پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه در خصوص علت عدم اعلام ختم رسیدگی در این جلسه از دادگاه، گفت: دفاعیات آقای لشگری پور طولانی شد و یکسری مدارک و مستندات ارائه داد.

به گزارش مشرق، قاضی مسعودی مقام در حاشیه پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده و احمدرضا لشگری‌پور در خصوص علت عدم اعلام ختم رسیدگی در این جلسه از دادگاه بیان کرد: دفاعیات آقای لشگری پور طولانی شد و یکسری مدارک و مستندات ارائه داد. همچنین دفاعیات وکلای وی نیز باقی ماند، سعی می‌کنیم در هفته جاری تمام مطالبی که در قالب آخرین دفاع ارائه می‌کنند را مورد استماع قرار دهیم و پس از ارزیابی و انجام چند استعلام در فرجه قانونی رای را صادر خواهیم کرد.

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان نظام اقتصادی در پاسخ به سئوالی در خصوص درخواست‌های خانواده متهم شبنم نعمت زاده که در روند جلسات دادگاه مطرح شده بود، خاطرنشان کرد: از من درخواستی نداشته‌اند، اما به مراجع دیگر نامه نگاری کرده‌اند و به ما منعکس شده و به دنبال اعطای مهلت بوده‌اند؛ اما ما نمی‌توانیم مهلتی بدهیم چرا که شخصی که نامه می‌نویسد در پرونده سمت ندارد.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: وی درخواست تبدیل قرار از بازداشت به وثیقه دارد که با توجه به مقررات قانونی امکان پذیر نیست و مراجع قضایی دیگر نیز وی را در باب مطالباتی که داشته‌، خواسته‌اند که تماما به شعبه ما منعکس شده و ما فعلا اجازه خروج متهم را تا رسیدگی نهایی نداده ایم.

قاضی مسعودی مقام تصریح کرد: فکر می‌کنم رای نهایی تا ۲۵ روز آینده صادر خواهد شد و جلسه بعدی احتمالا در روز دوشنبه به صورت علنی خواهد بود.

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان نظام اقتصادی در ادامه و در خصوص آخرین وضعیت پرونده مدیران بانک سرمایه نیز گفت: حکم مدیران بانک سرمایه آقایان خانی و ضیایی در ۱۵ روز آینده منتشر شود، پرونده‌های دیگر نیز مانند پتروشیمی پی سی سی هست که روند دادرسی و آخرین دفاع آن تقریبا از اواسط آبان ماه آغاز می‌شود؛ چراکه تحقیقات ما کامل شده است.

قاضی مسعودی مقام در خصوص آخرین وضعیت پرونده گروه شاملویی بیان کرد: پرونده گروه شاملویی را بعد از پتروشیمی انجام خواهیم داد و چند پرونده نیز از بانک سرمایه آمده و پرونده آقای مدلل، آقای امامی در حال تکمیل است و آقای غندالی در مرحله بارپرسی است و آخرین مراحل آن در حال طی شدن است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
    2 0
    حتما با رشوه کاری کرده که ختم نمی شود انشاالله که بزودی توسط عدل الهی رسیدگی وختم شود داگاه این دزد بیت المال و حرامی بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ به نام خداوند رحمتگر مهربان تَبَّتْ يَدَا أَبِي لَهَبٍ وَتَبَّ ﴿۱﴾ بريده باد دو دست ابولهب و مرگ بر او باد (۱) مَا أَغْنَى عَنْهُ مَالُهُ وَمَا كَسَبَ ﴿۲﴾ دارايى او و آنچه اندوخت‏ سودش نكرد (۲) سَيَصْلَى نَارًا ذَاتَ لَهَبٍ ﴿۳﴾ بزودى در آتشى پرزبانه درآيد (۳) وَامْرَأَتُهُ حَمَّالَةَ الْحَطَبِ ﴿۴﴾ و زنش آن هيمه‏ كش [آتش فروز] (۴) فِي جِيدِهَا حَبْلٌ مِنْ مَسَدٍ ﴿۵﴾ بر گردنش طنابى از ليف خرماست (۵ جزء : 30 بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ به نام خداوند رحمتگر مهربان تَبَّتْ يَدَا أَبِي لَهَبٍ وَتَبَّ ﴿۱﴾ بريده باد دو دست ابولهب و مرگ بر او باد (۱) مَا أَغْنَى عَنْهُ مَالُهُ وَمَا كَسَبَ ﴿۲﴾ دارايى او و آنچه اندوخت‏ سودش نكرد (۲) سَيَصْلَى نَارًا ذَاتَ لَهَبٍ ﴿۳﴾ بزودى در آتشى پرزبانه درآيد (۳) وَامْرَأَتُهُ حَمَّالَةَ الْحَطَبِ ﴿۴﴾ و زنش آن هيمه‏ كش [آتش فروز] (۴) فِي جِيدِهَا حَبْلٌ مِنْ مَسَدٍ ﴿۵﴾ بر گردنش طنابى از ليف خرماست (۵