کد خبر 995101
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
امیرحسین صادقی

کاپیتان اسبق استقلال گفت: آدم‌هایی در این باشگاه هستند که نه استقلالی هستند و نه حرفه‌ای؛‌ آدم‌هایی هستند که با سر و صدا می‌آیند و با سر و صدا هم می‌روند!

به گزارش مشرق، امیرحسین صادقی درمورد شکست استقلال به پرسپولیس در دربی تهران گفت: چه بگویم؟ این تیم تیمی است که هم امید و هم بازیکن با انگیزه دارد و برعکس آن، هم ناامید است و هم بازیکن بی‌انگیزه دارد! اگر حرف بزنیم بد می‌شویم و اگر حرف نزیم باید حرف بقیه را بخوریم. به هر حال هر تیم بزرگی این چالش‌ها را دارد و ما در این چند سال به جز این چیزی ندیدیم و حالا هم باید جوابگو باشیم.

صادقی در ادامه گفت: در فوتبال حرفه‌ای باید آدم‌ها حرفه‌ای باشند و علاوه بر حرفه‌ای بودن از جنس آن تیم باشند. هر زمانی که مجموعه استقلال از جنس استقلال شد اتفاقات خوب می‌افتد که در همه دنیا هم همینطور است. من گفته بودم که برنامه استقلال در هفته‌ای  اول مشخص می‌شود. متاسفانه آدم‌هایی در این باشگاه هستند که نه استقلالی هستند و نه حرفه‌ای؛‌ آدم‌هایی هستند که با سر و صدا می‌آیند و با سر و صدا هم می‌روند. متاسفانه کسی هم جوابگو نیست. سوال من این است که نقش وزارت ورزش و وزیر ورزش در این میان چیست؟ 

مدافع اسبق استقلال تهران در ادامه گفت: آقای وزیر! تیم‌داری وسایل و ابزار خودش را می‌خواهد  نه اینکه مشاوری بگذارید که دوزار از فوتبال نمی‌فهمد. متاسفانه مشاوران وزیر در  امور باشگاه استقلال چیزی از فوتبال نمی‌فهمند و این دردی است که ما چندین سال است آن را داریم. به نظر می‌رسد وزیر کاری به استقلال ندارد. در حکومت علی عدالت بود، آقایی که زیر پرچم علی سینه می‌زنی باید به استقلال هم رسیدگی کنی. بحث ما بحث مالی نیست و در این زمینه صحبتی نداریم اما مساله این است که استقلال مدیری ندارد که عیار این تیم را داشته باشد. کسانی را بر سر کار گذاشتند که بیایند و این تیم را نابود کنند. اینجا استقلال بزرگ است، خاله بازی نیست که بیایید و وقت‌تان را تلف کنید. اگر من بخواهم ماشینی بخرم یک نفر را پیدا می‌کنم که از مسائل ماشین و قیمت آن سردربیاورد. شما با یک استقلال و 30 میلیون هوادار طرف هستید. همین مسائل است که باعث می‌‌شود تمام بزرگترهای تیم از این تیم بروند. 

وی افزود: پدر من به من می‌گفت اگر می‌خواهی دعوا کنی و زورت نمی‌رسد بزرگ آن جمع را جدا کن و فقط او را بزن، در حال حاضر هم این آقایان هم همین را می‌خواهند و تلاش می‌کنند که استقلال را فلج کنند. متاسفانه یک بازیکن از این طرف می‌آورند یک بازیکن از آن طرف، یک مربی خارجی هم می‌آورند تا سرپوشی روی اشتباهاتشان بگذارند و هواداران را بازی بدهند. ما زمانی فاتحه استقلال را خواندیم که افرادی مانند افشارزاده و افتخاری و فتحی به این تیم آمدند و از آنجا معلوم شد چه اتفاقاتی خواهد افتاد. متاسفانه هواداران را هم ساده گیر می‌آ‌وردند. با چند اتفاق ساده آنها را گول می‌زنند و از سادگی آنها سو استفاده می‌کنند. 

بیشتر بخوانید:

جمع بی‌کفایت‌ها در استقلال/ کالدرون بال پرواز گرفت

صادقی در ادامه گفت: وقتی باشگاه در کشمکش‌های بدهی و طلبکاران گیر می‌افتد همه این‌ها به گردن وزارت ورزش است. اگر نمی‌توانید بدهی‌های باشگاه را پرداخت کنید آن را خصوصی کنید. افراد زیادی هستند که برای این کار مشتاق‌اند و خود من دو نفر را سراغ دارم اما شما فقط می‌خواهید با مردم بازی کنید. این بازی‌ها را با پرسپولیس هم انجام بدهید! من با مدیر لایقی مثل فتح‌ اله زاده کار کردم. متاسفانه یا خوشبختانه آدمی نیستم که در مسائل داخلی تیم و باشگاه دخالت کنم و به من هم دور نمی‌رسد. فرهاد مجیدی، مهدی رحمتی و علیرضا منصوریان رفتند چون آدم‌هایی در این باشگاه کار می‌کنند که فقط می‌خواهند حکومت خودشان باشد. 

وی در مورد وضعیت حال حاضر استقلال گفت:‌ وضعیت استقلال 50-50 است.  این تیم بازیکنان خوبی دارد که احتیاج به اتفاقات خوب دارند.  من زمانی در استقلال بد بازی می‌کردم و بد اخراج می‌شدم اما روزی امیر قلعه‌نویی به من گفت تو چه بازیکن بدی باشی و چه بازیکن خوبی باشی، بازیکن تیم من هستی. با این جمله تمام مشکلات من حل شد و دیگر نگرانی نداشتم. ا لان تیم استقلال در وضعیت بحرانی است و در این شرایط چه کسی کنار این تیم قرار دارد؟ من کاری به بار فنی تیم ندارم. از لحاظ روانشناسی می‌گویم. 50 درصد فوتبال تاکتیک است و 50 درصد آن روانی است. 

صادقی درمورد کیفیت فنی استقلال گفت: من در این تیم ایراد فنی نمی‌بینم. خود ما در سال‌هایی که بازی می‌کردیم خیلی مواقع دچار مشکل شدیم اما همه مشکلات با صحبت درست می‌شد. مشکل استقلال مشکل فنی نیست. این بازیکنان فن بازی را دارند و همه آنها در لیگ برتر بازی کرده‌اند. اتفاقا روش بازی استقلال و آنالیز سرمربی تیم که با سه دفاع بازی کرد خیلی قشنگ بود، استقلال خوب بازی کرد. کاری به بی‌تجربگی بازیکنان ندارم اما آن‌ها در زمین نمی‌توانند بازی کنند چون فکر و ذهن آنها تحت فشار است. 

وی افزود: شما ببینید قبل از دربی کاپیتان تیم را می‌برند و می‌آورند. این کارها جالب نیست. چاقو نباید دسته خودش را ببرد. الان چه کسی در اردوی استقلال می‌تواند کار روانی کند؟ اگر به آنها بر نمی‌خورد من حاضرم این کار را انجام دهم. من سال‌ها کاپیتان استقلال بودم و از این تیم به تیم ملی رفتم و در دو جام جهانی بازی کردم. من حاضرم به بازیکنان درس غیرت، تعصب و هوادار بدهم چون در کنار آدم‌های بزرگی کار کردم و ا ین مسائل و کارها را بلدم. استقلال هم خیلی خوب است و هم از طرفی رو به بدی می‌رود، چون زخمی که در این تیم ایجاد شده را سر باز می‌گذارند. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس