کد خبر 992883
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۰
چاقو کشی نمایه

قاتل جنایت شبانه شرق تهران پس از ۱۶ سال هنوز فراری است.

به گزارش مشرق، قاتل جنایت شبانه شرق تهران پس از ۱۶ سال هنوز فراری است.

جدال خونین
رسیدگی به این پرونده از شامگاه ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۲ به دنبال درگیری خونین بین یک مرد موتورسوار و راننده پیکان در خیابان ۱۵ متری اول افسریه آغاز شد. شواهد نشان می‌داد مرد موتورسوار پس از درگیری با راننده ۴۲ ساله به نام حسین، وی را با چاقو کشته و سوار بر موتورش با سرعت زیادی پا به فرار گذاشته است.

بیشتر بخوانید:

آشتی کنان مرگبار! +عکس

شناسایی قاتل
تحقیقات پلیس برای ردیابی موتورسوار ناشناس آغاز شد و پلیس با اطلاعاتی که از زن جوان گرفته بود، توانست صاحب موتورسیکلت به نام سعید را شناسایی کند. وی در بازجویی ها، عامل جنایت را دوست صمیمی اش به نام احسان معرفی کرد و گفت: ماه محرم بود و من و احسان سر کوچه ایستاده بودیم و با هم صحبت می‌کردیم. یک باره یک پیکان با سرعت زیاد از کنار ما عبور کرد که نزدیک بود با سعید برخورد کند. پیکان دور شد و سعید که از این ماجرا عصبانی شده بود، سوار موتور من شد من هم ترک او نشستم. سعید پیکان سفید را تعقیب کرد و جلوی راهش را بست. او و راننده با هم جر و بحث کردند، اما وقتی راننده به سعید فحش داد، او چاقویی را از جورابش بیرون آورد و یک ضربه به سینه راننده زد و بلافاصله سوار موتور شد و با هم فرار کردیم. وی ادامه داد:آن شب سعید بلافاصله به خانه اش رفت و من دیگر هیچ خبری از او ندارم.

قاتل کجاست؟
تلاش پلیس برای ردیابی سعید بی نتیجه ماند و خانواده سعید نیز گفتند از مخفیگاه پسرشان هیچ اطلاعی ندارند و نمی‌دانند او پس از جنایت شبانه به کجا گریخته است. با گذشت ۱۶ سال از این ماجرا و در حالی که هیچ ردی از عامل جنایت به دست نیامده بود همسر و دو فرزند حسین در شعبه دوازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران حاضر شدند و درخواست دریافت دیه از صندوق بیت المال را مطرح کردند. همسر حسین به قضات دادگاه گفت: من شاهد قتل بودم و حالا ۱۶ سال از کشته شدن همسرم گذشته است. آن زمان دو دخترم خردسال بودند و حالا دختران بزرگی شده و به سن ازدواج رسیده‌اند، اما هنوز هیچ ردی از قاتل شوهرم به دست نیامده و ما هم امیدی به دستگیری او نداریم. به همین دلیل تقاضا داریم تا دیه همسرم از صندوق بیت المال به فرزندانم پرداخت شود تا شاید بتوانیم کمی راحت‌تر زندگی کنیم. بنابه این گزارش؛ در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و دیروز به استناد ماده ۴۳۵ و ۴۸۷ قانون مجازات اسلامی حکم پرداخت دیه از صندوق بیت المال را صادر کردند.

منبع:روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس