عباس موسوی نمایه

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: برای مراحل بعد از گام چهارم نیز برنامه‌ریزی‌های لازم دیده شده و اگر اروپایی‌ها همچنان به بی‌تعهدی خود ادامه دهند بر اساس طراحی‌ها اقدامات متقابل ایران انجام خواهد شد.

به گزارش مشرق، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد طرح صلح هرمز گفت: جمهوری اسلامی در ادامه طرحها، ابتکارات و ایده‌هایی که برای صلح و ثبات منطقه داشته، طرح «پویش صلح هرمز» را مطرح کرد. در این طرح اهداف مشخص شده و راهکارهای آن نیز ارائه شده است.

موسوی با اشاره به این موضوع که این طرح دارای بندهای متعددی است ادامه داد: آنچه توسط رئیس جمهور و وزیر امور خارجه در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام شد، اجمالی از این پویش بوده و به زودی این طرح به‌صورت مکتوب آماده و به کشورهای منطقه خلیج فارس اعلام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

وی تصریح کرد: این طرح برای امنیت منطقه و با حضور همه کشورهای آن به مرحله اجرا خواهد رسید و سازمان ملل متحد بر آن نظارت خواهد کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره گام چهارم کاهش تعهدات برجام نیز گفت: اروپایی‌ها آن طور که می‌بایست به تعهدات خود عمل نکردند و تمامی کارها و ابتکارات خود را به شرطی نانوشته ولی عینی، به نام نظر مثبت رئیس جمهور آمریکا گره زده‌اند. ما طراحی‌های خود را داشته و سناریوهای لازم را پیش‌بینی کرده‌ایم. درصورت ادامه روند کنونی (یک ماه) و بی‌عملی اروپایی‌ها گام چهارم برداشته خواهد شد.

موسوی گفت: برای مراحل بعد از گام چهارم نیز برنامه‌ریزی‌های لازم دیده شده و اگر اروپایی‌ها همچنان به بی‌تعهدی خود ادامه دهند و کار را به‌پیش نبرند،‌ بر اساس طراحی‌ها اقدامات متقابل ایران انجام خواهد شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  حکومت کنید به مساوات و تدبیر و عدالت و مهربانی
 • IR ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
  0 0
  برای مقابله با آب آلوده و درمان بیماری ها و انرژی و خیلی چیزها هسته ای نیاز است
 • IR ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  0 0
  هی گام گام گام!!!
 • IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
  0 0
  برجام بی فرجام
 • DE ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
  0 0
  اروپایی‌ها دُم خود را به دُم ترامپ گره زده‌اند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس