غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه

سخنگوی قوه قضائیه از تشکیل پرونده برای ۲۴۵ مدیر فعلی و سابق در ارتباط با سیلاب‌های ابتدای سال خبر داد.

به گزارش مشرق، غلامحسین اسماعیلی در دوازدهمین نشست خبری خود ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی (ع) اظهار کرد: از حضور حماسی، آگاهانه و توام با بصیرت بیش از 17 میلیون زائر اربعین و بیش از سه میلیون زائر ایرانی که با حضور خودشان تجلی بخش تعظیم شعائر الهی بودند و حضورشان نمایشگر اقتدار، عظمت و وحدت امت اسلام و موجب و یأس و ناامیدی دشمنان بود، تشکر می‌کنم. همچنین از دولت و مردم عرق برای میزبانی خوب و شایسته‌شان و برگزاری بی‌نظیر مراسم اربعین امام حسین (ع) و همچنین از نیروهای امنیتی به ویژه حشد الشعبی برای تامین امنیت زائران اباعبدالله و موکبداران عراقی و ایرانی و ستاد اربعین و ستاد بازسازی عتبات و عالیات تشکر ویژه دارم زیرا تلاش و خدمت‌رسانی آنها کمک شایانی به برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) کرد.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی قوه‌قضائیه اضافه کرد: یک ماه از پاییز را پشت سر گذاشتیم و امیدواریم خداوند متعال پاییز و زمستان امسال را توام با بارش رحمت‌های الهی برای مردم منطقه و به ویژه ایران اسلامی قرار بدهد. یادمان نرود در روزهای پایانی سال 97 و آغازین روزهای سال 98 بارندگی‌ها و سیلاب‌های به وقوع پیوسته مشکلاتی را برای مردم ما در بخش‌های مختلف ایجاد کرد که بخشی از این مشکلات ناشی از ترک فعل‌ها و قصور و تقصیر مدیران در بخش‌های مختلف بود و اگر وظایف خود را به نحو شایسته انجام می‌دادند نباید در اثر باران رحمت‌ الهی این قدر دچار زحمت می‌شدیم.

وی گفت: در همان ایام ریاست قوه قضائیه خطاب به دستگاه‌های متولی اعلام کرد باید تبدیل شدن رحمت الهی به ایجاد زحمت برای مردم آخرین بار باشد. اینک در مقام یادآوری و تذکر و اقدام پیش‌دستانه و پیشگیرانه به تمام مسئولان ذی‌ربط یادآوری می‌کنم با هدف پیشگیری از جاری شدن سیلاب‌های احتمالی، بازنگاهی به حوزه‌های جغرافیایی محل ماموریت خود داشته باشند تا مجددا شاهد این قبیل حوادث نباشیم.

اسماعیلی ادامه داد: در اتباط با سیل گذشته بررسی‌های جامعی توسط سازمان بازرسی کل انجام شد و در مجموع 140 نفر از مدیران دوره‌های مختلف اعم از فعلی و سابق به هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شدند و 105 نفر از مدیران بخش‌های ذی‌ربط اعم از فعلی و سابق برای‌شان پرونده کیفری تشکیل شد و تحت تعقیب قرار گرفتند و در بررسی اولیه 245 نفر از مدیران ادوار مختلف در بروز حوادث ناشی از سیل در مظان تخلف و اتهام قرار گرفتند. امیدوارم با پیشگیری‌هایی که انجام می‌شود در آینده شاهد تکرار حوادث ناشی از سیل و تکرار معرفی مدیران به نهادهای ذی‌ربط نباشیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس