مرد موادفروش

مردی که ادعا می‌کرد زندگی اش در آستانه فروپاشی قرار دارد، درباره سرگذشت تلخ خود با مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری در پی یافتن راهکاری قانونی گفتگو کرد.

به گزارش مشرق، سوءظن عجیبی همه وجودم را فراگرفته است. شب و روز در خودم فرو می‌روم و به آینده و گذشته ام می‌اندیشم. به اشتباه بزرگی فکر می‌کنم که همه زندگی ام را به تباهی کشاند، اما اکنون حادثه تلخی در زندگی ام رخ داده است که به هیچ وجه نمی‌توانم تصمیم درستی بگیرم و در دو راهی عقل و احساس گیر افتاده ام چرا که...

بیشتر بخوانید:

درد دل‌های زن جوان شوهرش را به کشتن داد

این‌ها بخشی از اظهارات مرد ۴۵ ساله‌ای است که در پی یافتن راهکاری قانونی وارد کلانتری سیدی مشهد شده بود. او که ادعا می‌کرد زندگی اش در آستانه فروپاشی قرار دارد، درباره سرگذشت تلخ خود به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری گفت: در خانواده‌ای به دنیا آمدم که پدرم اوضاع اقتصادی مناسبی نداشت به همین دلیل همواره داشتن بسیاری از امکانات رفاهی برایم به یک آرزو تبدیل شده بود از سوی دیگر نیز به درس و مشق علاقه‌ای نداشتم و در مقطع راهنمایی ترک تحصیل کردم هنوز به قول معروف پشت لبم سبز نشده بود که وارد بازار کار شدم و با دست فروشی و کارگری ساختمان، مخارجم را تامین می‌کردم، اما هیچ گاه این درآمدهای اندک نتوانست آرزو و رویاهایم را برآورده کند.

در همین سال‌ها بود که برای اولین بار و با تعارف یکی از دوستانم سیگار را لای انگشتانم گذاشتم و خیلی زود با مواد مخدر آشنا شدم. ابتدا به صورت تفننی و پنهانی مصرف می‌کردم و درگیر تفریح و خوش گذرانی شده بودم. خلاصه به چیزی جز تفریح و رفیق بازی نمی‌اندیشیدم تا این که بالاخره صبر مادرم تمام شد و اصرار داشت که باید دور معاشرت با دوستانم را خط بگیرم و با ازدواج زندگی جدیدی را آغاز کنم.

۲۸ ساله بودم که مادرم به خواستگاری «هانیه» رفت و ما به طور سنتی با یکدیگر ازدواج کردیم. با وجود این کارگری و دست فروشی درآمدی نداشت و من که آرزوهای بزرگی را در سر می‌پروراندم نمی‌توانستم با این پول‌ها زندگی کنم از سوی دیگر دوستان معتادم را رها نکرده بودم و پای بساط آن‌ها می‌نشستم تا این که شبی یکی از دوستانم پیشنهاد خرده فروشی مواد مخدر را مطرح کرد و از درآمدهای هنگفت آن سخن گفت.

با یک حساب سرانگشتی می‌توانستم با فروش مواد به زندگی ام رونقی بدهم، این گونه بود که دست به خرده فروشی مواد مخدر زدم. خیلی زود از طریق دوستان هم بساطی ام با فروشندگان مواد مخدر ارتباط برقرار کردم و در مدت کوتاهی اوضاع زندگی ام کمی بهتر شد، اما مصرف روزانه خودم بالاتر رفته بود و بیشتر سود ناشی از خرده فروشی را دود می‌کردم تا این که به فروش مواد مخدر صنعتی روی آوردم.

هنوز در رویاهای خودم غرق بودم که حدود هشت سال قبل و در یک روز سرد زمستانی ماموران نیروی انتظامی وارد منزلم شدند و همه مواد مخدری را که به تازگی خریده بودم کشف و ضبط کردند و من به تحمل حدود ۲۰ سال زندان محکوم شدم. آن روزها همسرم با دو فرزند کوچکم تنها ماند و من هم به انتظار آزادی روزها را می‌شمردم. وقتی برای اولین بار به مرخصی آمدم متوجه شدم همسرم برای تامین هزینه‌های زندگی در خانه‌های مردم یا باغ ویلاها کارگری می‌کند.

با آن که احساس شرم می‌کردم، ولی کاری از دستم ساخته نبود. چرا که باید تاوان سختی را برای گرفتار کردن جوانان در دام اعتیاد پس می‌دادم بالاخره به هر سختی بود هشت سال از دوران محکومیت ام را سپری کردم تا این که به دلیل پشیمانی و اخلاق و رفتارم در زندان مورد عفو قرار گرفتم و از زندان آزاد شدم، اما هنوز یک هفته بیشتر از آزادی ام نمی‌گذشت که متوجه رفتارهای مشکوک همسرم شدم.

رفت و آمدهای پنهانی، تماس‌های مشکوک و بهانه‌های باورناپذیر او برای خروج از منزل سوءظن مرا برانگیخته بود به همین دلیل شبی با بررسی پیامک‌های هانیه با یکی از کارفرمایانش متوجه روابط نامتعارف آن‌ها شدم. وقتی موضوع را با همسرم در میان گذاشتم ناگهان وحشت زده و گریان به این رابطه عاطفی خارج از عرف اقرار کرد.

او گفت: در این سال‌ها که به خاطر هزینه‌های زندگی و مخارج فرزندانم مجبور به کار کردن در خارج از شهر بودم مورد اغفال کارفرما قرار گرفتم به طوری که آن مرد با تهیه فیلمی از این روابط زشت مرا تهدید می‌کرد. من هم به خاطر ترس از آبروریزی مجبور به برآورده کردن خواسته‌های بی شرمانه اش بودم. حالا با این حرف‌های همسرم، سوءظن عجیبی درباره پسر شش ساله ام پیدا کرده ام که روحم را تا سر حد انفجار آزار می‌دهد و ...

شایان ذکر است به دستور سرگرد قاسم احمدی (رئیس کلانتری سیدی) رسیدگی‌های قانونی و بررسی‌های روان شناسی در این پرونده آغاز شد.

ماجرای واقعی با همکاری پلیس پیشگیری خراسان رضوی

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
  29 4
  تف به این خیانت
 • ناشناس IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
  28 1
  اغفال چیه شما متعهد بودی باید به تعهدی که داشتی پای بند بودی و می تونستی اول جدا شوی بعدش با کارفرما رابطه برقرار کنی فرد متاهل در هیچ جای دنیا رابطه برقرار نمی کنه مگر اینکه اول جدا بشه بعدش آزاده می تونه جفتشو انتخاب کنه
 • IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
  11 14
  چرا نکشتیش؟این زنکه آشغال که خودشم اعتراف کرده,مواد فروشی غیرتتم فروخته!
  • یاقوت FR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
   12 2
   کسی که خودش لجنه وتوی لجن مواد مخدر دست وپا می زنه نمی تونه به لجن بودن دیگران اعتراض کنه. درحقیقت باعث وبانی این مصیبت خود لجنشه
  • IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
   5 1
   انسانها مختارن درنهایت خودشون پاسخگوی لجن کاریهای خودشونن، باعث و بانی چیزی از قدرت اختیار آدم کم نمیکنه
 • DE ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
  7 3
  مرد موادفروش: من قبل از اینکه برم زندان به کشور و جوانان و خانواده ها و سرنوشت آنان با فروش مواد و معتاد کردنشان خیانت مردم و بعد در زندان بودم هانیه به من خیانت کرد. هانیه به یک نفر خیانت کرده و تو بی غیرت به جامعه و خانوداه ها.
 • IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
  14 3
  بعضی ها الآن شوهر پیششون هست خیانت میکنند تو که ..!زنت خراب شده ,زود اغفال میشه!!!دیگه این زن بدردت نمیخوره ,زندگیت جهنم میشه,طلاق بگیر وبچسب به زندگیت ویه زن پاک, با کم وزیادشم با حلال بساز,مگه چقدر زنده ای.
  • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
   6 4
   اصولا این آدم حق زن داشتن نداره و زنش از‌سال دوم مطلقه باید میشده معتاد رو باید دار زد معتاد یعنی زباله و مواد فروش یعنی قاتل
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
  5 13
  مرد حسابی یه عمر که معتاد بودی بعدشم که هشت سال رفتی زندان و این زنو با دو تا بچه ول کردی حالا واقعا چه انتظاری داری؟ حالا زنه بد شد و تو خوب؟
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
  4 4
  این زن هبچ گناهی ندارد خودت مقصری برگرد ب زندگيت
 • DE ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
  2 2
  مددکار اجتماعی‌ باید به فکر بچه های این دو باشن که توی جنگ عاطفی و فیزیکی این دو آسیب نبینن. اون دوتا بزرگسال جواب اشتباهات خودشان را پس میدن. به فکر آینده ی کودکان باشیم از این زن و مرد گذشته یکی معتاد و دیگری تن فروش.
  • US ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
   3 1
   خانم تن فروش نبوده ، "اغفال" شده بوده!
 • CN ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
  1 2
  روزی که شروع به فروش مواد کردی عملا به خانوادت و مملکت خیانت کردی چون جرمش زندانه و اثرش بدبختی خانواده‌های دیگران است پس باید خیانت نزدیکانت و دیگران را بپذیری چون اول تو شروع کردی.
 • IR ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
  0 0
  خودکرده راتدبیر نیست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس