کد خبر 996822
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۹
عباس ترابیان

رئیس سابق کمیته فنی، توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: در حال حاضر کمیته فنی نداریم و انصاری‌فرد از ریاست کمیته فنی استعفا داده و این کمیته فعالیتی ندارد و یک نفردر فوتبال و فوتسال همه کاره و تصمیم‌گیر

به گزارش مشرق، عباس ترابیان در مورد شرایط این روزهای فوتسال و عدم نتیجه‌گیری تیم ملی فوتسال در تورنمنت کاسپین آستارخان روسیه گفت:‌ از بدو شروع کار در فوتسال ما پایه و اساس کار را به شکل فراگیر و بین‌المللی درآوردیم. از همان ابتدا به یکسری مسائل از جمله رده‌های پایه اهمیت زیادی می‌دادیم.

وی گفت:‌ اگر گذری کوتاه به آن مقطع داشته باشید ما در آن زمان نسبت به تیم‌های ملی پایه حساسیت زیادی داشتیم و کارهای که در رده  پایه‌ نیاز و لازم بود را انجام می‌دادیم و مرتب در حال برنامه‌ریزی برای آینده فوتسال بودیم و سعی می‌کردیم برای آینده تیم‌های ملی بازیکنان جایگزین در حد و نام اندازه ایران آماده کنیم.

* بازیکنان نباید برای این تیم شرط بگذارند و همیشه باید یک رقیب داشته باشند

رئیس سابق کمیته فنی، توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت:‌ وقتی که یک بازیکن در تیم ملی رقیبی نداشته باشد مطمئن باشید این بازیکن در آینده برای این تیم مشکلاتی به وجود می‌آورد.  بازیکنان در هر رده‌ای در سطح ملی باید همیشه احساس خطر کنند و رقیب داشته باشند. شما ببینید یک بازیکن برای حضور در تیم ملی شرط می‌گذارد و در رسانه‌ها هم این موضوع را علنی می‌کند که این یک افت و سقوط برای تیم ملی است که نتیجه اش را در این تیم شاهد هستیم.

* از همان ابتدا به فکر تشکیلات و برنامه ریزی بودیم

وی گفت: در سال 1999 در اولین دوره مسابقات آسیایی مالزی شرکت کرده بودیم  که توانایی‌های تیم ملی ظهور کرد. و ما توانستیم نتایج خوبی کسب کنیم که این نتایج خوب به خاطر زحمات دیگران و مرهون مسابقات جام رمضان بود که در آن مقطع برگزار می شد. از آن زمان به بعد فوتسال ایران بر سر زبانها افتاد و ما به فکر تشکیلاتی و برنامه‌ریزی دقیق بودیم.

*  سعی کردیم که هر دو تیم ملی امید و بزرگسالان در یک سطح دیده شوند

ترابیان گفت:‌ در آن مقطع که ما کمیته فنی را راه‌اندازی کردیم می‌خواستیم تیم ملی را کاملاً رصد و زیر نظر داشته باشیم و اینکه آن زمان اصرار داشتیم رئیس سازمان لیگ و بخش فوتسال باید یک نفر باشد به خاطر هماهنگی هرچه بیشتر این رشته  بود و هماهنگی‌هایی که باید بین لیگ و تیم ملی به وجود می‌آمد بود و متناسب با همین ارتباط هرگاه که تیم ملی بزرگسالان بازی دوستانه ای داشت تیم ملی امید و جوانان نیز به موازات تیم الف خود را آماده می‌کردند و گردانه تزریق از جوانان به امید و امید به بزرگسالان تداوام داشت.

 * هیچ وقت پیروزی و شکست برای ما مهم نبود

وی افزود:  مثلا 12 سال پیش وقتی تیم ملی برزیل را به ارومیه دعوت کردیم  توانستیم علاوه بر تیم ملی بزرگسالان برای تیم امید هم با این تیم  بازی‌ برگزار کنیم و بازیکنانی همچون مهدی جاوید هم در آن مقطع عضو تیم  ملی امید بود و  برای ما پیروزی یا شکست مهم نبود و بیشترین سعی ما این بود که به تیم‌های ملی پایه شخصیت بدهیم و به جای اینکه به فکر شکست یا پیروزی باشیم به فکر آینده فوتسال بودیم.

بیشتر بخوانید:

سقوط فوتسال ایران در رنکینگ جهان

* در حال حاضر یک نفر در فوتبال و فوتسال همه‌کاره و تصمیم گیرنده است

رئیس سابق کمیته فنی، توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت:‌ در حال حاضر چند وقت است که ما کمیته فنی نداریم و همانطور که اطلاع دارید محمدحسن انصاری‌فرد از ریاست کمیته فنی استعفا داده است و این کمیته فعالیتی ندارد. در حال حاضر یک نفردر فوتبال و فوتسال همه کاره و تصمیم‌گیرنده شده است. 

* وضعیت فوتسال نگران کننده و زنگ خطر به صدا در آمده است

ترابیان گفت: با توجه به وضعیت و شرایط این روزهای فوتسال هر روز نگرانی‌های ما بیشتر و زنگ خطر به صدا در آمده است. من از مسئولین می‌خواهم برای این موضوع یک فکر اساسی کنند. بازی‌های تدارکاتی به تیم ملی جان دوباره می‌دهد و می‌توان گفت چرخ‌ دنده‌های این تیم را برای برگزاری بازی‌های رسمی آماده  می‌کند امسال سال سختی برای این تیم  است و ما در این سال‌ بازی تدارکاتی مناسبی نداریم.

*ارتباط شخصی در برگزاری بازی‌های تدارکاتی  فوتسال نیاز است

وی افزود: بگذارید یک موضوع را با صراحت بگویم زمانی که یک بازی تدارکاتی می‌خواهد برگزار شود سفارت، فدراسیون و ... در امر برگزای آن بازی تدارکاتی کاره‌ای نیستند. این ارتباطات شخصی است که برای بازی‌های تدارکاتی مفید و مناسب است. در حال حاضر من این ارتباط شخصی را در فوتسال نمی‌بینم و متأسفم از اینکه اگر کسی هم بخواهد کمکی کند به فوتسال کند می گویند با ترابیان در ارتباط هستی و از کمک شما معذوریم!!

 * هرکسی که بخواهد به فوتسال کمک کند می‌گویند با ترابیان در ارتباط هستید!

رئیس سابق کمیته فنی، توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: کمیته فوتسال نباید بنشیند که چه کسی پیشنهاد بدهد بیایید با ما بازی تدارکاتی برگزار کنید.  مسئولان ما باید تورنمت‌های کشورهای دیگر را زیر نظر بگیرند و به هر شکلی با آنها ارتباط برقرار کنند و  بازی تدارکاتی با آنها انجام دهند. آنها باید تمام تورنمنت‌های فوتسال مهم دنیا را رصد کنند و اندک شانسی اگر وجود داشت از  آن استفاده کنند.

* نقش فیفادی‌ها برای آمادگی تیم ملی بسیار مهم است

وی افزود:  فیفادی‌ها نقش بسیار مهمی را در امر آمادگی تیم‌های ملی همه کشورها برعهده دارند و در واقع فیفا دی به نوعی هارمونی خوبی را بین تیم‌های مختلف دنیا ایجاد می‌کند و باعث می شود هیچ نوع اختلاف نظری بین باشگاهها و تیم‌های ملی ایجاد نشود.

* باید به ناظم الشریعه کمک کنیم

وی در پایان گفت:‌ توقع من از جوان‌ها بیشتر است ما باید به سید محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی کمک کنیم در حال حاضر روند خوبی جهت امداد رسانی و تداوم بخشیدن به تیم‌های ملی و نهایتا پشتیبانی موثر از کادر فنی تیم ملی وجود ندارد و همین باعث شده  که زنگ خطرها بشود شنیده شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس