آماده باش پلیس راهور از ۱۷ تا ۳۰ مهر/ پیش بینی افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی زائران اربعین

رئیس پلیس راهور ناجا از آماده‌باش مأموران پلیس راه و راهور برای خدمت رسانی به زائران اربعین از ۱۷ تا ۳۰ مهر ماه خبر داد.

به گزارش مشرق، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در کمیته هماهنگی طرح های ترافیکی  اربعین در مقر پلیس راهور به حذف ویزا اشاره و اظهار داشت:پیش‌بینی می‌شود افزایش 30 تا 50 درصدی زوار اربعین حسینی را داشته باشیم.

وی گفت: از ۱۷ تا ۳۰ مهر 20226 مامور پلیس راه برای تسهیل در تردد و مدیریت ترافیک در مسیرهای منتهی به مرزها و همچنین در مرزها حضور فعال دارند.

بیشتر بخوانید:

وی تصریح کرد: متاسفانه مرز خسروی تا این لحظه فقط تا ساعت ۱۴ پذیرای زوار هست و10 استان به مرز خسروی نزدیک تر از مهران هستند اگر تغییر ساعت پیدا کند از میزان تردد زوار در مهران خواهد کاست.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: چهار هزار دستگاه خودرو و موتورسیکلت در محدوده استان های منتهی به مرزها مستقر هستند و ۱۱ هزار و ۴۴۰ نیروی پیاده نیز آماده خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی هستند.

وی گفت :در مهران معاون اجرایی، در مرز خسروی رئیس پلیس راه, در خوزستان معاون عملیات و در خود شهر مهران رئیس پلیس راهور تهران مستقر هستند و ترافیک و تردد زوار را مدیریت خواهند کرد.

سردار هادیانفر در خصوص سیستم حمل و نقل عمومی اعلام کرد: ۱۲۰۰۰ اتوبوس برای جابجایی زوار در نظر گرفته شده‌اند وبه پایانه اتوبوس‌ها تاکید کرده‌ایم که اتوبوس‌ها ایمن باشند و حتما باید معاینه فنی مجدد شوند؛ قیمت اتوبوس ها در بازگشت از جمله مشکلاتی بوده که در سال‌های گذشته داده ایم که امیدواریم در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شود.

رئیس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: کاپوتاژ فقط برای ۴۰۰ دستگاه اتوبوس فقط از مرز خسروی در وهله اول و بعد چزابه پیش‌بینی شده است؛ یعنی از مرزهای مهران و شلمچه کاپوتاژ نخواهیم داشت و ممنوع است؛ کاپوتاژ فقط برای افراد جانباز ،معلول و کسانی که محدودیت دارند خواهد بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس