باور 373

یگان‌های پیاده و محمول نیروهای ارتش و سپاه در مراسم رژه ۳۱ شهریور در تهران از برابر جایگاه عبور خواهند کرد.

به گزارش مشرق، تا دقایقی دیگر در مراسم رژه 31 شهریور در تهران یگان‌های پیاده و محمول نیروهای ارتش و سپاه از برابر جایگاه عبور خواهند کرد.

سامانه‌های نیروی پدافند هوایی ارتش که قرار است در این رژه از مقابل جایگاه عبور کنند در ذیل آمده است.

بیشتر بخوانید:

مراسم رژه نیروهای مسلح آغاز شد

سامانه سلاح باور 373: اولین سامانه ارتفاع بلند پدافندی بومی با قابلیت تحرک بالا و توانایی شناسایی 300 هدف اولویت بندی 100 هدف و درگیری با 6هدف همزمان.

سامانه موشکی ارتفاع متوسط مرصاد متحرک: دارای قابلیت درگیری با انواع هواگردها و موشکهای کروز و پرنده های بدون سرنشین.

سامانه راداری کنترلی و برد بلند آرش: تکمیل کننده سامانه های کشف و شناسایی شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور و از افتخارات نیروی پدافند هوایی در حوزه ساخت و تولید رادارهای پیشرفته و به روز دنیا.

سامانه موشکی پانزده خرداد: با قابلیت کشف اهداف تا فاصله 150 کیلومتری و درگیری و وانهدام اهداف در برد 45 کیلومتری است، قابلیت تحرک بالا،شناسایی اهداف پنهانکار و درگیری همزمان با 6 هدف از دیگر توانایی های این سامانه بومی است.

سامانه موشکی تلاش با قابلیت تلفیق با سامانه موشکی ارتفاع بلند اس 200 و رفع نیاز درگیری ارتفاع متوسط این سامانه به صورت کاملا بومی و به دست توانمند متخصصین داخلی طراحی و تولید شده است.

همچنین سامانه توپخانه‌ای «حائل» نیز در رژه شرکت خواهد داشت. این سامانه دارای رادار پسیو است یعنی بدون انتشار امواج، اهداف را شناسایی می‌کند و این موضوع این قابلیت را به این سامانه می‌دهد که بدون اینکه دیده شود هدف را ببیند و اقدام کند. این سامانه همچنین متحرک است و به سرعت توانایی جابجایی دارد و برای مقابله با اهداف ارتفاع پست مثل موشک‌های کروز یا پهپادهای مهاجم و ریزپرنده‌ها طراحی شده است. این سامانه به دست متخصصین جوان نیروی پدافند هوایی ارتش طراحی و تولید شده است و نیاز پدافند هوایی کشور در حوزه ارتفاع پایین را مرتفع می‌کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس