کد خبر 1005562
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
امیر حیدری

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به توان یگان پهپاد نزاجا گفت: نیروی زمینی از انواع سامانه‌های پهپادی از جمله پهپادهایی با قابلیت نبرد هوایی و پرواز در شب برخوردار است.

به گزارش مشرق، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در خصوص آخرین دستاوردهای سازمان جهاد خودکفایی نزاجا در حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های پهپادی، اظهار داشت: نیروی زمینی نمونه جدیدی از پهپاد دست‌پرتاب فرپاد را ساخته و در اختیار یگانهای عملیاتی قرار داده است.

بیشتر بخوانید:

بازدید فرمانده نزاجا از تیپ 216 زرهی

وی افزود: این سامانه پهپادی دیگر در حوزه تحقیقاتی نیست، چراکه تست‌های میدانی آن انجام شده است و در حوزه عملیاتی در اختیار یگان های نزاجا قرار گرفته است.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه این پهپاد دست‌پرتاب در حوزه شناسایی و مراقبت از خطوط مرزی و سایر عملیات‌های مرتبط مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: از فرپاد در راستای تجهیز  تیپ‌های متحرک هجومی و واکنش سریع و یگان‌های اطلاعاتی استفاده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه پهپاد فرپاد مجهز به سامانه خلبان خودکار و ایستگاه زمینی قابل حمل است، افزود: پهپاد فرپاد در حوزه جنگ الکترونیک نیز از قابلیت های لازم برخوردار بوده و همچنین توانایی کشف اهداف به صورت تصویری را دارد.

امیر حیدری در پایان افزود: نیروی زمینی در حوزه پهپاد ید طولایی دارد و امروز از انواع سامانه‌های پهپادی از جمله سامانه‌های پهپادی رادارگریز و پهپاد با قابلیت پرواز در شب و شناسایی و رزمی برخوردار است.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس