کشتی آزاد

در روز دوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان در نورسلطان، نمایندگان اوزان 70 و 92 کیلوگرم کشتی آزاد ایران در چهار وزن دوم راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

به گزارش مشرق، رقابت های چهار وزن دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان از صبح امروز در سالن باریس نورسلطان قزاقستان آغاز شده که نمایندگان کشورمان در اوزان ۷۰، ۷۴، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفته اند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۷۰ کیلوگرم یونس امامی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر اریگلنت پریزرینی از آلبانی را شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۶ بر صفر از سد الامان دوگدوربیک اولوو، دارنده مدال برنز ۲۰۱۶ جهان از قرقیزستان گذشت و راهی یک چهارم نهایی شد. امامی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل کوجیرو شیگا، نایب قهرمان آسیا از ژاپن گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت. نماینده کشورمان برای حضور در فینال به مصاف نورکوژا کایپانوف، قهرمان ۲۰۱۹ آسیا از قزاقستان خواهد رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم رضا افضلی در دور نخست به مصاف گندری گارزون کشتی گیر کهنه کار و حریف سابق مهدی تقوی و دارنده مدال های نقره و برنز جهان از کوبا رفت که با نمایشی ضعیف و ناامیدکننده با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد مقابل بکزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان از گردونه مسابقات کنار رفت. در این وزن ۳۹ کشتی گیر شرکت کرده اند.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۱۸ نفر حضور دارند علیرضا کریمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر یک مقابل گئورگی روبایف از مولداوی به برتری دست یافت و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز لیوبومیر ساگالیوک از اوکراین را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد و گام به نیمه نهایی گذاشت. کریمی برای حضور در فینال به مصاف آیخان جبرئیلوف از روسیه می رود.
 

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه ۶ بر یک از سد خودربولگا دورجخاند از مغولستان گذشت. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل نیکولاس گویازدوفسکی، دارنده ۲ مدال برنز ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ جهان از آمریکا گذشت و راهی یک چهارم نهایی شد، اما در این مرحله با تیجه ۳ بر ۲ مغلوب آلکساندر خوتسیانوفسکی، دارنده مدال برنز ۲۰۱۹ اروپا و بازیهای اروپایی از اوکراین شد و  شانس حضور در نیمه نهایی و کسب سهمیه المپیک را از دست داد. خوتسیانوفسکی در مرحله قبل با نتیجه ۴ بر ۳ از سد خوگائف از روسیه گذشته بود.  کشتی گیر اوکراینی در نیمه نهایی با گنو پتریاشویلی، قهرمان جهان و نفر سوم المپیک از گرجستان مبارزه خواهد کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس