کد خبر 761444
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۷
سردار شهید «محسن نورانی»

پس از شهادت «ناهیدی»، «حاج همت»، فرماندهی «تیپ ذوالفقار» را به «محسن نورانی» سپرد. او کم تر از شش ماه بعد، به «ناهیدی» ملحق شد

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، «محسن نورانی» شش ماه پس از آغاز نهضتِ «حضرت روح الله»، به تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۴۲ شمسی، در «تهران» متولد شد و در گهواره بود که آن حضرت، از کشور تبعید شد.  ۱۵ سال بعد «محسن»، از «میدانِ آزادی» تا بهشت زهرای تهران، به دنبال مقتدایش دوید و از آن روز تا ۴ سال، اوقات کمی پیش آمد که مجالی برای استراحت بیابد. با شروع تحرکات تجزیه طلبانِ ضد انقلاب در مناطق کردنشین، «محسن» درس و تحصیل را رها کرده و پس از گذرانیدن آموزش نظامی در «پادگان امام حسین (صلوات الله علیه)» به «مریوان» اعزام شد. او که برگِ ماموریتی سه ماهه در دست داشت، در «مریوان» به جمع هم رزمانِ «حاج احمد متوسلیان» پیوست و پس از مدتی به عضویت رسمی «سپاه پاسداران» درآمد و در رکابِ آن سردارِ خیبرشکن، ماندگار شد. مدتی بعد «حاج احمد»، چند قبضه خمپاره اندازِ «سپاهِ مریوان» را به  «یوسف کابلی»، «علی رضا ناهیدی» و «محسن نورانی» سپرد و این گونه بود که هسته ی نخستینِ «واحد توپ خانه و ادوات» در نیروهای تحت امرِ «حاج احمد متوسلیان» ایجاد شد.  هنگامی که «تیپ ۲۷ محمد رسول الله(صلوات الله علیه و آله)» پا گرفت، این واحد، به یگانِ توپ خانه ی تیپِ مذکور ارتقاء یافت و پس از آن که به «لشکر۲۷ محمد رسول الله(صلوات الله علیه و آله) » تبدیل و فرماندهی اش به «حاج همت»، واگذار شد، «علی رضا ناهیدی» ماموریت یافت که یک تیپِ توپ خانه و ادوات، با نام «ذوالفقار» را تاسیس کند. ماموریت انجام  و  «محسن نورانی» هم جانشین فرماندهی «تیپ ذوالفقار» شد.

پس از شهادت «علی رضا ناهیدی» در اسفند ۱۳۶۱ شمسی، «حاج همت»، فرماندهی «تیپ ذوالفقار» را به «محسن نورانی» سپرد. کم تر از شش ماه بعد، «محسن نورانی» در منطقه ی «اسلام آباد غرب» در کمین تروریست های ضدانقلاب افتاد و بال در بال ملائک گشود.

در سی و چهارمین سال گشتِ شهادتِ «محسن نورانی»، پایگاه خبری-تحلیلی مشرق، مفتخر است که ۱۰۰ تصویر از آن عزیز را منتشر نماید. امید که شفاعت در روز حشر، روزی مان گردد.

روحمان با یاش شاد

هدیه به روح بلندپروازش صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
  17 0
  روحمان با یادشان شاد
 • مهدی مرادی IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
  16 0
  پایدار باشید کارکنان این سایت مقدس این عکسها ما را ادم میکند به ما راه مبارزه با شیطان را نشان میدهد خدا کند عاقبت با یاد شهدا بمیریم نه با سلفی موگرینی امین
 • علي بخشايش IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
  13 0
  اين همه شهيد داديم يه عده هستن كه به زور حق رو ناحق مكنن و سيرموني هم ندارن خدا لنتشون كنه
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
  15 0
  مردان بي ادعا
 • IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
  4 0
  شادی روح شهدای بزرگوار صلوات هدیه بفرمایید: اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده