کد خبر 994772
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
ملایی و همسرش

آیا سعید ملایی نماینده وزن 81 کیلوگرم جودو ایران گرفتار سناریو سیاسی نخست وزیر رژیم کودک کش اسرائیل و رئیس فدراسیون جهانی جودو شد؟

به گزارش مشرق، سعید ملایی نماینده وزن 81- کیلوگرم تیم ملی جودوی ایران یا همان بهتر است بگوییم مرد پرحاشیه جودوی کشورمان با رفتار پر اشتباه خود در مسابقات جهانی توکیو و دست گل های که به آب داد؛ جودو و ورزش ایران را وارد چالش بزرگی کرد و حالا چند روزی است که جودوی ایران از سوی فدراسیون جهانی بخاطر ندانم کاری ملایی تعلیق شده است، البته مسئولان ورزش وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در تلاش هستند تا از طریق دیپلماسی ورزشی این مشکل را حل و فصل کنند. مشکلی که در آن دخالت سیاست عیان است.
بیشتر بخوانید:

 چراغ سبز ملایی به بازی سیاسی

برای پرداختن به موضوع سعید ملایی ناچاریم به گذشته نه چندان دور فلش بک بزنیم. قطعا سعید ملایی بدون اطلاع وارد یک بازی سیاسی کثیف شده و راه را برای نتانیاهو نخست وزیر رژیم کودک کش اسرائیل و ویزر رئیس فدراسیون جهانی (شریک تجاری نتانیاهو) باز کرده تا آنها از این موضوع بهترین و بیشترین بهره سیاسی را برده باشند و ورزش ایران را حتی در المپیک دچار معضل و گرفتاری کنند. سعید ملایی نماینده وزن 81 کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در یکی از سفرهای خود به کشور آلمان با "سپاستین" در یکی از باشگاه های آلمانی آشنا می‌شود، "سپاستین" دارنده مدال برنز پاراالمپیک (کم بینایان) در رشته جودو است. در ادامه این دوستی و رابطه‌ای صمیمانه‌ای که بین سعید ملایی و او شکل می‌گیرد، پای "فابین" (همسر فعلی ملایی) به زندگی سعید باز می‌شود. "فابین"  و "سپاستین" خواهر و برادری هستند که طبق شنیده‌ها از مادری یهودی و پدری آلمانی متولد شده‌اند که سرانجام ارتباط "سپاستین" با ملایی به ازدواج "فابین" و ملایی ختم می‌شود و قهرمان جودوی ایران وارد زندگی جدید و پرحاشیه‌ای می‌شود، آن‌هم با این روند پرسرعت! و این ازدواج سرآغاز حاشیه برای جودوی ایران می‌شود.

عکس یادگاری "فابین" با برج میلاد و  اورشلیم

همسر سعید ملایی که به زبان فارسی تقریبا مسلط است و حتی در مصاحبه‌هایی که از او در فضای مجازی منتشر شده، کاملا نشان می‌دهد که او زبان فارسی را به سرعت یاد گرفته و پس از ازدواج با سعید ملایی بارها به ایران نیز سفر می‌کند و حتی در یکی از سفرهای "فابین" به تهران "سپاستین" برادر " فابین" نیز حضور پیدا می‌کند و حتی عکس یادگاری آنها روی برج میلاد تهران در صفحه مجازی آنها دیده می‌شود. البته آنها گویا به گرفتن عکس یادگاری علاقه شدیدی دارند، چون با توجه به اینکه شنیده شده مادر آنها یهودی است، رفت و آمد "فابین" و "سپاستین" به سرزمین های اشغالی قدس منعی ندارد و حتی عکس این خواهر و برادر در شهر قدیمی و تاریخی اورشلیم نیز در صفحه مجازی آنها منتشر شده که عکس‌های آنها نیز مورد تایید ملایی قرار گرفته است!

در هر صورت سفرهای "فابین" به تهران دستاوردهای زیادی برای او و سرکردگان این سناریو داشت. سفرهای پر رمز و راز و دیدارهایی که با نزدیکان و دوستان سعید ملایی در رستوران های تهران داشته‌اند، زمینه مهاجرت ملایی و برخی از مربیان را پررنگ تر کرد تا اینکه ملایی در یک اقدام بسیار زشت و عوامفریبانه در مسابقات جهانی توکیو به مسئولان فدراسیون جهانی اعلام کرد که مسئولان ایرانی به او از تهران اعلام کرده‌اند که حق مبارزه کردن با نماینده رژیم اشغالگر قدس را ندارد، اما او دوست داشته که مبارزاتش را تا فینال ادامه دهد و شکست مقابل نماینده بلژیک به دستور مسئولان ورزش ایران بوده است (مثلا مصلحتی)، اما این در حالی است که ملایی در مسابقات جهانی ژاپن به گفته همه کارشناسان از لحاظ فنی مقابل نماینده بلژیک شکست خورد و برای جنجال آفرینی دروغ بزرگی را گفت و سرانجام ناخواسته وارد بازی کثیف سیاسی شد. ملایی که مدت‌ها بود سودای مهاجرت را بر سرداشت، سرانجام با وسوسه‌های اطرافیان خود تصمیم گرفت برای رسیدن به معشوقه (فابین) خود مسیر اشتباهی را انتخاب کند، چرا که او می‌توانست بهتر از این؛ مسیر زندگی خود را انتخاب کند، او با این روشی که انتخاب کرد، ابتدا به کشور خود خیانت نمود و بعد از آن خانواده جودو را گرفتار کرد! سعید با تصمیم پر از غلط خود ورزش ایران را به شدت تحت فشار قرار داده است. او نباید در انتخاب این مسیر گذشته خود را فراموش می‌کرد، چرا که ملایی امروز به هر آنچه که رسیده، از جودو و ورزش ایران بوده، اما با مشاوره‌های غلط گرفتن از اطرافیان خود به راحتی وارد یک بازی سیاسی کثیف شد.

تهدید مسئولان ورزش از سوی ملایی از دوران رییس سابق

البته سعید ملایی در دوران ریاست فدراسیون قبلی در طی شدن این پروسه بارها با رسانه‌های مختلف مصاحبه‌هایی را انجام می‌دهد که غیر مستقیم مسئولان ورزش ایران را تهدید کرد که اگر به شرایط او رسیدگی نشود، قطعا با توجه به پیشنهادهای خارجی که از اروپا دارد، فکر خواهد کرد و دست به مهاجرت می‌زند. سرانجام سعید ملایی در کمتر از دوسال تهدید خود را عملی کرد و آن هم با بدترین شکل ممکن، البته سعید در شرایطی تصمیم گرفته مسیر زندگی‌اش را در ورزش حرفه‌ای تغییر دهد که به اعتقاد برخی‌ها، از جمله مجید زارعیان، سرمربی تیم ملی جودو، این اتفاقات یک جریان‌سازی از طرف فدراسیون جهانی بوده برای اینکه ملایی را به حاشیه ببرند.

زارعیان پس از بازگشت خود از مسابقات جهانی جودو به ایران در صحبت‌های خود، مدعی شد: «یک‌سری برنامه‌های از پیش تعیین‌شده باعث شد حواشی‌ای برای جودوی ایران رخ دهد. از مبارزه سوم به‌ بعد ملایی با مأمور امنیتی ویزر روی تاتامی می‌رفت. آن‌ها اجازه نمی‌دادند حتی من برای کوچ در کنار ورزشکارمان باشم. برنامه‌هایی از پیش تعیین شده بود که جودوکار ایران و رژیم اشغالگر قدس با هم مبارزه کنند، موضوع را کاملا سیاسی کرده بودند، اما باخت ملایی به بلژیک که با تمام وجود در مقابلش ظاهر شد و به زعم کارشناسان تمام تلاشش را برای برد کرد، همه معادلات فدراسیون جهانی را به‌هم ریخت. طبق قانون هیچ‌گاه جدول مسابقات قهرمانی جهان تغییر نمی‌کند. مسابقه جودوکار اسرائیل بعد از مبارزه ملایی بود، اما جدول را طوری جابه‌جا کردند که مبارزه او با جودوکار مصری و بازی ملایی جابه‌جا شود که خلاف قانون بود. بعد از پایان مسابقات با مأمور امنیتی و با یک ون به همراه سعید آمدند هتل، ملایی را بدون اجازه من جابه‌جا کردند که این کار کاملا غیرقانونی بود. او برای برگشت به ایران بلیت داشت، اما مأموران امنیتی نگذاشتند همراه من بیاید و بلیت آلمان برایش تهیه کرده بودند. فکر می‌کنم همه‌چیز از پیش تعیین شده بود. قبل از سفر به ژاپن، عده‌ای در ایران با جوسازی‌ها این اتفاقات را چیده بودند و مرتبا با سعید در تماس بودند».

بنابر اظهارات ویزر گفته می‌شود ملایی قصد داشته در این مسابقات با نماینده اسرائیل بازی کند، اما، چون خانواده‌اش تحت فشار قرار می‌گیرند از این کار صرف‌نظر می‌کند. حتی او از بازی سوم به‌ بعد با زارعیان درگیری لفظی پیدا می‌کند و بدون مربی روی تاتامی می‌رود، طوری که حتی باعث می‌شود، رضا صالحی‌امیری از ایران با زارعیان تماس می‌گیرد تا با ملایی صحبت کند، اما او به دلیل وجود مأموران امنیتی در سالن نمی‌تواند پیغام رئیس کمیته ملی المپیک را به شاگردش برساند.

زارعیان، در ادامه صحبت‌های خود حتی موضوع تحت فشار بودن خانواده سعید ملایی را نیز رد کرده بود. او در رابطه با این موضع اظهار داشت: این خبرها کاملا کذب است. این موضوع را خودشان به سعید القا کرده بودند. کسی از ایران حتی به ما زنگ هم نزد که مبارزه کنیم یا خیر، چه برسد که خانواده ورزشکار را تهدید کنیم. فکر می‌کنم همه‌چیز از پیش تعیین‌شده بود، قبل از سفر به ژاپن، عده‌ای در ایران با جوسازی‌ها این اتفاقات را چیده بودند و مرتبا با سعید در تماس بودند.

گزارش پر ابهام فدراسیون جهانی برای تکمیل کردن سناریو تعلق جودوی ایران

اخیر نیز فدراسیون جهانی جودو با ارسال گزارشی ادعای عجیب و پوچی را مطرح کرده مبنی بر اینکه در مسابقات مختلف در طول دو سال گذشته (از دوران ریاست قبلی تا کنون) سعید ملایی برای روبرو نشدن با نماینده رژیم اشغالگر قدس دست به شکست مصلحتی زده که این گزارش خلاف واقع است، در واقع آنها با ارائه این گزارش بدنبال تکمیل کردن پازل اتفاقات مسابقات جهانی توکیو بوده‌اند. 

آنها مدعی شده‌اند که سعید ملایی 28 اکتبر سال 2018 در مسابقات گراند اسلم ابوظبی، در 17 نوامبر سال 2018 در مسابقات گرند پری هلند، 28 نوامبر سال 2018، مسابقات 16 دسامبر مقابل "ساساکی" از ژاپن و مسابقات گرند اسلم پاریس در تاریخ 9 فوریه سال 2019 و مسابقات جهانی توکیو در سال 2019 مقابل نماینده بلژیک مصلحی باخته است. این ادعای های پوچ در حالی از سوی فدراسیون جهانی مطرح شده که مبارزات سعید ملایی در تعدادی از این رقابت‌ها با شکست فنی روبرو شده است. مثلا شکست مقابل "ساساکی" نماینده ژاپن که عناوینی بسیار زیادی در دنیای جودو دارد و یا شکست مقابل نماینده بلژیک در مسابقات جهانی همه از جمله مبارزاتی است که ملایی از لحاظ فنی بازنده میدان بوده، اما فدراسیون جهانی برای اینکه به اهداف شوم خود برسد، تمام این شکست‌ها را مصلحتی اعلام کرده تا از این طریق و همکاری سعید ملایی پازل تعلیق جودوی ایران تکمیل شود.

اما برای شفاف شدن سناریو وزیر رئیس فدراسیون جهانی و نتانیاهو نخست وزیر سابق رژیم اشغالگر قدس، یک مثال ساده می‌زنیم. طی دو سال گذشته محمد رشنونژاد به همراه تیم ملی کشورمان راهی رقابت‌های بین المللی هلند شد و دیگر هیچ وقت به کشورمان بازنگشت و پناهنده شد و در حال حاضر نیز برای تیم ملی این کشور فعالیت می‌کند. سوال ما این است که اگر فدراسیون جهانی دلسوز ورزشکاران ایرانی است (که قطعا این طور نیست و بدنبال اهداف سیاسی هستند) چرا زمانی که رشنونژاد پناهنده شد و زیر پرچم فدراسیون جهانی قرار گرفت، فدراسیون جهانی روی این موضوع پافشاری نکردند؟ حالا چه اتفاقی رخ داده که آنها به این شکل برای جودوی ایران دام پهن کرده‌اند؟ اینکه همسر وزیر رئیس فدراسیون جهانی یهودی است و رابطه بسیاری نزدیکی هم گویا با نخست وزیر سابق رژیم اشغالگر قدس دارد، برای همگان آشکار است و تمام این سرنخ ها نشان می‌دهد که آنها به دنبال اهداف دیگری در ورزش ایران هستند که قطعا با مقاومت ورزشکاران ایرانی به اهداف نحس و شوم خود نخواهند رسید.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 26
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 21
 • IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  24 9
  این زن سعید ملایی جودوکار نیست .
  • IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
   9 6
   اصلا جوذو که تا حالا هیچ مدال المپیکی نداشته چرا باید باز هم ادامه یابد؟ این همه هزینه برای چه؟
 • پويا نوري IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  فدراسيون جودو بايد دست پيش را بگيرد و با خروج خود از فدراسيون بين المللي جودو اين فدراسيون را رسوا كند و به چالش بكشد نه اينكه التماس كند...
 • الف ح PL ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  59 5
  فقط یه سئوال. اگه سعید ملایی مبارزه با جودوکار بلژیکی رو میبرد بعد تکلیف مبارزه بعدیش با مبارز اسرائیلی چی میشد؟!!!
  • احمد IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
   ایرانی مسلمان با شرف و با غیرت میرفت تو میدان جلوی دوربین رسما اعلام می کردن که ایران رژیم صهیونیستی رو به رسمیت نمی شناسه و با نماینده هاش رقابت نمی کنه و مسابقه نمیده. خدا بزرگتر همه کشورها و فدراسیونها و رقابتهاست.
 • پويا نوري IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  خدا نقشه هاي اين بينواها را نقش بر آب كرده ، وقتي كه اين گوسفند قرار بوده و نيت كرده كه با ورزشكار اسرائيلي مبارزه كند و قبح اين كار را بشكند هيچ وقت فكرش را هم نميكرد كه خدا اينجوري توي كاسه اين عمله بدبخت بذاره و مقابل حريف بلژيكي شكست بخوره، حالا كه تيرشون به سنگ خورده به در و ديوار ميزنند ، خدا را شكر كاري كه ورزشكاران ايراني شروع كردند ساير كشورها هم در حال پيوستن به آن هستند
  • IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
   91 37
   الان خدا چطوری گذشته تو کاسش چرتو پرت میگی وکدوم کشورا درحال پیوستن هستند
  • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
   12 61
   مخاطب 12:17 تو نمی فهمی تقصیر ما چیه ؟یه مطالعه بکن متوجه میشی ، البته اگه بشی
  • US ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
   21 7
   مالزی سال گذشته المپیک ابی را بخاطر ممانعت از حضور رژیم اشغالگر از دست داد و البته ورزشکاران زیادی از همه مذاهب تا کنون از رویارویی با ان خود داری کرده اند مانند بوفون دروازبان ایتالیا که همیشه همدردی با فلسطین میکند و ورزشکاران مسلمان هم همینطور
 • IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  27 21
  انتخاب نماینده ورزشی کشور در مسابقات جهانی ،توسط فدراسیون جودو است یا ایران ؟؟؟خوب این اقا مشکل دارد را نبرید مسابقه.
 • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  جریان پرستو و نفوذ از طریق ارتباطات جنسی یا ازدواج ظاهری پیداست
 • SE ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  19 65
  خنجر از پشت خنجر از رو می طلبد
 • ناشناس IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  62 93
  ۱۵ میلیون نفر برنامه ریز یهودی اسراییلی وجود دارند که دنیا رو به گند کشیدن .خیلی خوشحالم که در مملکتی زندگی میکنم که مرک بر اسراییل گفتن درخونشان هست
  • IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
   59 18
   کسانی هم که مرگ بر اسرائیل میگن دارند نون فحش دادنشون رو میخورند
 • یونس IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  56 98
  این همه ورزشکار باشرف داشتیم و داریم که دلشون برای مملکتشون می تپه. پول پرست نبودند. این وسط چند تا هم کرمو باشه طبیعیه. دنیا ارزش وطن فروشی نداره. زنده باد ایران.
 • IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  37 80
  خودفروخته عوضی. تمام تماسهایش را کنترل کنید به جاهای خوبی می رسید. سرشاخه ها هنوز توی ایران هستند.
 • حسن IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  5 16
  حالا جودوی ایران چه اهمیتی داره که این همه بخوان نقشه بکشن براش.کلا فکر نکنم ما هیچ وقت در جودو مدال المپیکی یا جهانی گرفته باشیم.اگر کشتی بود یه چیزی
 • احمد IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  67 15
  خوب به بعد از این هم حاشیه به تیم ملی دعوتش نمی کردید.
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  5 7
  ای مشرق تو روحت با این رمز گذاشتنت
 • US ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  7 6
  بجای این داستان سرایی ها بهتره مدیران بی کفایت را برکنار کنید تا دچار چنین معظلاتی نگردید
 • IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  82 20
  مشرق جون مادرت ول کن خود فلسطینیا دارن مبارزه میکنن با اسراییلی ها ورزش برای صلح و دوستی هست ما شدیم کاسه داغ تر از آش
  • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   4 4
   شما عقلت به این جاها قد نمی ده شیر خشکت دیر نشه
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  7 49
  قطعا با هماهنگی در بدنه دولت و افسادطلبها این اتفاق افتاده و گرنه بدون هماهنگی این چنینی ، محال ممکنه
 • سامان IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
  8 1
  چقدر دور گود نشین لنگ کن خخخخخ برید خدا شفاتون بده
 • IR ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
  4 4
  بره گم شه وطن فروش
 • IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  0 1
  همسر سعید ملایی نزاکت عزیزوا از کشور آذربایجان هست.فابین کیه؟تو عکس روی کمربند خانمه هم نوشته اسمشو.(يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقولوا قَولًا سَديدًا)

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس