کد خبر 997678
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲

استرالیا، در سال‌های اخیر به دلیل شرایط خوب زندگی، امنیت اقتصادی و شرایط مناسب کار در استرالیا به یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت دنیا، بخصوص برای ایرانیان تبدیل شده است. پیدا کردن کار در استرالیا برای افرادی که مهارت و تخصص دارند کار دشواری نیست اما باید از راه درست برای کار اقدام کنید. برای اخذ ویزای کار استرالیا و دریافت اقامت این کشور بهتر است با وکلای مهاجرت مشورت کنید و از آنها کمک بگیرید.

وضعیت اشتغال در استرالیا:

وضعیت اقتصادی استرالیا ثبات مطلوبی دارد. ارزش دلار استرالیا رشد خوبی دارد و نرخ اشتغال از دهه‌های گذشته تا به‌حال رقم ثابتی داشته است. نرخ بیکاری در این کشور بین ۵ تا ۶ درصد در نوسان است که رقم قابل قبولی در اقتصاد محسوب می‌شود. طبق آمار وزارت کار استرالیا، تعداد شاغلین این کشور در سال ۲۰۱۸، ۱۲ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۸۰۰ نفر برآورده شده‌است؛ این تعداد شاغل در مقابل جمعیت ۲۴/۷ میلیون نفری استرالیا، رقم بالایی به شمار می‌رود. پس اگر به‌دنبال پیشرفت در آینده‌ی شغلی خود هستید و قصد مهاجرت به خارج از ایران را دارید، استرالیا می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

 نکات مهم جهت کار در استرالیا

نکته‌ی مهمی که استرالیا را به یکی از اصلی‌ترین مقاصد مهاجرت تبدیل کرده، کمبود نیروی کار متخصص در این کشور است. به همین دلیل هرساله دولت استرالیا فهرستی از مشاغل مورد نیاز این کشور را منتشر می‌کند تا متخصصان و صاحبان دانش یا سرمایه‌گذاران خارجی را برای مهاجرت به استرالیا ترغیب کند.

کارفرمایان استرالیایی علاقه‌ی زیادی به اشتغال بلندمدت نیروی کار خود دارند؛ پس داشتن ویزای استرالیا به صورت اقامت بلندمدت یکی از مهم‌ترین امتیازات شما در پیدا کردن کار مناسب خواهد بود. سعی کنید یک روزومه‌ی حرفه‌ای بسازید و به کارفرما ثابت کنید، شایستگی لازم برای گرفتن شغل مورد نظر را دارید. رزومه‌ی شما باید از طرفی به‌طور کامل توانایی‌های شما را شرح بدهد و از طرف دیگر نیز عاری از هرگونه توضیح غیرضروری و اضافی باشد.

مهم‌ترین شرط پیدا کردن کار در استرالیا:

با توجه به نظر وکلای مهاجرت پاسارگاد که مقیم استرالیا هستند مهم‌ترین شرط پیدا کردن یک شغل مناسب در این کشور، داشتن سابقه‌ی مناسب، بخصوص سابقه‌ی کار در استرالیاست؛ پس اگر سابقه‌ی کاری مناسب ندارید، توقع‌تان را از شغل مناسب خود پایین بیاورید؛ چون شاید مجبور شوید شغلی پایین‌تر از سطح حرفه‌ی قبل از مهاجرت‌تان انتخاب کنید. اما نگران نباشید؛ این مسئله برای مهاجران طبیعی است. قطعا پس از مدتی با اثبات شایستگی‌ و کسب سابقه‌ی مناسب، شغلی درخور تخصص و مهارت‌تان پیدا می‌کنید. از طریق وبسایت‌های کاریابی در استرالیا، همزمان برای چندین شغل درخواست بدهید تا در نهایت بتوانید یکی از آنها را به دست بیاورید.

 

بهترین وب سایت های جستجوی کار در استرالیا

یکی از رایج ترین شیوه های کاریابی یافتن فرصت های شغلی با استفاده از منابع آنلاین است. در ادامه برای کار در استرالیا و سهولت کاریابی در استرالیا برای متقاضیان کار در استرالیا لیستی از برترین وبسایت های کاریابی آورده شده است که شما عزیزان متقاضی کار در استرالیا می توانید از آن جهت کاریابی خود و ملاحظه مشاغل مورد نیاز در استرالیا استفاده کنید.

این سایت ها لیست بسیاری از مشاغل را در یک محل و همچنین اطلاعات شغلی را از صفحات حرفه ای شرکت های مختلف در دنیا جمع آوری می کند و به شما اجازه می دهد تا با چندین معیار از جمله مکان، مدرک مورد نیاز بصورت منطقه ای و جهانی جستجو کنید و همچنین مشاوره حرفه ای و منابع برای نامزدها را نیز فراهم می کنند.

۱لینکدین LinkedIn

اولین و بهترین مرجع کاریابی در استرالیا و سراسر جهان، سایت مشهور و محبوب لینکدین است. اگر به دنبال یافتن شغلی اداری هستید لینکدین بهترین سایت کاریابی برای شما خواهد بود. جالب است بدانید از هر ۴ استرالیایی، ۱ نفر پروفایل رسمی و شغلی در لینکدین دارد و این بدان معناست که در مجموع بیش از ۶ میلیون نفر در استرالیا دارای پروفایل رسمی در این سایت هستند. در این سایت کاریابی شما می‌توانید مانند هر شبکه‌ی اجتماعی پروفایل خود را ساخته و همه‌ی اطلاعات کاری که دوست دارید یک کارفرما درباره‌ی شما بداند را وارد کنید، تفاوت شبکه‌ی اجتماعی لینکدین با سایر شبکه‌ها این است که این سایت فقط و فقط برای مقاصد کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد و با ایجاد امکان صحبت و گفتگوی مستقیم با کارفرما شما به راحتی می‌توانید با کسی که قصد استخدامش را دارید یا با شرکتی که می‌خواهید همکاری کنید، صحبت کنید.

بر اساس جستجوهایی که در این شبکه دارید، روزانه پیشنهادهای شغلی مرتبط برای شما ارسال خواهد شد، مواردی مانند بازدید روزانه از صفحه شما و این که چه کسانی از این صفحه بازدید کرده‌اند، پیدا کردن هم دانشگاهی یا همکاران سابق، امکان فالو کردن هشتگ‌های مرتبط و بسیاری از موارد دیگر باعث شده که لینکدین یکی از محبوب‌ترین وب سایت های کاریابی در استرالیا و سراسر جهان باشد.

۲. سایت AllJobs

یکی دیگر از سایت های کاریابی در استرالیا که مرجع کاملی از آگهی‌های شغلی مختلف است، سایت AllJobs نام دارد. در این وب سایت شما می‌توانید بر حسب عنوان شغلی، نام شرکت، رده‌ی شغلی، منطقه، شهر یا سایر موارد، کار مورد نظر خود را جستجو کنید. 

۳. سایت APS Jobs

اگر به دنبال شغل‌های دولتی یا کارهای ادارای هستید، سایت APS Jobs مرجع مناسبی از آگهی‌های شغلی و استخدامی مراکز دولتی است. علاوه بر این با جستجو کردن در این سایت، لیست کاملی از رده‌های شغلی مورد نظر مراکز مختلف برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید از طریق آن وارد سایت مربوطه شده و اطلاعات لازم جهت استخدام و کار در این مراکز را بیابید. APS مخفف شده‌ی عبارت «Australia Parliamentary Service» به معنای سرویس کاریابی پارلمانی استرالیا است. با ثبت‌نام در این سایت و وارد کردن جزئیات شغلی که مورد نظرتان است، می‌توانید از آخرین فرصت‌های شغلی و استخدامی مراکز مختلف باخبر شوید یا در لیست رزرو استخدامی مراکز دولتی قرار بگیرید.

۴سایت Australian JobSearch

یکی دیگر از سایت‌ های کاریابی در استرالیا که برای جویندگان شغل‌های دولتی مناسب است،Australian  obSearch  نام دارد. در این وب سایت آگهی‌های مختلف شغلی مانند کارهای کوتاه مدت و دوره‌ای، کارهای دولتی محلی، کارآموزی و موارد مشابه قرار داده می‌شوند. علاوه بر این در این وب سایت اطلاعات جامع و مفیدی درباره‌ی استخدام در شرکت‌های مختلف، تجربه‌ی کار با شرکت‌ها و مراکز دولتی، موفقیت در زمینه‌ی شغلی و مطالب مشابه زیادی در دسترس جویندگان کار قرار می‌گیرد تا کمکی برای موفقیت بیشتر آنان باشد.

 

۵. سایت ArtsHub

اگر به دنبال کاری در زمینه‌ی فرهنگ، هنر و کارهای خلاقانه در استرالیا هستید، بهترین سایت برای شما ArtsHub است. در ArtsHub آگهی‌های شغلی مختلفی در زمینه‌ی معماری، هنرهای بصری، طراحی، هنرهای نمایشی و سایر موارد قرار دارد. برای جستجوی شغل مورد نظرتان در این سایت و بهره‌مندی از مزایای آن لازم است حق عضویت پرداخت کنید. علاوه بر همه‌ی مزایای جانبی عضویت در این وب سایت، شما می‌توانید از تقویم نمایشی ArtsHub که در آن ایونت‌های مختلف، نمایشگاه‌ها و لیستی از تئاترهای پیش‌رو ثبت می‌شود، استفاده کنید.

۶. سایت Careerjet

Careerjet یکی از بهتری سایت های کاریابی در استرالیا و سراسر جهان است. در واقع این وب سایت بیش از ۴۰ میلیون آگهی شغلی از ۲۵ هزار سایت معتبر کاریابی را در خود جای داده است. اگر به دنبال یافتن شغلی در استرالیا یا هر کشور دیگری هستید، این وب سایت مرجع مناسبی برای شما خواهد بود. لازم به ذکر است در این سایت شما می‌توانید بر حسب عنوان شغلی یا شرکت، شغل مورد نظر خود را جستجو کنید.

۷ .سایت CareerOne

سایت CareerOne نه تنها مرجع مناسبی از هزاران آگهی شغلی در زمینه‌های مختلف است، بلکه با جستجو در CareerOne می‌توانید از مزایای مختلف آن بهرمند شوید. برای مثال پروفایل شرکت‌های مختلف را ببینید، مطالب مفیدی در زمینه‌ی پیدا کردن شغل محبوب، ترفندهای قبول شدن در مصاحبه، کلاس‌های آنلاین موفقیت شغلی و مواردی که بر نوشتن رزومه‌ی شما موثر است را بخوانید. با وارد کردن ایمیل خود در این وب سایت، مطالب مفید و جدیدترین آگهی‌های شغلی، روزانه برای شما ارسال خواهد شد.

۸. سایت Glassdoor

سایت Glassdoor یکی از بهترین سایت های کاریابی در استرالیا است و با امکانات متنوعی که در اختیار مخاطبان و جویندگان کار قرار داده، سریعا توانسته تبدیل به سایتی محبوب در این کشور شود. این سایت نه تنها یک مرجع مناسب است که می‌توانید با جستجو میان هزاران آگهی شغلی ثبت شده در آن، کار مورد نظر خود را پیدا کنید، بلکه با وجود امکان ثبت نظر کارمندان درباره‌ی تجربه‌ی کار با شرکت‌های مختلف، بررسی و نقد کارفرمایان و گزارش حقوق و مزایایی که مراکز و شرکت‌ها برای کارمندان خود دارند، باعث شده که تبدیل به پایگاه داده و اطلاع رسانی بسیار مناسبی برای جویندگان رده‌های شغلی مختلف باشد. این مزیت باعث می‌شود که افراد پیش از استخدام در یک شرکت بدانند برای چه کارفرمایی کار خواهند کرد.

۹. سایت Grad Connection

اگر به دنبال یافتن شغلی در حین تحصیل هستید یا به تازگی مدرک فارغ‌التحصیلی خود را دریافت کرده‌اید و در جستجوی کار می‌باشید،  Grad Connection چیزی است که دقیقا به دنبال آن بوده‌اید. در این وب سایت آگهی‌های شغلی در زمینه‌ی کارآموزی، کارهای پاره وقت، موقعیت‌های شغلی که دانش آموزان در حین تحصیل می‌توانند داشته باشند و موارد این چنینی ثبت شده است. این سایت بیش از ۲۵۰ هزار عضو دارد و با استفاده از رزومه‌ساز آنلاین آن می‌توانید رزومه‌ی مناسبی ساخته و با ارتقا و پرداخت هزینه‌ای جزئی این امکان را فراهم کنید که توسط کارفرمایان بیشتری دیده شوید.


۱۰سایت Gumtree

اگر به دنبال شغلی هستید که در آن کارفرمای شما صاحب یک کسب و کار کوچک است و می‌خواهید در شرکتی ساکت و دنج مشغول به کار شوید، سری به سایت Gumtree بزنید. در این سایت آگهی‌های شغلی مرتبط با مشاغل کوچک و خویش فرما، فروشندگی، کار در خرده فروشی‌ها و موارد مشابه به ثبت می‌رسد. علاوه بر این اگر به دنبال کار کردن در شغل‌های مرتبط با حوزه‌ی سلامت و ساختمان‌سازی هستید، بازهم سایت Gumtree مناسب شما خواهد بود. اگر شغلی قراردادی مد نظر دارید، این وب سایت یکی از بهترین سایت های کاریابی در استرالیا است.

۱۱. سایت Indeed

این وب سایت با در بر داشتن بیش از هزاران آگهی شغلی که از وب سایت‌های مختلف، روزنامه‌ها، آگهی‌های استخدامی شرکت‌ها و منابع مختلف جمع آوری شده است، یکی از جامع‌ترین سایت های کاریابی در استرالیا است. جالب است بدانید سایت Indeed در مقایسه با سایر سایت‌های کاریابی بیشترین تعداد کارجو را دارد و همین باعث شده که این سایت در میان کارفرمایان بسیار محبوب باشد. آگهی‌های طبقه بندی شده، امکان ساخت و بارگذاری رزومه و اجازه‌ی دیده شدن پروفایل شما توسط کارفرمایان از جمله ویژگی‌هایی است که این سایت را تبدیل به یکی از بهترین‌ها کرده است.

۱۲. سایت Job Seeker

اگر به دنبال استخدام در انجمن‌های خیریه، مراکز غیر دولتی و گروه‌های مدافع حقوق هستید، در سایت Job Seeker می‌توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. این وب سایت توسط گروه خیرین که بخشی از درآمد خود را برای کمک به اقشار نیازمند جامعه صرف می‌کند، اداره می‌شود.

۱۳. سایت JobServe

در سایت JobServe می‌توانید از میان بیش از هشت میلیون آگهی شغلی قراردادی، پاره وقت، تمام وقت، پروژه‌ای و دائمی، شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. آگهی‌های استخدامی مختلف در زمینه‌هایی مانند سلامت و پزشکی، IT، کامپیوتر، تکنولوژی، مخابرات، اقتصاد، فروش و تجارت، مهندسی و موارد مشابه به صورت طبقه‌بندی شده ثبت می‌شوند.

۱۴. سایت OneShift

اگر به دنبال شغل‌های دوره‌ای و کوتاه مدت مانند کارهای یک شیفت، مشاغل روزمره یا کارهای پروژه‌ای هستید، سری به سایت OneShift بزنید. این سایت بیش از ۸۶۴ هزار عضو دارد که اغلب جویندگان کار هستند. شما با ثبت‌نام در این سایت می‌توانید رزومه‌ی خود را بارگذاری و با تکمیل پروفایل خود روزانه ایمیلی حاوی آگهی‌های شغلی مرتبط را دریافت کنید.

۱۵سایت Neuvoo

یکی دیگر از سایت های کاریابی در استرالیا که در میان کارجویان بسیار محبوب بوده ، سایت Neuvoo است. ۷۸ درصد کارجویانی که در این سایت عضو هستند بیش از یک بار در ماه سری به آگهی‌های شغلی ثبت شده می‌زنند و اکثرا از طریق همین سایت توانسته‌اند شغل رویایی خود را پیدا کنند و استخدام شوند. این سایت آگهی‌های استخدامی از شرکت‌های مختلف، آژانس‌های کاریابی و مراکز این چنینی را یک جا در اختیار جویندگان قرار می‌دهد. در این وب سایت می‌توانید بر اساس شهر محل زندگی یا شهر مورد نظر، منطقه، مهارت، شرکت مورد علاقه یا زمینه‌ای که دوست دارید، آگهی‌های استخدام را پیدا کرده و برای آن‌ها رزومه ارسال کنید. علاوه بر این اطلاعات مفیدی درباره‌ی میزان پرداخت حقوق و دستمزد، حقوق کارفرما و کارمند و موفقیت شغلی نیز در بخش وبلاگ این سایت وجود دارد.  با عضویت در Neuvoo می‌توانید  از متوسط حقوق پرداختی در استرالیا نیز با خبر شوید.

۱۶. سایت Salon Staff

آیا به دنبال استخدام در آرایشگاه‌ها و مراکز زیبایی هستید؟ می‌دانید یکی از پردرآمدترین زمینه‌های کاری در سراسر جهان شغل‌های مرتبط با زیبایی و آرایشگری است؟ اگر دوست دارید در استرالیا مشغول به کاری مرتبط با آرایشگاه، زیبایی و پوست و مو شوید، در سایت Salon Staff عضو شوید. در این وب سایت می‌توانید بر اساس منطقه و شاخه‌ی مورد نظر خود شغلی در مراکز و سالن‌های زیبایی پیدا کنید.

۱۷. سایت Seek

سایت Seek که در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد، یکی از بهترین سایت های کاریابی در استرالیا است که مرجع کاملی از هزاران آگهی شغلی و استخدامی در سراسر این کشور می‌باشد. در این وب سایت می‌توانید بر اساس منطقه، زمینه، حقوق و سایر مزایای مورد نظر آگهی‌های شغلی را طبقه بندی کنید. بیش از ۵ میلیون جوینده‌ی کار در این سایت عضو هستند. این بدان معنا است که از هر ۴ استرالیایی ۳ نفر در این سایت عضو می‌باشند و کار خود را از این طریق به دست آورده‌اند. وبلاگ سایت Seek هم منبع بسیار خوبی از اطلاعات مفید درباره‌ی موفقیت شغلی، رازهای نوشتن رزومه‌ی موفق و موارد مشابه است. علاوه بر این می‌توانید نظرات افراد مختلف از تجربه‌ی همکاری با شرکت‌ها را خوانده و به کمک رزومه‌ساز Seek، رزومه‌ی حرفه‌ای خود را بنویسید.

۱۸. سایت Adzuna

این سایت با جمع‌آوری آگهی‌های شغلی از سایت‌های مختلف مانند MyCareer و Jobs.com.au توانسته تبدیل به مرجع خوبی برای کاریابی در استرالیا شود. شما می‌توانید با اعمال فیلترهای مختلف بر حسب حقوق، منطقه، شرکت، نوع کار (قراردادی، پاره وقت، تمام وقت، دورکاری و …)، سابقه‌ی کار، میزان تحصیلات و بسیاری از موارد دیگر، از میان هزاران آگهی استخدام، رده‌ی شغلی مورد نظر خود را پیدا کنید.

یکی از خدمات جالبی که این سایت در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، امکان استفاده از سیستم ارزش‌گذاری رزومه است. در این سیستم شما با بارگذاری رزومه‌ی خود، اجازه می‌دهید که از نظر حرفه‌ای بودن رزومه شما ارزش گذاری شود.

۱۹. سایت THEunijobs

THEunijobs برای افرادی که به دنبال کار کردن در حین تحصیل هستند گزینه‌ی بسیار مناسبی است. اگر در حال تحصیل در مقاطع بالا مانند دکترا و فوق دکترا هستید و به دنبال یافتن شغلی در زمینه‌ی تدریس و مشاغل دانشگاهی هستید سری به سایت THEunijobs بزنید. در این وب سایت آگهی استخدامی مربوط به مشاغل ترمی، دانشگاهی، تدریس پاره وقت و موارد مشابه وجود دارد. با پیدا کردن شغلی که در نظر دارید، می‌توانید به صورت آنلاین برای استخدام در آن سمت درخواست دهید.

۲۰. سایت SpotJobs

بهترین سایت کاریابی در استرالیا که مجموعه‌ی کاملی از کلیه‌ی آگهی‌های شغلی در زمینه‌های مختلف، از تمام وقت تا مشاغل شیفتی در همه‌ی زمینه‌ها، را در خود جای داده، سایت SpotJobs است. شما در این وب سایت می‌توانید رزومه‌ی بصری و گرافیکی جذابی از خود را بارگذاری کنید تا کارفرما در یک نگاه شما را شناخته و راحت‌تر استخدام شوید.

سخن پایانی:

برای اقامت در استرالیا، نگران شرایط زندگی نباشید. درصد بالایی از جمعیت استرالیا مهاجر هستند؛ این یعنی اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید بسیار کمتر حس بیگانه بودن به شما دست خواهد داد. البته برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار، حتما از تجارب وکلای مهاجرت استرالیا بهره بگیرید.

 

*این محتوا صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و ادعاهای آن مورد تایید مشرق نیست

برچسب‌ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس