کد خبر 998182
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
نتانیاهو و لیبرمن

منابع رژیم صهیونیستی از دیدار بی‌نتیجه بنیامین نتانیاهو با آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسبق و رئیس حزب موسوم به اسرائیل خانه ما خبر دادند.

به گزارش مشرق، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی در چارچوب تلاش‌های فشرده خود برای تشکیل دولت جدید پس از انتخابات هفدهم سپتامبر کنست رژیم، صبح امروز پنجشنبه با آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسبق و رئیس حزب موسوم به اسرائیل خانه ما دیدار کرد.

بیشتر بخوانید:

چطور فساد نتانیاهو رقیب جدیدش شد؟

روزنامه «اسرائیل هیوم» به نقل از منابعی در حزب لیکود نوشت نتانیاهو به لیبرمن پیشنهاد داد در اسرع وقت به دولتی که وی می‌خواهد تشکیل دهد، بپیوندد تا در تشکیل دولت وحدت مشارکت داشته باشد. این منابع گفتند که هیچ پیشرفتی در این دیدار صورت نگرفته است(بی نتیجه بوده است)

این منابع افزودند نتانیاهو، سران فراکسیون راستگرایان را در جریان جزئیات دیدار خود با لیبرمن قرار خواهد داد.

از سوی دیگر منابعی در حزب وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی به روزنامه اسرائیل هیوم گفتند که لیبرمن در دیدار با نتانیاهو گفته است در سایه چالش‌های امنیتی و اقتصادی، دولت وحدت ضروری خواهد بود. این منابع گفتند برگزاری انتخابات جدید، هرگز تغییر  اساسی در نقشه سیاسی ایجاد نخواهد کرد.

به گفته این منابع، لیبرمن به نتانیاهو گفته است که راه درست، ایجاد خطوط اساسی مشترک میان حزب اسرائیل خانه ما، لیکود و کاحول لاوان(آبی سفید) است و پس از آن مسئله توزیع کرسی‌ها و چرخشی شدن نخست وزیری را برررسی کنیم.

پایان اولین جلسه رسیدگی به اتهامات نتانیاهو

اولین جلسه رسیدگی به پرونده‌های فساد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از ۱۱ ساعت پایان یافت، این جلسه از صبح چهارشنبه دهم مهرماه آغاز شد و امروز پایان یافت.

آویخای مندلبلیت مشاور قضایی رژیم صهیونیستی طی هفته‌های آینده درباره اینکه آیا نتانیاهو را به «فساد، کلاهبرداری و خیانت در امانت» متهم کند یا خیر، تصمیم گیری خواهد کرد، سه پرونده‌ای که آینده سیاسی نتانیاهو را تهدید می‌کند.

عمیت حداد و رام کاسبی وکلای نتانیاهو به دفاع از وی در برابر اتهامات مربوط به پرونده بیزک- والا موسوم به پرونده ۴۰۰۰ پرداختند.

نتانیاهو در چهار پرونده فساد موسوم به «۱۰۰۰»، «۲۰۰۰»،«۳۰۰۰» و «۴۰۰۰» به دریافت رشوه، سوء استفاده از قدرت و خیانت متهم شده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پرونده نخست متهم است که حدود ۳۰۰ هزار دلار رشوه به عنوان هدیه از سرمایه داران یهودی دریافت کرده است. در پرونده دوم نیز متهم به زد و بند با «ارنون موزس» صاحب امتیاز روزنامه معروف "یدیعوت آحرونوت" است تا پوشش مثبتی از او و فعالیت هایش در این روزنامه منعکس شود.پر سر و صداترین پرونده نتانیاهو پرونده ۳۰۰۰ مربوط به خرید سه زیر دریایی از آلمان است و در سال ۱۳۹۵ جنجال زیادی به راه انداخت و برخی نمایندگان کنست (پارلمان) و سیاستمداران اسرائیلی، به شدت از نتانیاهو انتقاد کردند.

پرونده موسوم به ۴۰۰۰ نیز مربوط به زد و بند نخست وزیر رژیم صهیونیستی با مالک شرکت "بزک" که خود صاحب امتیاز پایگاه خبری "واللا" است که بر اساس گزارش دادستانی رژیم اسرائیل، وی در این پرونده متهم به فساد گسترده است.

نتانیاهو در این پرونده متهم است که میلیون ها دلار تسهیلات مالی در اختیار «شاؤول الویچ» مالک این شرکت قرار داده است تا پایگاه خبری واللا رسانه زیر نظر این شرکت از نخست وزیر و خانواده اش حمایت رسانه ای کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس