کد خبر 1001382
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
تیم ملی فوتبال ایران کامبوج مقدماتی جام جهانی استادیوم

بازیکنانی در دوره ویلموتس به پیراهن تیم ملی رسیدند که اگر هنوز کی‌روش روی نیمکت ایران می‌نشست احتمالا باید همچنان چشم‌انتظار می‌ماندند.

به گزارش مشرق، با تغییر سرمربی تیم ملی، چند بازیکن سود کردند و چند بازیکن هم جایگاه‌شان را از دست دادند. اعتمادی که کی‌روش به بازیکنانی مانند دژاگه، ترابی و امیری داشت را ویلموتس ندارد. حضور فیکس در خط حمله تیم ملی، هدیه‌ای است که ویلموتس به کریم انصاری‌فرد داده است. البته این ممکن نبود مگر با تغییر آرایش تیم ملی. همچنین کی‌روش با درخشش‌های جرقه‌ای و کوتاه مدت بازیکنی را به تیم ملی دعوت نمی‌کرد اما با آمدن ویلموتس و برای شناخت بیشتر، بازیکنانی مانند محبی خیلی زودتر از حد تصور به آرزوی‌شان رسیدند. همچنین در خط دفاع هم بازیکنانی مانند کنعانی‌زادگان و یزدانی جای روزبه چشمی را گرفتند.

تغییر آرایش

تیم ملی در دوران کی‌روش معمولا 3-3-4 بازی می‌کرد. اما ویلموتس در اولین مسابقه‌ای که روی نیمکت ایران نشست، تیم ملی را با سیستم 1-3-2-4 به زمین فرستاد. در دو بازی اخیر هم 2-4-4 بازی کرد. 

کریم انصاری‌فرد

کریم معمولا در آرایش 3-3-4 کی‌روش جزو ترکیب اصلی قرار نمی‌گرفت و اگر هم در ترکیب بود، معمولا به عنوان مهاجم سایه به خط حمله کمک می‌کرد. اما در هر چهار مسابقه زمان ویلموتس در پست اصلی‌اش یعنی مهاجم هدف به بازی رفت.

بیشتر بخوانید:

پایان ویلموتس به روش اشتباه کی‌روش

سود چند بازیکن از شناخت پایین ویلموتس

ویلموتس که هنوز با توانایی‌های فنی بازیکنان به طور کامل آشنا نشده، بعد از هر درخششی آن‌ها را به اردو دعوت می‌کند و محک می‌زند. اتفاقی که شانس حضور در تیم ملی را خیلی زودتر از حد تصور به بازیکنانی مانند محمد محبی، مرتضی منصوری، صادق محرمی، محمد نادری و حتی مهرداد محمدی داد. 

استراتژی متفاوت، بدون استثنا

در دوران سرمربی قبلی، کی‌روش خیلی سخت به تیمش بازیکن جدید تزریق می‌کرد. حتی بازیکنان در دوران مصدومیت هم حمایت سرمربی تیم ملی را پشت‌شان حس می‌کردند و کی‌روش در اردوها از نزدیک شرایط درمانی آ‌ن‌ها را زیر نظر می‌گرفت. اما در دوران ویلموتس حتی سعید عزت‌اللهی و علیرضا جهانبخش هم اگر از شرایط مسابقه به دور باشند، به تیم ملی دعوت نمی‌شوند. حتی اللهیار صیادمنش که پدیده تیم ویلموتس بود هم به این اردو دعوت نشد.

زنگ خطر برای چند ستاره

ضرباهنگ تیم کی‌روش در دست اشکان دژاگه بود. کاپیتانی که حملات را طراحی می‌کرد. اما در اردوی قبلی تیم ملی حتی جزو نفرات دعوت شده نبود و با دو روز تاخیر نامش در لیست قرار گرفت.

وحید امیری هم دیگر بازیکنی است که در تیم کی‌روش جزو نفرات اصلی بود اما بعد از بازی اول، هیچ وقت در ترکیب فیکس ویلموتس قرار نگرفت. مهدی ترابی که در دوران کیروش تا مدت‌ها تعداد گل ملی‌اش از باشگاهی‌اش بیشتر بود هم به این اردو دعوت نشده است.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس