اشتغال نمایه

دولت در سه ماهه اول سال جاری برای ایجاد یک شغل بیش از ۴۴۰ میلیون تومان هزینه پیش بینی کرده است.

به گزارش مشرق، مطابق آمارها در سه ماهه اول سال ۹۸ حدود ۵۹۵۰ فقره جواز تأسیس با پیش بینی اشتغال ۱۳۸۸۲۲ نفر در کل کشور از سوی وزارت صمت صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش ۲۶.۶ درصدی در تعداد و ۲۸.۷ درصدی در پیش بینی اشتغال را نشان می دهد.

بیشتر بخوانید:

«شورای عالی اشتغال» هم بیکار شد

اشتغالزایی در یک اتاق ۱۲ متری با ۵ میلیون تومان

بیکاری با «پول‌پاشی» مهار نشد

نسبت بیکاران باسواد به بی‎سواد ۳ به ۱ شد

توسعه سرمایه گذاری در بخش تولید، صنعت و معدن کشور می تواند منجر به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی گردد. بنابراین آگاهی از تعداد مجوزها و پروانه های بهره برداری صادر شده که به ترتیب نشان دهنده پیش بینی ظرفیت تولید و ظرفیت تولید ایجاد شده برای یک یا گروهی از محصولات می باشد، می تواند به رشد سرمایه گذاری صنعتی و افزایش توان رقابت پذیری صنعت ملی کمک نماید.

در سه ماهه اول سال ۹۸ تعداد ۵۹۵۰ فقره جواز تأسیس با پیش بینی سرمایه ۶۱۳۷۳۵.۱ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۱۳۸۸۲۲ نفر در کل کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش ۲۶.۶ درصدی در تعداد،۲.۰ درصدث در پیش بینی سرمایه گذاری و ۲۸.۷ درصدی در پیش بینی اشتغال را نشان می دهد. 

بر این اساس برای ایجاد هر یک شغل بیش از ۴۴۰ میلیون تومان هزینه پیش بینی شده است.

همچنین در سه ماهه اول سال ۹۸، استان های سمنان، یزد و خراسان رضوی به ترتیب به ۵۸۶.۶۵۷ و ۴۶۶ فقره بیشترین تعداد جواز صادره را به خود اختصاص داده اند.

قابل ذکر است که استان سمنان با ۱۷۶۰۲ اشتغال پیش بینی شده (سهم ۱۲.۷ درصد از کل کشور) بالاترین اشتغال پیش بینی شده را به خود اختصاص داده است.

 در سه ماهه اول سال ۹۸، تعداد ۱۳۱۰ فقره پروانه بهره برداری با پیش بینی سرمایه گذای به میزان ۹۲۱۷۱.۳ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۲۱۹۸۲ نفر در کل کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۵.۳ درصدی در تعداد و کاهش ۴ درصدی در پیش بینی اشتغال و ۶۴.۸ درصدی در پیش بینی سرمایه گذاری را نشان می دهد.

همچنین در سه ماهه اول سال ۹۸، بیشترین تعداد پروانه بهره برداری صادره در بین استان های کشور مربوط به استان های اصفهان با ۱۲۷فقره و آذربایجان شرقی با ۱۲۶ فقره و کمترین تعداد با ۶فقره مربوط به استان خراسان جنوبی بوده است. بالاترین اشتغال ایجاد شده مربوط به مناطق آزاد و استان آذربایجان شرقی به ترتیب ۲۷۲۵ و ۲۱۵۵ نفر می باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
    0 1
    علی برکت ا...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس