سردار حاجی‌زاده

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه در حال طراحی سامانه راداری هستیم که در حین حرکت با هدف درگیر می‌شود، گفت: حفر تونل برای شهرهای موشکی از سال ۱۳۶۳ شروع شده و تا شبانه روزی ادامه دارد.

به گزارش مشرق، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه تلویزیونی «چهل ستون» اظهار داشت: در دنیا فقط ابرقدرت‌ها توانایی طراحی و تولید موشک‌های نقطه زن را دارند و تعداد کشورهای تولید کننده موشک های نقطه زن کمتر از ۱۰ کشور است. ما امروز در منطقه قدرت اول موشکی هستیم و در جهان هم جزو ۷-۸ کشور برتر هستیم.

بیشتر بخوانید:

اگر ما قدرتمند شویم مسلمانان کشمیر و نیجریه هم اوضاع بهتری خواهند داشت

فیلم/ سردار حاجی‌زاده: پاسخ ما به تجاوز، کوبنده است

سردار حاجی زاده: جزو 5 قدرت پهپادی جهان هستیم

وی در تشریح چرایی پیشرفت حوزه موشکی در سالهای گذشته با بیان اینکه نوع نگاه، اعتقاد و نگرش همه مسئولین در ۳۴ سال گذشته به این عرصه با یک اعتقاد واحد بوده است، افزود: اگر در اقتصاد مشکل داریم به این دلیل است که مسئولی که می آید، مسئول قبلی را تخریب می کند؛ اما در موشکی و نیروهای مسلح اینگونه نیست و این تبدیل به یک فرهنگ شده که اگر این فرهنگ منتقل شود، در سایر بخش های کشور مشکلی نخواهیم داشت.

سردار حاجی زاده در خصوص اهمیت پدافند هوایی نیز گفت: حدودا ۱۰ سال پیش در حوزه پدافند هوایی تقریبا هیچی نداشتیم و خریدار بودیم در حالی که تجهیزاتی به ما نمی فروختند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه امروز دیگر در همه بخش های پدافندی خودکفا هستیم، اظهار داشت: امروز از ایده تا محصول در حوزه پدافند ایرانی است و سفارش می‌دهیم که این رادار را با چنین ویژگی نیاز داریم.

وی گفت: در حال طراحی سامانه راداری هستیم که بر خلاف رادارهای موجود در دنیا که ثابت و استقراری هستند، این سامانه در حین حرکت با هدف درگیر می شود و آن را منهدم می کند.

سردار حاجی زاده پیرامون موضوع استفاده از فناوری‌های نظامی در حوزه غیرنظامی نیز تصریح کرد: فناوری‌های پیشرفته در بخش تسلیحات استفاده می شود و در بخش غیرنظامی هرچه هست پایین تر از آن قرار دارد و همگی ذیل فناوری های نظامی تعریف می‌شوند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تاکید بر اینکه ما در بخش غیرنظامی ما مسئول نیستیم و فقط می توانیم کمک کنیم، اظهار داشت:  متاسفانه در ایران این موضوع را سیاسی می کنند و مطرح می‌شود که نیروهای مسلح می خواهند دخالت کنند، درحالیکه در دنیا برای نظامی‌ها هزینه می شود تا در بخش های غیرنظامی نیز فناوری آنها استفاده شود.

وی ادامه داد: امروز در کشور مشکل گیربکس اتوماتیک داریم، در حالی که ما سالهاست برای بالگرد در کشور گیربکس تولید می‌کنیم که به مراتب پیچیده تر است. موضوع این است که دیگران باید محکم بیایند جلو و پشت سرشان را هم نگاه نکنند. اگر این اتفاق بیافتد و اعتقادی پای کار بیایند، قطعا خودروی ایرانی و قطعات را می‌توانیم تولید کنیم.

سردار حاجی زاده در خصوص شهرهای موشکی و ویژگی‌های آنها نیز، گفت: یکی از تواندمندی‌های بسیار مهم کشورمان بخش موشکی است که این توانمندی را نباید در معرض غافلگیری دشمن قرار دهیم. ایده این شهرها مربوط به سال ۱۳۶۳ یعنی شروع موشکی است و در واقع قبل از اینکه اولین موشک وارد کشور شود، اولین تونل ایجاد شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه از آن روز حفاری تونل شروع شده و تا به امروز شبانه روزی ادامه دارد، اظهار داشت: در اعماق زمین و کوه ها تونل های بسیار پیچیده‌ای برای نگهداری مهمات، موشک، تجهیزات و حتی پرسنل حفاری شده است.

وی با بیان اینکه نگرانی دشمنان هم از این است که این امکانات در دسترس آنها نیست، گفت: بعنوان مثال در مذاکرات هسته‌ای آنقدر که دشمنان درباره فردو دغدغه داشتند، درباره نطنز نداشتند چراکه فردو زیرزمینی بود.

سردار حاجی زاده در خصوص ترس از آقازاده‌ها، برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌ها با بیان اینکه اینها نمادی از نزدیکان مسئولین هستند، عنوان کرد: در مواردی از مفاسد و تخلفاتی که مشاهده می‌کنیم، ردپایی از نزدیکان مسئولین را مشاهده می‌کنیم. نزدیکان یک مسئول باید سالم باشند و باید مراقبت کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: از آمریکا و رژیم صهیونیستی و دشمن بیرونی نمی‌ترسیم اما از کسانی که در لباس دوست هستند در داخل ولی عملشان دانسته یا نادانسته نقش ستون پنجم را دارند باید ترسید. از مسئولی که اجازه نفوذ را می دهد باید ترسید، منظور از ترسیدن این است که نباید به آنها میدان داد و باید آنها را از تصمیم سازی و تصمیم گیری‌ها حذف کرد و کنار گذاشت.

وی در خصوص شرایط ایجاد بهبود در اقتصاد کشور نیز، گفت: الگوهای موفق در کشور مانند الگوی جنگ، غلبه بر داعش و عبور از تحریم‌های تسلیحاتی را زیاد داریم. در گام اول انقلاب از بسیاری از مسائل بزرگ عبور کرده‌ایم اما اکنون در خاکریزهای کوچک گیر کرده‌ایم.

سردار حاجی زاده خاطرنشان کرد: مشکل انتخاب مسئولین است، اگر مسئول متناسب چه توسط مردم و چه توسط مسئولی که میخواهد زیرمجموعه خود را انتخاب کند، درست انتخاب شوند و روحیه جهادی و انقلابی داشته باشند و به فکر منافع شخصی خود نباشند قطعا موفق خواهیم شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در خصوص امیدوار بودن به آینده ایران، گفت: در جنگ ۳۳ روزه در شرایط بسیار سخت روزهای دهم تا هجدهم جنگ، سید حسن نصرالله گفت که پیغامی از طرف رهبر معظم انقلاب از طریق سردار سلیمانی برای من فرستاده شد که حضرت آقا در این پیغام فرمودند شما در این جنگ پیروز خواهید شد و بعد از این جنگ تبدیل به قدرت منطقه ای می شوید. سید حسن می گفت برای من باورکردنی نبود و آمریکایی ها داشت گوانتانامو را برای فرماندهان حزب الله آماده می کردند، اما این اتفاق افتاد و حزب الله پیروز شد و در جنگ سوریه و عراق هم تبدیل به قدرت منطقه‌ای شد.

وی گفت: وقتی جنگ سوریه آغاز شد، هفتگی یا دوهفته یک بار جلسه کمیسیون فرماندهی را داشتیم که سردار سلیمانی هم نقشه را نشان که می‌دادند، همه جا خاکستری(در اختیار تکفیری‌ها) بود و فقط بخش هایی از دمشق و اطراف آن سبز بود. آن روز آقا فرمودند که باید استقامت کرد.

سردار حاجی زاده تاکید کرد: برخی گفتند کمی کوتاه بیایم و بشار جابجا شود، آقا فرمودند که بشار نیز می‌ماند، این مربوط به آن روز است که سوریه در دست تکفیری ها بود، امروز وضعیت در سوریه چیست؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان تاکید کرد: امروز هم آقا می فرمایند من به آینده خوشبینم و ماموریت را نیز در گام دوم به دست جوانان داده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  46 15
  حمله به اسرائیل نزدیک است مطمئن هستن
  • IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
   21 8
   ای کاش برای معیشت مردم هم شبانه روزی تلاش میکردید
  • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
   5 6
   پس دولت بنفش دقیقاً چه غلطی میکنه
  • IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
   5 5
   مخاطب 14:15 ابتدا باید امنیت باشد تا معیشت حاصل شود.ضمنا معیشت مردم را دوستان شما در داخل و خارج مورد هدف قرار دادن که انشااله ناکام و رسوا خواهند شد
  • IR ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
   4 5
   ای کاش مردم دنیا زده فریب بیبیسی را برای بار چندم از زمان مصدق نمیخوردند و معیشت شان را هم به تامین کنندگان امنیت شان میسپردند و خدا را شکر که قانون اساسی تامین امنیت را به انقلاب و امامش سپرد و نه به جمهوری و رای مردم
 • ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  110 8
  متشکرم از سپاه
 • IR ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  71 8
  سلام خدا برسپاه پاسداران.خداقوت.خسته نباشید.
  • زمان عطایب IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
   2 0
   تاوقتی مسولین بی عرضه، منافق، غرب زده هستنداوضاع خوب نمیشه
 • یک ایرانی IR ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  69 8
  ما امروز باید بیاییم کمک هم و با هم باشیم
  • IR ۰۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
   22 5
   اگر نفوذی ها بگذارند مردم خوشی و آرامش و اتحاد را خواهند دید
 • قاسم IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  14 9
  یکی از سامانه های راداری متحرک آوکس است پس باید منتظر خبرهای خوبی بود .ان شاالله.تشکر از سپاه و ارتش غیورمان برادران پاینده و پیروز باشید دست علی بهمراهتان.
  • IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
   5 3
   مثلن تور ام۱
  • IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
   0 0
   "این سامانه در حین حرکت با هدف درگیر می شود و آن را منهدم می کند." آواکس نیست. برد بلند هم نیست. احتمالا کوتاه برد هست.
 • IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
  14 5
  درود بر این مرد شجاع
 • مهدی IR ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
  4 5
  سردار عزیز اسلام؛ حفظ نظام از وظایف شرعی و اعتقادی سپاه است امام وقتی فرمود اگر سپاه نبود کشور هم نبود یعنی باید سپاه از آنچه پایه های نظام را تضعیف می‌کند جلوگیری کند و این یعنی هر دست آلوده و خبیث چه در اقتصاد و چه فرهنگ و چه سیاست و چه مراکز تصمیم گیری و قانونگذاری و... همه کشور یعنی کشور بمافيه... مظلومیت ظاهر خوب و باطن ویرانگری دارد لطفا سپاه از لاک مظلومیت خارج شود و به وظایفش عمل کند.. متاسفانه دستگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و... هنوز دارد نفتی و هندلی عمل می‌کند و همیشه مثل پیرزنها غر غر می‌کنند و انتقاد. هیچوقت مؤمنين دست آهنین برخورد با مفاسد و توله زاده ها را ندیدند... از فرصت وقدرتی که شهدا و مجاهدان دراختيار تان گذاشته اند هرچه زودتر استفاده کنید که اميرالمؤمنين ع فرصت‌ها را به ابرهای بهاری و زودگذر تعبير فرمودند.. خائنین و کفتارز اده ها را صبحانه خود کنید قبل ازاینکه نهارشان شوید که بد خبیثانی هستند
 • IR ۰۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
  5 3
  موشک های هسته ای آمریکا و اسرائیل به ایران میرسند موشک های ما چطور؟ هسته ای هستند؟ به آمریکا می رسند
 • EC ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
  3 3
  غلط کردیم
  • IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
   0 4
   غلط جمعت درستش کن میشی مفرد اون وقت غلطت درسته اما باید ویرایشش کنی
 • رضا IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
  5 3
  حاجی زاده "در مواردی از مفاسد و تخلفاتی که مشاهده می‌کنیم، ردپایی از نزدیکان مسئولین را مشاهده می‌کنیم." ........
 • IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
  9 3
  اگر سردار عزیز ما میگوید در حل طراحی رادار متحرک هستیم حتما ساخته شده و تکمیل هم شده و آزمایش هم شده الحمدالله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس