا خیر. همچنین امیدواریم آقای خطیبی اجازه ندهند برخی این تصور را ایجاد کنند که تماشاگران از والده شهید بودن مادر گرانقدر و فقید ایشان مطلع بوده‌اند.

قطعا حالا که همه اهالی فوتبال و تماشاگران از برادر دو شهید بودن آقای خطیبی مطلع شده‌اند ایشان مسئولیت سنگینی خواهند داشت و ضرورت دارد رفتارهایی داشته باشند که الگویی برای جامعه مربیان شود و اتفاقاتی که در دو بازی اخیر ماشین‌سازی با پرسپولیس رقم خورد را شاهد نباشیم.
در این باره برخی اتفاقات و مسایل مرتبط که هدفمند مطرح شده تا به پرسپولیس لطمه وارد شود اما خیلی مسایل مهم‌تر در آن لحاظ نشده را نیز به شکل محرمانه با مسئولان ذیربط در میان خواهیم گذاشت و امیدواریم خود آقای خطیبی هم ضمن رعایت برخی مسایل صادقانه بگویند تماشاگرانی که شعار داده اند از خانواده شهید بودن ایشان مطلع نبوده‌اند و اجازه ندهند در این مسیر سوءاستفاده‌ای صورت گیرد.

همچنین امیدواریم آنها که به درستی دغدغه حفظ حرمت شهدا و ارزش ها را دارند وقتی سر دادن شعارهای غیر ورزشی و برخی اقدامات ضد ارزش ها و آرمان ها از سوی برخی رخ می دهد هم این دغدغه های خود را بروز دهند و سکوت نکنند چرا که سکوت در چنین مواقعی می تواند با برداشت های دیگری همراه باشد.

منبع: سایت باشگاه پرسپولیس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • محمد IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
  36 3
  مادر مادره ، کم عقل! چه فرقی هست که به خودت جرات میدی بین مادران فرق قایل باشی؟ فحش دادن اونهم از این نوع، نهایت بزدلی است. هر باشگاهی که این وضعیت رو داره باید به شدت تنبیه بشه
 • IR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
  36 3
  مادر مادره فرقی نداره فحش به مادر حرام حالا مادر شهید باشه یا نباشه .گرچه حرمت مادر شهید خیلی بالاست ولی کلا هیچکس نباید به مادر کسی بی حرمتی کنه.
 • هبوط آدم IR ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
  26 3
  یعنی اگر مادر دو شهید نبود تماشاگران با فرهنگ پرسپولیس مجاز بودن اهانت کنن؟!!
 • نظر IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
  1 0
  از اهالی فساد خانه فوتبال این فحش های مثل نقل و نبات است
 • یونس IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
  2 0
  نه ادب دارید نه عقل.
 • IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
  1 0
  مثلا اومدی ابروش رو درست کنی.؟ خخخخ نچ نچ نچ حیف اون دستمزد و امکانات..
 • زهرا IR ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
  0 1
  هواداران استقلال و مثلث تاس فحاشترین هستند و آنها باید تنبیه شدید شوند نه هواداران مظلوم پرسپولیس عزیز یا منتقم
 • علی IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
  0 0
  با این تیتر شما از این به بعد هر کس مادر شهید نبود لایق فحاشی هست ؟
 • IR ۲۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
  5 3
  عذر بدتر از گناه، واقعا خاک بر سر باشگاه و هوادارانش که فحاشی آنهم از نوع رکیک آن تبدیل به فرهنگشان شده.
 • IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  21 1
  مثل همیشه پررو، وقیح، طلبکار. رو رو برم
 • یه جانباز جنگ تحمیلی IR ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  10 0
  مادر موجود مقدس و واجب التکریم است، بهشت بالاترین پاداش خداوند، زیر پای مادرست، حال هر مادری باشد چه رسد به اینکه مادر شهید آنهم مادری که دو فرزند عزیزش را برا این کشور هدیه به پیشگاه خدا داده. من جانباز واقعا شرمنده شدم کف پا که نه خاک پای آن مادر را با افتخار میبوسم، ننگ ابدی برآنان که به مادری اهانت کند. خانواده معزز خطیبی ما را در غم این اهانت و بیشرمی شریک بدانید.
 • IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  4 0
  کلا من و داداشهام همگی سالهاست عطای فوتبال رو به لقائش بخشیدیم. اولش سخت بود ولی راحت شدم خداییش. به بقیه هم پیشنهاد میکنم خودتون رو آزاد کنید!
 • IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  6 0
  حالا میخوان با این وضعیت زنها رو هم اضافه کنن تا فحشهای پدری هم اضافه بشه. بابا تنبل جماعت میره تماشای فوتبال اونیکه عرضه داره خودش ورزش میکنه.
 • IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  1 0
  ابوعلی سینا : " اگر برای یک کار غلط هزار دلیل بیاوری می شود هزار و یک غلط "

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس