حضور رهبرانقلاب در دانشگاه افسری امام حسین

رهبر معظم انقلاب فرمودند: ما در زمینه‌ی ابزار نظامی در دوران طاغوت، هم وابسته، هم عقب‌مانده و هم نابلد بودیم. ابزار نظامی باید به‌روز باشد، مال خود شما باشد، خود شما آن را ابداع و تولید کنید.

 به گزارش مشرق، مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) صبح امروز با حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان، با حضور بر مزار شهیدان گمنام و قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس را گرامی داشتند.

فرمانده کل قوا سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین جانبازان سرافراز حاضر در میدان را مورد تفقد قرار دادند و با تعدادی از خانواده‌های معظم شهیدان دیدار و گفت‌وگو کردند.

ببینید

عکس/ حضور رهبرانقلاب در دانشگاه افسری امام حسین(ع)

رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم دانشگاه امام حسین را دانشگاهی مهم و از برکات بزرگ الهی خواندند و با اشاره به ضرورت تمرکز مسئولان سپاه پاسداران بر اعتلا و ارتقای این دانشگاه افزودند: به موفقیتهای دانشگاه افتخار می کنیم اما قانع نیستیم و ادامه پیشرفت آن را در همه سطوح و ابعاد ضروری می دانیم.

ایشان توجه به نظام جذب، عمق یافتن برنامه های آموزشی، توجه خاص به مسائل و علوم نوپدید، تربیت جامع، مدیریت تخصصی، وضابطه گرایی در عین ارتباط عاطفی فرماندهان و مدیران با بدنه دانشگاه را از جمله مسائلی خواندند که باید مورد توجه ویژه مسئولان سپاه قرار گیرد تا این دانشگاه نقش خود را به خوبی ایفا کند.

فرمانده کل قوا در محور دوم سخنانشان، عزت سپاه را در داخل و خارج یادآوری کردند و افزودند: آمریکایی ها نیز با چهره خصمانه و عبوس خود به سپاه، عزت آن را افزون‌تر کردند، چرا که دشمنی دشمنان خدا، بندگان مؤمن را عزیزتر می کند.

 ایشان با استناد به آیه شریفه «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه وَ مِن رِباطِ الخَیل تُرهَبونَ بِهِ عَدُوَّاللهِ وِ عَدُوَّکُم» تاکید کردند: این فرمان الهی باید به عنوان درسی دائم، همواره در اولویت سپاه پاسداران باشد.

فرمانده کل قوا هدف این آیه شریفه درباره ضرورت آمادگی هرچه بیشتر را ترساندن دشمنان خدا و دشمنان مسلمانان برشمردند و افزودند: ترسی که پروردگار ایجاد آن را در قلب دشمنان فرمان می‌دهد، ترس بازدارنده است یعنی باید به گونه‌ای عمل کنیم که دشمنان از هیبت مردان جوان، مؤمن، فداکار و پرانگیزه بیمناک شوند که این مهمترین عامل بازدارندگی خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین نکات مهم و برجسته دستور جاودانه پروردگار درباره آمادگی روزافزون افزودند: معنای «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه» این است که باید تا می‌توانید قدرت سازمانی را با ایجاد سازمانی قوی، مستحکم و جامع افزایش دهید، تقویت قدرت علمی و تخصصی را همواره مد نظر داشته باشید، در قوت تاکتیکی و راهبردی مدام رو به جلو حرکت کنید، قوت عملیاتی را با بیداری و آماده به‌کاری دائم و پرهیز از حتی یک لحظه غفلت همراه کنید و قوت ایمانی سپاه را با تربیت جوانانی مؤمن، مصمم، خالص و دارای انگیزه، هر روز بیشتر سازید.

فرمانده کل قوا در تبیین بخش دیگری از آیه درباره آمادگی تجهیزاتی افزودند: خداوند در قرآن مجید امر کرده است که باید از همه تجهیزات لازم دفاعی، عملیاتی و اطلاعاتی برخوردار شوید، البته این ابزار باید تولید و ابداع داخل باشد و با برخورداری از تنوع، همه نیازها در زمین، آسمان، فضا، دریا، مرزها و در داخل کشور را تأمین کند که البته امروز حتی فضای مجازی نیز جزو ابزارهای لازم است.

ایشان در همین زمینه یادآور شدند: البته رژیم فاسد و وابسته طاغوت، انبارها را پُر از سلاح آمریکایی کرده بود اما ایرانی ها حتی حق نداشتند بسیاری از این تجهیزات را باز و یا تعمیر کنند. در واقع رژیم طاغوت با پول ملت، کارخانه های تسلیحاتی آمریکا را رونق داده بود و انبار ها را پر از ابزار هایی کرده بود که بدون اجازه اربابانش، ایرانی ها نه حق استفاده از آنها را داشتند و نه حتی حق آشنایی و تسلط بر آنها را.

رهبر انقلاب افزودند: رژیم طاغوت به تعبیر خودش دو مؤلفه قدرت داشت، یکی انبارهای سلاح و دیگری افتخار به اجرای دستور آمریکا و ایفای نقش ژاندارمی منطقه و سرکوب هر صدایی که مخالف آمریکا بود.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته امروز اوضاع صددرصد برعکس شده است و ملت با اراده خود و برای تأمین منافع و آنچه به مصلحت کشور است، کار و تلاش و تصمیم گیری و اقدام می کند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید مجدد بر ضرورت مجهز شدن به همه ابعاد نرم افزاری و سخت افزاری قدرت، راهپیمایی اربعین را از مصادیق قدرت حقیقی خواندند و افزودند: اجتماع عظیم و میلیونی زائران در مسیر حرکت به کربلا یعنی «حرکت به سمت قله افتخار و فداکاری و شهادت»، قدرت اسلام و جبهه مقاومت اسلامی را تجلی دوباره می دهد.

رهبر انقلاب اسلامی، اربعین را از اولین ظهورش در تاریخ اسلام، «رسانه پر قدرت عاشورا» دانستند و افزودند: در چهل روز فاصله حماسه عاشورا تا بازگشت اهل بیت (علیهم السلام) به کربلا، فریادهای حضرت زینب، حضرت امام سجاد و ام البنین در شام و کوفه رسانه حقیقی عاشورا بود و با تحقق فرمانروایی منطق حق در فضای ظلمانی حاکمیت بنی امیه و سُفیانی، عاشورا زنده ماند و در تاریخ جاری شد.

حضرت آیت الله خامنه ای، طوفان حرکت اهل بیت در فاصله عاشورا تا اربعین را در اختناق عجیب آن دوران، باعث منقلب شدن اوضاع و در نهایت سرنگونی رژیم سفیانی خواندند و افزودند: امروز هم همین اتفاق در جریان است.

ایشان راهپیمایی عظیم مسلمانان در اربعین حسینی از کشورهای مختلف، فرقه های مختلف اسلام و حتی برخی ادیان دیگر را فریادی رسا و رسانه ای بی همتا در دنیای پیچیده تبلیغات و جهان پر هیاهوی بشریت امروز خواندند و افزودند: شعار پر معنای «الحُسین یجمعنا» یک حقیقت ناب است چرا که حسین این اجتماع بی نظیر را به راه انداخته است و همه را به سمت سرچشمه معنویت و آزادگی به حرکت درآورده است.

رهبر انقلاب با تاکید بر گسترش وتعمیق روزافزون معنویت و فکر و معرفت در راهپیمایی اربعین حسینی افزودند: اصحاب حکمت و علم باید دراین زمینه کار و تلاش کنند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنانشان درباره مشی جمهوری اسلامی گفتند: از ابتدای انقلاب در بخش های مختلف موفقیتهای گاه بهت آوری به دست آورده ایم، البته کمبودها زیاد است و مشکلات هم کم نیستند اما موفقیت ها و پیشرفت ها بیشتر بوده است.

ایشان برای تبیین جهت و مشی حرکت جمهوری اسلامی در ادامه مسیر کنونی، به حدیثی درباره فلسفه قیام عاشورا از زبان اباعبدالله الحسین (ع) استناد کردند و افزودند: حضرت سیدالشهداء با بیان حدیثی از رسول گرامی اسلام خطاب به همه مردم فرمودند هرکس یک قدرت ظالم یا ستمگر را ببیند و با زبان یا اقدام با او مخالفت نکند، خداوند او را به سرنوشت همان قدرت ستمگر دچار می کند و به دوزخ می فرستد.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: امام حسین(ع) با این بیان، ادای وظیفه در مقابله با ظلم و ظالم را علت قیام و حرکت خود اعلام می کند و جمهوری اسلامی نیز بر همین اساس، عمل به این وظیفه را تکلیف خود می داند و در همه حال به آن عمل خواهد کرد.

رهبر انقلاب یادآور شدند امروز جبهه کفر و صهیونیزم و آمریکا با مکیدن خون ملت ها، جنگ افروزی و دیگر فجایع، با بندگان خدا و ملت ها با ظلم و جور و ستم رفتار می کند و ملت ایران بر اساس فلسفه حرکت حضرت سیدالشهداء، مقابله با آنان را وظیفه خود می داند و کوتاه نیامدن در مقابل آمریکا فشارهای مختلف دشمنان بر همین اساس صورت می گیرد.

حضرت آیت الله خامنه ای، مقابله امام خمینی(ره) با آمریکا را از حدود ۵۰ سال قبل یعنی قبل از تبعید از قم در اوایل دهه چهل، ناشی از احساس وظیفه دانستند و افزودند: امام با بصیرتی مثال زدنی، می دانست که هر کس و هر ملتی به وظیفه خود در مقابل ظلم و ستم عمل کند خدا حتما او را نصرت خواهد کرد و همه دیدیم که این وعده الهی محقق نیز شد.

رهبر انقلاب خطاب به جوانان عزیز ایران تاکید کردند: با ایمان و عزم و اراده، به وظیفه الهی خود عمل کنید و بدانید ایستادگی در مقابل دشمنان دین و بشریت، یاری پروردگار را به همراه می آورد، همانگونه که در چهل سال اخیر این گونه بوده و به فضل الهی در گام دوم انقلاب و گام های بعدی نیز چنین خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای جوانان را امیدهای کشور برشمردند و افزودند: البته افراد مُسن نیز به وظایف خود عمل می کنند، همانطور که امام در کهنسالی مثل یک جوان فکر و اقدام می کرد اما واقعیت این است که جوانان موتور پیشبرنده کشور هستند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: جوانان بدانند که فکر و ذهن آنها اولین آماج دشمن است بنابراین با ایمان و قدرت در مقابل ترفندهای دشمنان بایستند.

در این مراسم، سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر آمادگی سپاه برای نقش‌آفرینی در گام دوم انقلاب بر محور معنویت و جهاد علمی و عملی، خاطرنشان کرد: تحلیل روندهای موجود نشانگر آن است که پایه تحولات آینده بر مدار علم خواهد بود و بر این اساس، اساتید و دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) تلاش خواهند کرد با جبران عقب ماندگی‌های علمی بر لبه‌های دانش و فناوری حرکت کنند.

سردار سرتیپ فضلی فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) نیز گزارشی از اقدامات و برنامه‌های تحصیلی این دانشگاه بیان کرد.

در این مراسم تعدادی از فرماندهان، مدیران، مدرسان، پژوهشگران و دانش‌آموختگان نمونه دانشگاه امام حسین(ع) هدایای خود را از دست فرمانده معظم کل قوا دریافت کردند و دو نماینده دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) نیز مفتخر به دریافت درجه و سردوشی شدند.

اجرای طرح «انقلاب انسان‌ساز» و اجرای میثاق پاسداری از دیگر برنامه‌های مراسم امروز در دانشگاه امام حسین(ع) بود.

همچنین در این مراسم، یگانهای حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند و همزمان عملیات میدانی و اعتماد به‌نفس اجرا شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 39
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  26 50
  منظور رهبری عزیز درباره تجهیزات به روز و مدرن را نفهمیدم.
  • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   16 55
   نگران نباش اونایی که باید می فهمن..
  • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   11 75
   بعدا هم نمیفهمی
  • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   14 81
   هیچوقت حضرت آقا درباره اسلحه اتمی صحبت نفرمودند.خیلی اشتباه متوجه شدی‌.تاحد تیم ملی.!!!
  • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   12 79
   مدرن وبه روز کاملا واضح .کمی دقت کن .خیلی پیشرفته .مدرن .وبه روز .کاملا مشخص منظور ایشان چیست واصلا اسلحه اتمی نیست.!!!
  • IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   9 87
   نه اصلا منظور حضرتشان سلاح اتمی نیست .اشتباه فکر کردی.!!!
  • IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   «سلام خدا وملائکه خدا بر رهبر عزیز مقتدر و بصیرمان.»
  • IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   2 68
   توهیچ وقت نبفهمی
  • IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   6 25
   فرمایش ایشان همانطور که فرمودند معنی واعدوا لهم مااستطعتم من قوة است.
  • ن IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   4 0
   باید مثل ژاپن دنبال اختراع برای پییشرفت اوضاع مردم باشیم
  • IR ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   1 1
   نه مثل ژاپن نه مثل هیچکس دیگر مثل خودمان بدنبال پیشرفت باید باشیم با اطاعت از رهبری عزیز انقلاب.
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  14 15
  من منظور رهبری درباره تجهیزات به روز و مدرن را نفهمیدم
  • ناصر IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   9 7
   سلاح اتمی منسوخ شده دیگه کاربردی ندارد . همه سلاح های اتمی در آمریکا بخشی از سلاح مورد استفاده ما خواهد بود
  • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   6 27
   منم نفهمیدم اما نه مثل تو نفهم که در فکر سلاح اتمی هستی. سلاح اتمی حرام است . تمام
  • IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   10 13
   نمی‌دونم چطور متوجه نشدی ؟!سلاح پیشرفته و مدرن اصلا داشتن سلاح اتمی را نمی رساند. خوب دقت کنی متوجه می‌شوی اصلا منظور ایشان سلاح اتمی وهسته ای نیست.!!!
 • IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  19 19
  اهمیت اربعین از روز اول هم که به وجود آمد، به همین اندازه‌ی امروز بود. اربعین اول، رسانه‌ی پُرقدرت عاشورا است. این چهل روز، چهل روز فرمانروایی منطق حق در میان دنیای ظلمانی بنی‌امیه و سفیانی‌ها بود
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  14 5
  اربعین در دنیای پیچیده و پُرتبلیغات امروزه ، یک فریاد رسا و یک رسانه‌ی بی‌همتا است
 • IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  15 13
  رهبر انقلاب قبلا فرموده اند سلاح اتمی حرام است.
  • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   6 4
   شما امروز چتون کی ایشان اشاره به سلاح اتمی دارند بیخود صحبت میکنید.ظاهرا خیلی در زمینه سلاح بی اطلاع هستید؟!.خوبست مطالعه کنید و ببینید منظور از سلاح پیشرفته چیست.بعد اظهار نظر کنید .ولی صددرصد سلاح اتمی نیست که انقدر درکمال نادانی می گویید.!!!
 • IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  12 10
  مگر ایشون کار را پیش ببرند
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  9 10
  سپاه مخلص، گوش به فرمان و ولایت پذیره.. نگاه کنین و عزتش و دوس داشتنی بودنش رو ببینین، آهااااای مدیر، وزیر، فلان، فلان.. یاد بگیر..اینطور برای ایران گام بر می دارن.
 • بابک IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  13 14
  درودخدابرفرمانده معظم کل قوااااا
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  8 17
  ای رهبر آزاده آ ماده ایم آماده
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  0 14
  البته باید آموزش هم داده شود که نیروهای نظامی چطوری از این تجهیزات مدرن استفاده کنن
  • IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   2 0
   صددرصد اینطوره.!ایرانی ها باهوشند زود هم یاد میگیرند.!
  • IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   1 0
   صددرصد.
 • IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  2 0
  سپاه باید بیشتر کاد کند هم از از نظر سلاح هم مبارزه فقر هم مبارزه با بیکاری و همخ چیزهای دیگر .... پاسداری از انقلاب یعنی همه کار باید انجام دهید
  • بی نام IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   0 0
   اونوقت رئیس جمهور و با برادرش و دامادش و این همه نوچه هاشو دور خودش جمع کرده میخوایم چیکار؟؟؟
  • IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
   1 0
   پیام 17:41حق باشماست.
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  0 0
  اگه سیرت ائمه را به صورت کلی نگاه کنیم، ولایت امام حسین بخش کوچکی از آن است. ما در دوره برخی امامان دیگر، گسترش علم و دانش و در برخی دیگر صلح راهبردی و در برخی حل مشکلات مردم و درون جامعه اسلامی را می بینیم. اگر فقط به دوره استناد کنیم، یعنی راه درست را تشخیص نداده ایم. حتی در دوره ای هم تقیه داریم.
 • IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  1 0
  همینجوری سپاه باید پیشرفته تر بشود هم مادی و معنوی
 • حسین IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  2 0
  صلاح اتمی تکنولوزی مربوط به هفتاد سال قبله چیزخاصی نیست داشتنش . از نظر عقلی هم غیر قابل استفاده اس
  • IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   0 0
   از نظر عقلی غیرقابل استفاده رو فکر نکنم!
 • یاسر IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  1 1
  مشرق این قدر ناشکری نکنید شما 8سال تمام با ذخایر جنگ کردید مدرن ترین هواپیماهای جنگنده آمریکا اف 14 در خدمت شما بود تمام ذخایر تسلیحاتی ذخایر غذایی در انبار هابه جا موند ه و هواپیمای اف4 اف5اف14
  • IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   2 1
   مشرق شاکره شما هم شاکر باش.!
 • IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  3 0
  بنازمت سید علی که ثانیه ثانیه زندگیت دشمنان ایران زمین، داخلی و خارجیش رو جزغاله می کنی..
 • IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  2 0
  *جانمان فدای رهبر.ما همه سرباز توییم امام خامنه ای.جان به قربان توییم امام خامنه ای.*
 • hosein IR ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  0 0
  بادرودبه رهبری البته ایران بزرگ سلاح اتمی هم میخواهد
  • IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   2 0
   سلاح اتمی ضد شرع وماهیچوقت نیازی به سلاح اتمی نداریم‌.ماقدرت عظیم خدا را داریم .!توکلت را زیاد کن.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس