رهبر انقلاب نمایه

وزیر راه و شهرسازی از موافقت فرماندهی معظم کل قوا با انتقال پادگان ۰۶ تهران خبر داد.

به گزارش مشرق، محمد اسلامی از تصویب خروج پادگان 06 تهران و طرح مرکز مدنی پاسداران در شورای‌عالی شهرسازی و معماری خبر داد و اظهار کرد: تبدیل 35 هکتار از 50 هکتار اراضی پادگان 06 تهران و تبدیل آن به پارک برای منفعت عمومی نوید خوشی برای شهروندان این منطقه از کلانشهر تهران است.

وی با بیان این که جلسات کمیته فنی شورای‌عالی در خصوص مطالعات این طرح، جلسات مفیدی بوده و کار بزرگی در این باره با همکاری و همراهی ارتش، وزارت دفاع و مصوبه و موافقت فرماندهی معظم کل قوا انجام گرفته است، بیان کرد: منطقه پاسداران منطقه پرترافیکی است و تبدیل 35 هکتار از 50 هکتار زمین های پادگان 06 به پارکی برای شهر تهران، هدیه ای است که به مردم کلانشهر تهران داده می شود و فرصت غنیمتی است که برای احیای محیط زیست این شهر گامی بلند برداشته شود.

بیشتر بخوانید:

وزیر راه و شهرسازی بر توجه به ارتباطات حمل ونقلی و ایستگاه های مترو در منطقه پاسداران برای طرح مرکز مدنی پاسداران از سوی شهرداری تهران و ارتش جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد.

رییس شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران همچنین با تاکید بر حفظ و حراست از جایگاه تاریخی تپه‌های سنندج ادامه داد: در بازنگری طرح جامع سنندج، فرصت‌های متنوعی فراهم شود و فرصت‌های فراهم شده بتواند در بهبود کیفیت زندگی مردم تاثیر مثبتی ایجاد کند.

اسلامی توضیح داد: بازنگری طرح جامع به صورت مساله محور دنبال می شود. در این دوره تاکید بر این است که طرح جامع شهرها به صورت مساله محور تهیه و بازنگری شوند و مسائلی که مردم و شهرها با آن دست به گریبان هستند در تهیه و بازنگری طرح جامع شهرها مدنظر قرار بگیرد.

وی گفت: تهیه طرح‌های جامع به صورت مساله محور، کمک می‌کند تا هم کمبود سرانه‌ها جبران شود و هم نیاز شهرها با دیدگاه اجتماعی- اقتصادی حل شوند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
  1 0
  تهران تالار مطالعه کم دارد ... تالار مطالعه بسازید نه کتابخانه.
 • IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
  5 0
  به نظرتون شهرداری الان میتونه پارک درست کنه((-: شهرداری پارک های فعلی هم نمیتونه نگهداری کنه!
 • US ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
  5 0
  ایشالا که بعدا تغییر کاربری نده برج و مال بسازن، از این جماعت هیچ چیز بعید نیست
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
  3 0
  تشکر از دستور رهبری.
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
  1 0
  تشکر از موافقت ودستور رهبری.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس