ترامپ نمایه

کنگره آمریکا متن کامل شکایت‌نامه یک مقام سابق این کشور جهت رسیدگی به زد و بند تلفنی میان روسای جمهور آمریکا و اوکراین را منتشر کرد.

به گزارش مشرق، کنگره آمریکا متن کامل شکایت‌نامه فرد افشا کننده تماس تلفنی بین «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «ولودیمیر زلنسکی» را منتشر کرد.

این افشاگر که یک مقام امنیتی سابق کاخ سفید است، در پی نگرانی از ارتباط تلفنی ترامپ با زلنسکی و  دادن «قولی» به او، به بازرسی کل جامعه اطلاعاتی آمریکا مراجعه کرده و شکایتی ۹ صفحه‌ای را تنظیم کرده است.

بیشتر بخوانید:

«سوت زنان»؛ بلای جان ترامپ

بزرگترین کلاهبرداری تاریخ سیاسی آمریکا از دید ترامپ

دو و نیم هفته پیش از طرح این شکایت، ترامپ با «ولودیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی خود به‌صورت تلفنی صحبت کرده بود. این تماس تلفنی در حال حاضر تحت تحقیق و بررسی دموکرات‌های کنگره قرار گرفته است. دموکرات‌ها در حال تحقیق بر روی تلاش ترامپ و «رودلف جولیانی» وکیل او برای متقاعد کردن دولت اوکراین جهت کمک به انتخاب مجددش در انتخابات سال ۲۰۲۰ هستند.

ترامپ روز پنجشنبه در حساب شخصی توئیتر خود در رابطه با این اتهامات نوشت: «تقریباً هربار که با رهبری خارجی تلفنی صحبت می‌کنم، می‌دانم که افراد زیادی ممکن است از آژانس‌های مختلف آمریکایی در حال گوش دادن به آن هستند، اگر نخواهم به افرادی که در کشور دیگر همین‌کار را می کنند اشاره کنم».

با این حال در پی افزایش فشارها برای انتشار متن مکالمه تلفنی ترامپ و زلنسکی، کاخ سفید چهارشنبه شب بخشی از آن را منتشر کرد. بر اساس این متن، ترامپ با اشاره به شرکت «کرود استرایک» که مسئول تحقیق در مورد هک سرور حزب دموکرات آمریکا بود، از زلنسکی می‌خواهد در مورد سرور این شرکت تحقیق کند. او البته در این مورد توضیح بیشتر نمی‌دهد.

ترامپ به زلنسکی گفته است: «می‌خواهم به ما لطفی کنی... آن سروری که می‌گویند اوکراین دارد... می‌خواهم دادستان کل با شما یا آدم‌های شما تماس بگیرد و ته و توی این قضیه را دربیاوری... هر کاری که می‌توانی بکنی. خیلی مهم است که اگر امکانش هست، این کار را انجام دهی».

زلنسکی می‌گوید: «شخصا به شما می‌گویم که همین اخیرا یکی از دستیاران من با آقای جولیانی صحبت کرده و بسیار امیدواریم که آقای جولیانی بتواند به اوکراین سفر کند. زمانی که سفر کند، با او دیدار خواهیم داشت».

ترامپ سپس مستقیما به پرونده پسر بایدن اشاره می‌کند: «مسئله دیگر اینکه حرف‌های زیادی در مورد پسر بایدن هست. اینکه بایدن تحقیقات را متوقف کرده و خیلی‌ها می‌خواهند بدانند که قضیه چیست. در این مورد هرکاری که بتوانی همراه دادستان انجام بدهی، فوق‌العاده است. بایدن راه افتاده و با تکبر به همه گفته که جلوی تحقیقات را گرفته است. اگر بتوانی در این مورد کاری کنی».

در پاسخ، زلنسکی با اشاره به اینکه حزب او در پارلمان اکثریت را به دست آورده و دادستان کل بعدی اوکراین منتخب او خواهد بود، به ترامپ اطمینان داده است که پرونده فرزند بایدن را به دقت بررسی کند.

کاخ سفید اذعان کرده است که این متن، پیاده‌شده کلمه به کلمه صحبت‌های ترامپ و زلنسکی نیست. علاوه بر این، در سه بخش از متن، درست در جایی که ترامپ در حال طرح درخواستش است، ادامه جمله تقطیع شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس