تیم ملی تکواندو

تیم ملی تکواندو مردان کشورمان درحالی در سومین سری مسابقات جایزه بزرگ، کار خود را با دو مدال برنز به پایان رساند که انتظار میرفت نتایج بهتری کسب کند.

به گزارش مشرق، مرحله سوم مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۹ با حضور ۳۲ تکواندوکار برتر جهان در هر ۴ وزن المپیکی به مدت ۳ روز در بلغارستان پیگیری شد.

تیم ملی تکواندو ایران با ترکیب آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی، سروش احمدی، سجاد مردانی و سعید رجبی در این مسابقات حضور پیدا کرده بود که در نهایت هادی پور و احمدی موفق به کسب مدال برنز شدند.

بیشتر بخوانید:

تکواندو ایران شانس کسب چند سهمیه المپیک را دارد؟

برای قضاوت درباره عملکرد شاگردان عسکری در صوفیه باید به نکته را توجه کرد، ابتدا تغییر قانون داوری بعد از چیبا و دیگری نیم نگاهی به عملکرد چند ماهه گذشته تیم ملی.

بعد از گرندپری چیبا تغییری جزیی در قوانین داوری ایجاد شد و مقرر شد گرفتن های زیر یک ثانیه مشمول اخطار نشود. موضوعی که در بازی میرهاشم و لی توسط سرداور رعایت نشد و منجر به باخت نماینده شایسته کشورمان شد.

تیم ملی در خردادماه به مسابقات جهانی منچستر اعزام شد و با توجه به حواشی که برایش ایجاد شد نتوانست نتیجه خوبی کسب کند. پس از آن تیم ملی به گرندپری ایتالیا و بازی های جهانی دانشجویان اعزام و نتایج خوبی به دست آورد.

پس از رم، ملی پوشان بعد از استراحتی چند هفته ای در گرندپری ژاپن حاضر و نتایج قابل قبولی کسب کردند. یک طلا، یک نقره و یک برنز و اما در صوفیه تیم ملی عملکرد چندان خوبی نداشت و همانطور که عسکری پیش از اعزام در مصاحبه هایش اعلام کرده بود، تیم با آمادگی ۷۰-۸۰ درصد به بلغارستان اعزام شده بود. بعداز صوفیه نیز تیم ملی با هدف افزایش امتیازات تورنمنتهای G1وG2 در دو تورنمنت اروپایی شرکت خواهد کرد.

در آذرماه و در آخرین مرحله گرندپری نیز ملی پوشان به روسیه خواهند رفت تا ۳ سهمیه خود برای حضور در المپیک را قطعی کنند.

مروری بر عملکرد تیم ملی، نوسانی سینوسی شکل را نشان می دهد. از منظر علم تمرین و فیزیولوژی ورزشی این نوسان کاملا طبیعی است چرا که یک ورزشکار نمی تواند دائم در اوج عملکرد باشد. پس تیم باید در مسابقاتی در اوج باشد که احتمال کسب امتیاز بیشتر است.

با توجه به این موضوع، عسکری و همکارانش احتمالا آخرین اوج عملکرد خود را برای فینال گرندپری برنامه ریزی کرده اند چرا که این رویداد دارای دو برابر امتیاز گرندپری های قبلی است و در این مسیر، ناگزیر در صوفیه با آمادگی کمتر شرکت کرده اند که این تصمیم به نظر منطقی میرسد.

با توجه به مطالب گفته شده از قضاوت های شتابزده دوری و منتظر می مانیم تا در گرندپری روسیه نمایندگان کشورمان هر ۳ سهمیه خود برای حضور در المپیک را قطعی کنند.

منبع: پایگاه خبری تکواندو پلاس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس