کد خبر 995949
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
سازمان لیگ

سازمان لیگ فوتبال ایران در خصوص صدور رای دادگاهی در کرمانشاه علیه فوتبال واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، صدور رأی دادگاهی در کرمانشاه علیه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ آن هم بخاطر سقوط فوتبالی یک تیم قابل تأمل و عجیب به نظر می رسد.


سازمان لیگ فوتبال ایران با اعلام اینکه پذیرش تعهد به مبانی اساسنامه فوتبال ایران ، رعایت کلیه مفاد اساسنامه فدراسیون فوتبال ، قوانین و مقررات و اجرای تصمیمات اتخاذ شده توسط فدراسیون ، کنفدراسیون و فیفا و حصول اطمینان از اینکه کلیه اعضاء باشگاهها ، مقامات و بازیکنان به قوانین یاد شده احترام خواهند گذاشت بدیهی ترین وظیفه هر عضو حقیقی و حقوقی میباشد و نقص آن از هیچ طرفی قابل قبول نیست.

بیشتر بخوانید:

صدور عجیب‌ترین حکم قضایی علیه فدراسیون فوتبال

سازمان لیگ فوتبال ایران با اعلام این که استمرار بقاء و صعود و سقوط تیم ها به لیگ های مختلف تابع آئین نامه ها و مقررات جاری و مصوبات فدراسیون فوتبال وفق اساسنامه فدراسیون میباشد و قطعاً تیم هایی که از نظر فنی نتوانند در دوره مسابقات نتایج مطلوبی بگیرند در پایان فصل در انتهای جدول قرار گرفته و به دسته پایین تر سقوط می کنند و این مسئله امری بدیهی در تمام جهان فوتبال محسوب شده است و برای همه قابل قبول می باشد. 


سازمان لیگ فوتبال با اعلام اینکه سقوط تیم فوتبال راهیان کرمانشاه در فصل ۴-۱۳۹۳ برابر مقررات جاری و آئین نامه مصوب فصل مسابقات اتفاق افتاده است و درخواست این باشگاه در فرصت مقرر و در چارچوب مقررات و آئین نامه و اساسنامه توسط مبادی ذیربط در فدراسیون فوتبال بررسی و تصمیم شایسته اتخاذ و اعلام گردیده است . 


در عین حال این باشگاه برخلاف تعهدات اساسنامه ای ضمن نقض اساسنامه فوتبال ایران در مراحل مختلف در محاکم غیر مرتبط طرح دعوا نموده که به دلایل موجه رد شده است . در نهایت در یک اقدام غیر مرتبط در یکی از شعبات دادگاه عمومی شهرستان کرمانشاه طرح دعوی و علیرغم دفاعیه موثر و متقن و مستدل و مستحکم رکن حقوقی فوتبال ، قاضی محترم به صورتی کاملاً نامربوط و غیر مرتبط و غیر متقن و بر خلاف رویه جاری حقوقی حکم به اعلام بطلان تصمیمات هیئت رئیسه محترم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و اعاده تیم سقوط کرده و منحل شده به لیگ یک و الزام فدراسیون به پرداخت خسارت و مسدود نمودن حسابهای ذیربط سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نموده است.


سازمان لیگ فوتبال ضمن احترام کامل به محاکم قضایی جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی اعلام می نماید :

۱- اعلام بطلان تصمیم هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال حکم غیر مرتبط در موضوع صلاحیت مقرره می تواند تبعات و آثار جبران ناپذیر دخالت غیر مرتبط در اساسنامه فوتبال را برای وجهه بین المللی فوتبال ملی فراهم نماید .

۲- سقوط تیم فوتبال راهیان کرمانشاه کاملاً بر اساس آئین نامه فصل مسابقات و مقررات وفق اساسنامه مصوب فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران بوده و بر این اساس هیچ حقی برای این تیم و باشگاه متصور نمیباشد 

۳- پرونده تخلف افراد منتسب به این تیم و باشگاه وفق مقررات برای نقض تعهد اساسنامه ای در رکن قضایی و هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مطرح ومفتوح و به طور جدی بررسی و تحت پیگرد قرار خواهد گرفت .

۴- سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ضمن اظهار تشکر و سپاس فراوان از دقت نظر هیئت رئیسه محترم قوه قضائیه ، پرونده رأی دادگاه محترم را در دخالت غیر مرتبط با محدوده صلاحیت مقرر به مبادی ذیربط ارجاع و خواهان بررسی و پیگیری مجدانه و بررسی سوابق موضوع در چارچوب قوانین و مقررات می باشد .

۵- با توجه به گذشت بیش از ۴سال از زمان سقوط تیم راهیان کرمانشاه برابر مقررات و آئین نامه و عدم حضور این تیم در مسابقات فصل بعد دسته دوم ، وفق مقررات و آئین نامه این باشگاه هیچ جایگاهی در فوتبال لیگ های مختلف نداشته و در آینده نیز جایگاهی به غیر از طی روند مختلف مسابقات به صورت عادی برای این باشگاه متصور نخواهد بود ، ضمناً مسئولین این باشگاه نیز با توجه به تخلف محرز آئین نامه ای و نقض ماده ۱۱ اساسنامه فوتبال قادر به عضویت مجدد ذیل اساسنامه فوتبال جمهوری اسلامی ایران در هیچ رده ای نخواهند بود .

منبع: سایت سازمان لیگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس