کد خبر 992229
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵
دزد آدم‌کش

معتاد سابقه داری که شوهر خواهرش را به خاطر سرقت تلویزیون ال سی دی به طرز هولناکی در مشهد کشته بود، ضمن اقرار به جنایت مدعی شد که شوهر خواهرش بیش از حد او را نصیحت و سرزنش می‌کرد!

به گزارش مشرق، شب بیستم شهریور، همسر مرد روحانی که به اتفاق دیگر اعضای خانواده اش از مشهد به منطقه درود نیشابور رفته بود، با شوهرش تماس گرفت، اما کسی پاسخ گوی تلفن نبود! تماس‌های مکرر این زن جوان که همچنان بی پاسخ می‌ماند، موجی از نگرانی را به وجود آورد.

بیشتر بخوانید:

دستگیری زورگیر حرفه‌ای چماق به دست

هر لحظه بر شدت اضطراب اعضای خانواده افزوده می‌شد که فکری به ذهن زن جوان رسید. او با شماره تلفن یکی از بستگانش که در نزدیک منزل آن‌ها سکونت داشت، تماس گرفت و از او خواست تا خبری از همسرش بگیرد.

آن مرد هم شبانه به منزل «احمد» (روحانی ۵۸ ساله) رفت، ولی با صحنه وحشتناکی روبه رو شد. او که با مشاهده پیکر خون آلود «احمد» با چشمانی وحشت زده در جایش میخکوب شده بود، با دستانی لرزان به سوی پیکر غرق در خون مرد ۵۸ ساله رفت، ولی او جانی در بدن نداشت. این گونه بود که تماس تلفنی این فرد با پلیس، نیروهای کلانتری طبرسی شمالی را به محل وقوع حادثه کشاند. ماموران انتظامی با دیدن فرش‌ها و پرده خون آلود، بی درنگ با قاضی ویژه قتل عمد مشهد تماس گرفتند و از وقوع جنایتی وحشتناک خبر دادند.

گزارش ها حاکی است، دقایقی بعد قاضی علی اکبر احمدی نژاد به همراه گروهی از کارآگاهان زبده اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی عازم طبرسی ۵۹ شد و بلافاصله تحقیقات میدانی را آغاز کرد.

تکه‌های لیوان بزرگ شکسته در کنار جسد حکایت از آن داشت که عامل یا عاملان جنایت با لیوان به سر و صورت مرد ۵۸ ساله کوبیده اند این در حالی بود که بریده شدن بخشی از گوش مقتول و همچنین آثار خفگی در زیر گلوی وی، ماجرای این پرونده جنایی را در حالی پیچیده‌تر کرد که لوازم منزل به هم ریخته نبود و تنها پرده بزرگ خون آلود به دور پیکر بی جان مرد مذکور حلقه شده بود. تحقیقات مقدماتی قاضی ویژه قتل عمد نشان می‌داد که «احمد» (مقتول) همسر اول خود را طلاق داده و با زن دیگری ازدواج کرده است در حالی که جای خالی تلویزیون در این منزل مسکونی خودنمایی می‌کرد قاضی احمدی نژاد احتمال جنایت خانوادگی به خاطر سرقت را داد چرا که تجربه وی بیانگر آن بود که لوازم دیگر منزل به هم نریخته است بنابراین فرد یا افرادی آشنا به محل وارد منزل مسکونی شده اند! با این فرضیه مقدماتی، بررسی‌های تخصصی کارآگاهان با دستور قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به سرپرستی سرهنگ علی بهرامزاده (رئیس دایره قتل عمد پلیس آگاهی) درباره وضعیت اخلاقی و اجتماعی فرزندان همسر اول «احمد» آغاز شد چرا که تحقیقات میدانی از مطلعان، از آشفتگی وضعیت اجتماعی و اعتیاد برخی از اعضای خانواده وی حکایت داشت. به همین دلیل کارآگاهان شبانه در کنار مقام قضایی عازم شهرک شهید باهنر (قلعه ساختمان) شدند و یکی از فرزندان همسر اول مقتول را درحالی مورد بازجویی قرار دادند که از شدت توهم ناشی از اعتیاد، حرف‌های بی‌ربطی را بر زبان جاری می‌کرد.

آثار کبودی روی صورت و لکه خون روی لباس‌های این مظنون، از درگیری وی با فرد دیگری حکایت داشت، اما او که از شدت خماری نمی‌توانست چشم هایش را باز نگه دارد در پاسخ به سوال قاضی که چند ساعت قبل کجا بودی؟ فقط تکرار می‌کرد نمی‌دانم! چیزی حالی ام نیست! 

در حالی که هنوز آثار توهم ناشی از مصرف مواد مخدر این جوان معتاد را به هذیان گویی واداشته بود قاضی احمدی نژاد طی دستوری محرمانه به کارآگاهان، از آنان خواست اطلاعاتی درباره وضعیت خانوادگی همسر دوم مرد ۵۸ ساله نیز کسب کنند. ساعتی بعد اطلاعات شگفت انگیزی مقابل مقام قضایی قرار گرفت و مظنونان این حادثه وحشتناک را افزایش داد. بررسی‌های شبانه نشان داد جوان ۴۳ ساله‌ای به نام «غلامرضا – ح» که برادرزن دوم مقتول است ۱۵ سال از عمرش را به خاطر مواد مخدر پشت میله‌های زندان گذرانده و باز هم به دلیل سقوط در منجلاب اعتیاد، وضعیت اجتماعی اسفباری دارد. نزدیکی محل سکونت این مظنون به محل زندگی «احمد»، ظن قاضی ویژه قتل عمد را بیشتر کرد و بلافاصله دستور داد تا غلامرضا به کلانتری احضار شود.

اگرچه برادرزن‌های دیگر مقتول از موقعیت اجتماعی و اخلاقی خوبی برخوردار بودند، اما لباس‌های تمیز غلامرضا ظن قاضی ویژه قتل عمد را برانگیخت و به این ترتیب این جوان ۴۳ ساله در ساعت ۳ بامداد پنج شنبه گذشته و در حالی که چند ساعت از وقوع جنایت سپری می‌شد مورد بازجویی‌های تخصصی قرار گرفت. او که در پاسخ به سوال قاضی احمدی نژاد درباره تعویض شبانه تن پوش هایش دچار تناقض گویی شده بود در خصوص آثار خراشیدگی روی پیکرش نیز به داستان سرایی پرداخت و خود را بی خبر از ماجرای قتل نشان داد، ولی وقتی مدارک انکارناپذیری از حضور وی در محل وقوع جنایت به دست آمد، مدعی شد که غروب روز حادثه نزد شوهر خواهرش رفته است، اما بعد از ۴۵ دقیقه از منزل آن‌ها بیرون آمده و دیگر اطلاعی از او ندارد!

گزارش ها حاکی است قاضی علی اکبر احمدی نژاد که دیگر یقین داشت غلامرضا متهم اصلی پرونده است بلافاصله دستور آزادی دیگر مظنونان را صادر کرد و با طرح چند سوال تخصصی این متهم را به تناقض گویی انداخت. غلامرضا که دیگر همه راه‌های فرار از مجازات را بسته می‌دید به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: دیگر از نصیحت‌های بیش از اندازه و سرزنش‌ها و تحقیرهای شوهر خواهرم خسته شده بودم او اگرچه از نظر مالی به من کمک می‌کرد حتی روز قبل از آن نیز پنج هزار تومان به من داده بود، ولی همواره مرا به خاطر اعتیاد و شرایط زندگی ام تخریب می‌کرد تا این که شب حادثه به منزلش رفتم و با لیوان بزرگ معجون خوری حدود ۴۰ تا ۵۰ ضربه به سروصورتش زدم او مقاومت کرد و پرده پنجره را کشید تا از دیگران کمک بخواهد! در این هنگام قیچی بزرگی را از روی اپن آشپزخانه برداشتم و چند ضربه دیگر به سروصورتش زدم که گوشش نیز بریده شد! ولی او هنوز مقاومت می‌کرد به ناچار طنابی را دور گردنش انداختم و حدود ۲۰ دقیقه کشیدم! وقتی فهمیدم که دیگر جانی در بدن ندارد، تلویزیون ال سی دی ۴۶ اینچ او را داخل پوشش پشتی گذاشتم و به همراه گوشی تلفنش سرقت کردم! بنابراین گزارش، در بازرسی صبحگاهی از منزل متهم به قتل که در طبرسی شمالی ۵۷ بود، تلویزیون سرقتی از لابه‌لای رختخواب‌ها و گوشی تلفن از داخل کیسه سیمان کشف شد و این گونه این پرونده جنایی در حالی به نتیجه رسید که خورشید انوار طلایی خود را بر آسمان شهر پهن کرده بود! تحقیقات بیشتر درباره زوایای پنهان این پرونده جنایی با دستور سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی) توسط سروان جمالی (افسر پرونده) و با راهنمایی‌های مقام قضایی همچنان ادامه دارد.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  30 2
  چرا بیشترین جرم و جنایت ها در مقدس ترین شهر و استان اتفاق می افتند!؟؟
  • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
   1 3
   آی کیو ، علتش اینه که مشرق همه اینها رو از روزنامه خراسان نقل قول می کنه، وگرنه ربطی به مقدس بودن شهر نداره !

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس