کد خبر 1001717
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
روح الله زم نمایه

روح الله زم، کانون تلاقی و تبادل پیام در شبکه تغذیه و پشتیبانی جریان آمد نیوز در داخل و خارج کشور بود و در اختیار گرفتن وی می تواند شناسایی و انهدام مجموعه این شبکه را بدنبال داشته باشد.

به گزارش مشرق، یکی از مسئولین طراحی و اجرای عملیات اخیر سازمان اطلاعات سپاه که طی آن «روح الله زم» سرشبکه جریان معاند «آمدنیوز» دستگیر شد،  ابعاد جدیدی از این اقدام اطلاعاتی کم سابقه را تشریح کرد.

بیشتر بخوانید

دستگیری روح الله زم دو مخاطب خاص دارد

پیام مهم دستگیری روح الله زم و در اختیار گرفتن آمدنیوز

روایت گوینده خبر از خواندن خبر بازداشت زم +فیلم

مردم در انتظار معرفی عوامل داخلی آمدنیوز

این مقام مسئول در پاسخ به سوالی در خصوص اهمیت عملیات انجام شده از نقطه نظر بکارگیری شگردهای اطلاعاتی گفت: مهمترین ویژگی این عملیات، معماری دقیق و چند لایه اطلاعاتی است که طی آن و با استفاده از روشهای نرم اطلاعاتی، سوژه مورد نظر از مجموعه سپرهای حفاظتی که از سوی سرویسهای جاسوسی بیگانه برای او فراهم شده بود جدا و وارد تور سازمان اطلاعات سپاه گردید.

وی با اشاره به رویکرد اتخاذ شده از سوی رسانه های گروهی معاند که بلافاصله پس از انتشار اطلاعیه سپاه تلاش نمودند تا عملیات انجام شده را در سطح دستگیری یک روزنامه نگار تقلیل بدهند افزود: به صورت طبیعی دستگیری یک فرد که با پوشش کار رسانه ای در حال دروغ پراکنی علیه نظام بود نمی تواند هدف اصلی طراحی و اجرای این عملیات پرمخاطره باشد.

وی افزود: فرد دستگیر شده کانون تلاقی و تبادل پیام در شبکه تغذیه و پشتیبانی جریان آمدنیوز در داخل و خارج کشور بوده و در اختیار گرفتن وی می تواند شناسایی و انهدام مجموعه این شبکه را به دنبال داشته باشد.

وی خاطرنشان ساخت: در جریان این عملیات، شبکه پیچیده ای که برای جنگ ادراکی علیه جمهوری اسلامی طراحی شده بود با مجموعه ساختارها و بسترهای ارتباطی و اطلاعاتی آن در داخل و خارج از کشور مورد ضربه قرار گرفت که ابعاد و دستاوردهای آن به تدریج اطلاع رسانی خواهد شد.

این مقام مسئول در سازمان اطلاعات سپاه از آمدنیوز به عنوان پنجره یک سامانه پیچیده اطلاعاتی که از سوی سرویس های دشمن برای ایجاد ناامنی روانی در جامعه، تفرقه افکنی میان ارکان مختلف نظام و لطمه زدن به سرمایه اجتماعی کشور طراحی شده بود نام برد و خاطر نشان ساخت: هدف اصلی این عملیات، دست یابی به الگوریتم پیچیده ای بود که شبکه اعمال جنگ ادراکی علیه افکار عمومی داخلی بر اساس آن طراحی شده بود و سرمایه اجتماعی کشور را مورد هجوم قرار می داد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: سازمان اطلاعات سپاه به دلیل در اختیار داشتن نیروهای جوان، تحصیل کرده، متدین و با انگیزه، مجموعه ای پویا، چابک و دانش بنیان است که توانسته با ایجاد سازوکارهای جدید مبتنی بر بهره گیری از روشهای ابتکاری نرم، فراتر از پیش بینی و برآورد سرویسهای اطلاعاتی حریف، دشمن را به صورت مستمر غافلگیر کند.

منبع: نورنیوز

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 10
 • شهریار IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  41 71
  واو ایول
 • FR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  40 63
  درود بر سپاه ! دقیقا این شبکه از معاندین داخلی وخارجی بسیار مخرب وموثر بود ودستگیری این شخص خیلی مسائل را انشالله روشن میسازد
  • عبدالله IR ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
   7 43
   درود خدا بر رزمندگان اسلام ..لعنت خدا براین منحرف کننده جوان پاک ما و متاسفانه خیلی را به نظام بد بین کرد.لعنت الله بر این گمرا
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  22 57
  دم شوما گرم
 • LB ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  32 53
  سازمان اطلاعات سپاه به دلیل در اختیار داشتن نیروهای جوان، تحصیل کرده، متدین و با انگیزه، مجموعه ای پویا، چابک و دانش بنیان است که توانسته با ایجاد سازوکارهای جدید مبتنی بر بهره گیری از روشهای ابتکاری نرم، فراتر از پیش بینی و برآورد سرویسهای اطلاعاتی حریف، دشمن را به صورت مستمر غافلگیر کند. فقط اینا نیست، اخلاصشون هست که باعث میشه خدا کمک کنه وگرنه بقیه تجهیزات و تکنولوژی بالاتری دارند
 • احمد DE ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  16 55
  اعدام در ملاعام
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  21 46
  الحمد لله
 • IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  67 14
  آمار خروجی از کشور مسوولان و آقازاده ها رو داشته باشید
 • IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  60 4
  کاش مفسدين را هم ميتوانستيد ميگرفتيد
  • IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
   3 32
   مفسدین مگر دستگیر نمیشوند؟! این دستگیری مفسدین تازه شروع ماجراست و ماجرا ادامه دارد و دستگیری ها ادامه خواهد داشت
 • IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  3 35
  دست مریزاد
 • موسی نخعی IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  5 27
  سلام، خداقوت دلاورای میهن
 • IR ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
  4 34
  خوب است درودبرشما خسته نباشید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس