ماشین سازی و پرسپولیس

پرسپولیس در دیدار با ماشین سازی در جام حذفی به پیروزی رسید تا به مرحله یک هشتم صعود کند. در این بازی علیپور در دقیقه ۸۸ یک پنالتی از دست داد ولی امیری در دقیقه ۱۰۱ گل برتری را به ثمر رساند.

به گزارش مشرق، تیم های فوتبال پرسپولیس و ماشین سازی در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی از ساعت ۱۵ امروز به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.

در این بازی که در زمین بنیان دیزل تبریز برگزار شد، وحید امیری (۱۱+۹۰) برای پرسپولیس گلزنی کرد. (فیلم)

 برای این مسابقه ۱۱ دقیقه وقت اضافه در نظر گرفته شد.

علی علیپور در دقیقه ۸۸ بازی یک پنالتی برای تیمش از دست داد. (فیلم)

ترکیب ماشین‌سازی:

حامد لک، محمد مسلمی پور، احمدرضا زنده روح، سامان نریمان جهان، شاهین ثاقبی، بابک مرادی، شاهین توکلی، علی آل کثیر، محمد سهراب نژاد، سید محمد خرم الحسینی( ۶۲ محمد قادری)  و ادواردو دوسانتوس.

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، محمد نادری(۶۶ محمد انصاری) ، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، محسن ربیع‌خواه، بشار رسن، مهدی ترابی، وحید امیری، مهدی عبدی(۶۴ علی علیپور)  و جونیور براندائو (۷۴ احمد نوراللهی).

فیلم/ خلاصه دیدار ماشین سازی ۰-۱ پرسپولیس

نیمه اول این مسابقه در اختیار پرسپولیس بود و ماشین سازی فرصت قابل توجهی برای گلزنی به دست نیاورد. پرسپولیس در نیمه نخست سه بار این فرصت را داشت که دروازه ماشین را باز کند.

محمدحسین کنعانی زادگان مدافع پرسپولیس که سال گذشته در ماشین سازی بازی می کرد و انگیزه زیادی برای گلزنی داشت، یکبار در دقیقه ۲۰ ضربه «برگردانی» را به سمت دروازه حریف زد که با اختلاف کم به اوت رفت.

این مدافع در دقیقه ۲۳ هم در محوطه شش قدم ماشین سازی فرصت گلزنی داشت که حامد لک دروازه بان حریف این توپ را مهار کرد.

در دقیقه ۳۹ هم پرسپولیس صاحب یک ضربه کاشته شد. مهدی ترابی پشت این توپ ایستاد اما ضربه او را حامد لک به کرنر فرستاد.

لحظات حساس نیمه اول

دقیقه ۲۰: کرنر ارسالی توسط ترابی با ضربه سر خلیل‌زاده به کنعانی‌زادگان رسید و این بازیکن بعد از استپ آن با حرکتی آکروباتیک می‌رفت دروازه تیم سابقش را باز کند که توپ در حالتی بسیار خطرناک از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۲۹: علی آل‌کثیر در  بین مدافعان پرسپولیس در محوطه جریمه این تیم صاحب موقعیت شوتزنی شد که ضربه‌اش از بالای دروازه‌ به اوت رفت.

دقیقه ۳۵: ارسال خوب شیری از جناح راست پرسپولیس نزدیک بود با ضربه سر عبدی به گل تبدیل شود که لک با عکس‌العمل به موقع توپ را از محوطه جریمه دور کرد.

دقیقه ۳۹: شوت ترابی از روی ضربه ایستگاهی از فاصله تقریباً ۲۰ متری توسط لک به سختی راهی کرنر شد.

دقیقه ۴۳: خلیل‌زاده قدر ارسال خوب ترابی را ندانست و ضربه سرش از پشت خط شش‌قدم محوطه جریمه ماشین‌سازی از روی دروازه این تیم راهی اوت شد.

در نیمه دوم هم این تیم پرسپولیس بود که بازی برتری را نسبت به حریفش به نمایش گذاشت. کنعانی زادگان که در تمام ضربات ایستگاهی و کرنرها در محوطه جریمه ماشین سازی حضور داشت، در دقیقه ۶۰ توانست گلزنی کند ولی کمک داور قبل از آن آفساید اعلام کرده بود.

سرخپوشان در دقیقه ۷۶ هم تا آستانه گلزنی به ماشین سازی پیش رفتند. بشار رسن در این دقیقه یک ضربه فنی به سمت دروازه حریف زد ولی حامد لک به زیبایی این توپ را به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۸۰ علی علیپور مهاجم پرسپولیس در محوطه جریمه ماشین سازی سرنگون شد و داور به نفع سرخپوشان تهرانی پنالتی اعلام کرد. این تصمیم  کوپال ناظمی اعتراض شدید نیمکت ماشین سازی را در پی داشت و باعث شد تا جریان مسابقه ۸ دقیقه متوقف شود. داور بازی هم دو عضو نیمکت ماشین سازی از جمله رسول خطیبی سرمربی این تیم را اخراج کرد.

علی علیپور که این پنالتی را به دست آورده بود، سرانجام بعد از هشت دقیقه توقف بازی پشت این ضربه قرار گرفت ولی این ضربه را هم حامد لک مهار کرد تا پرسپولیس در گلزنی ناکام بماند. 

رسول خطیبی که تا هنگام ضربه پنالتی زمین را به سمت رختکن ترک نکرده بود، بعد از مهار پنالتی توسط دروازه بان تیمش کنار خط رفت و با نشان دادن آسمان به تصمیم داور کنایه زد.

در حالی که بازی رو به اتمام بود و همه خود را آماده دو وقت ۱۵ دقیقه ای می کردند، وحید امیری با پاس زیبای بشار رسن در دقیقه ۱۱ + ۹۰ گل برتری پرسپولیس را به ثمر رساند. 

لحظات حساس نیمه دوم

دقیقه ۴۷: عبدی در میان مدافعان ماشین‌سازی در محوطه جریمه این تیم صاحب توپ شد و موفق شد با ضربه‌ای دقیق دروازه لک را باز کند اما کمک داور این گل را مردود اعلام کرد.

دقیقه ۵۶: جونیور روی خط محوطه هجده قدم ماشین‌سازی صاحب توپ شد و بعد از یک چرخش با ضربه‌ای فنی قصد باز کردن دروازه لک را داشت که باز هم این دروازه‌بان ناجی دروازه تیمش شد.

دقیقه ۵۷: کرنر ارسالی ترابی در چند رفت و برگشت می‌رفت به گل برای پرسپولیس تبدیل شود که مدافعان ماشی‌سازی در چند مرحله با دست پاچگی توپ را دور کردند.

دقیقه ۵۸: کنعانی زادگان پاس خلیل‌زاده را که با ضربه سر به وی داده شد به گل تبدیل کرد اما کمک داور آن را آفساید گرفت.

دقیقه ۶۳: مرادی در یک ضد حمله از بین مدافعان پرسپولیس فرار کرد اما نتوانست ضربه‌ آخرش را خوب بزند و بیرانوند به راحتی آن را مهار کرد.

دقیقه ۷۰: داور اولین اخطار خود را به محسن ربیع‌خواه داد.

دقیقه ۷۸: پاس عرضی  امیری پشت محوطه جریمه ماشین‌سازی به بشار رسید و او نیز با یک شوت زیبا دروازه لک را تهدید کرد که این بار هم این دروازه‌بان ناجی تیمش شد.

وقیقه ۸۰: پاس در عمق خلیل‌زاده برای علیپور در محوطه جریمه ماشین‌سازی باعث شد این بازیکن در بین دو مدافع تیم میزبان به زمین بیفتد که داور این صحنه را پنالتی تشخیص داد.

دقیقه ۸۸: ضربه پنالتی علیپور توسط لک مهار شد. این در حالی بود که این پنالتی جنجالی باعث شد بازی ۸ دقیقه‌ای متوقف شود  و نمیکت‌نشینان تیم میزبان شدیداّ به تصمیم داور اعتراض کنند.

دقیقه ۹۹: داور به محمد انصاری کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۱۰+۹۰: پاس در عرض عالی بشار رسن در محوطه جریمه ماشین‌سازی با ضربه دقیق وحید امیری به تک گل بازی تبدیل شد.

به این ترتیب پرسپولیس راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. حریف پرسپولیس در این مرحله بعد از قرعه کشی که روز پنجشنبه برگزار می شود، مشخص خواهد شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس