کد خبر 1000280
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۲
لس آنجلس تایمز نمایه

لس آنجلس تایمز در گزارشی به موضوع نژادپرستی در میان پلیس آمریکا پرداخته و می‎گوید در هنگام متوقف کردن و بازرسی خودروی افراد سیاه پوست رفتارهای نژادپرستانه‌ای از خود نشان می‌دهند.

به گزارش مشرق، تحقیقات جدید نشان می‌دهند که رانندگان سیاه پوست در مقایسه با سفیدپوستان ۴ برابر بیشتر توسط ماموران پلیس آمریکا مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

بر اساس این تحقیقات، افسران پلیس لس آنجلس، رانندگان سیاه پوست را به نسبت سفید پوستان بسیار بیشتر متوقف کرده و خودروهای آنان را مورد بازرسی قرار می‌دهند. این در حالی است که احتمال اینکه خودروی شهروندان سفیدپوست با خود مواد مخدر  و سلاح حمل کنند بیشتر است.

بیشتر بخوانید:

۴۳ میلیون نفر در آمریکا زیر خط فقر هستند

اظهارات هنرمند اسکاری علیه ترامپ

ترامپ: برنی سندرز دیوانه نژادپرست است

به گزارش لس آنجلس تایمز، اطلاعات پلیس راهنمایی و رانندگی در ۱۰ ماه اخیر در سراسر لس آنجلس نشان می‌دهد که رانندگان و مسافران سیاه پوست چهار برابر بیشتر از افراد سفید پوست توسط پلیس گشت مورد بازرسی قرار گرفته‎اند.
 
 


در تمامی ایستگاه‌های بازرسی که در سراسر این شهر قرار دارد، ۲۴ درصد از رانندگان و عابران سیاه پوست توسط پلیس مورد بازرسی قرار می‌گیرند. اما این در حالی است که تنها ۵ درصد از رانندگان سفید پوست در ایستگاه‌های بازرسی متوقف شده و مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

آمارها نشان می‌دهند ۲۰ درصد رانندگان سفید پوست با خود مواد مخدر حمل می‌کنند که این میزان بالاتر از سایر رانندگان است.

ملینا عبداالله، بنیانگذار جنبش " زندگی سیاهان اهمیت دارد " می‌گوید، گاهی توقف سیاهان در ایستگاه‌های بازرسی منجر به مرگ سیاه پوستان می‌شود. "

وی گفته که "متوقف کردن وبازرسی سیاه پوستان و رنگین پوستان بر اساس جرایم بیشتر در جوامع آنها نیست. شواهدی از رفتارهای نژادپرستانه در میان افسران لس آنجلس مشاهده می‌شود و این بازرسی‌ها باید کاملاً متوقف شوند."
 

لس آنجلس تایمز سوابق بیش از ۳۸۵ هزار راننده و عابر پیاده را که پلیس آمریکا از جولای ۲۰۱۸ تا اوریل ۲۰۱۹ متوقف کرده و مورد بازرسی قرار گرفتند، بررسی کرده است.
 


این بررسی نشان می‌دهد که رفتارهای نژادپرستانه شدیدی در ایستگاه‌های بازرسی پلیس آمریکا وجود دارد. حتی اگر ۹ درصد جمعیت شهر لس آنجلس سیاه پوست باشند، ۲۷ درصد از افرادی که توسط پلیس متوقف می‌شوند سیاه پوست هستند. این در حالی است که شهروندان سفید پوست ۲۸ درصد از جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند، اما تنها ۱۸ درصد توسط پلیس مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

موضوع نژادپرستی امری نهادینه در جامعه آمریکا به شمار می‌آید؛ با وجود تلاش‌های جنبش‌های حامی سیاهان و رنگین پوستان بر اثر این موضوع همچنان سالانه شمار بسیاری جان خود را از دست می‌دهند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس