هیات دولت نمایه

درحالی که این روزها رسیدگی به گرانی معیشت و مشکلات اقتصادی کشور مطالبه اصلی مردم از دولت است، دولتمردان اما ظاهراً ‌ترجیح‌شان پرداختن به مسائل فرعی و حاشیه‌ای نظیر فرستادن زنان به ورزشگاه است.

به گزارش مشرق، نشست هیئت دولت با حضور رئیس‌جمهور و اعضاء کابینه روز گذشته در حالی برگزار شد که موضوع حضور زنان در ورزشگاه این بار به بهانه ماجرای خودسوزی دختر هوادار یکی از تیم‌های فوتبال تهرانی به مسئله محوری و اصلی دولتمردان تبدیل شد. به نحوی که رئیس‌جمهور، رئیس دفتر رئیس‌جمهور، معاون حقوقی رئیس‌جمهور و سخنگوی دولت به‌صورت جداگانه و به تفصیل از مطالبه زنان برای حضور در ورزشگاه‌ها سخن گفتند.

بیشتر بخوانید:

پشت پرده دروغ دختر آبی: تحریم ورزشی ایران

سرگردانی اعضای دولت درباره ورود بانوان به ورزشگاه‌ها


نکته قابل تأمل اینکه هر کدام از این سه اعضای کابینه دولت تدبیر و امید متناقض با دیگری این مسئله را تحلیل کردند! امری که نشان می‌دهد که در دولت حتی در موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیز تصمیم واحد و نگاه کارشناسی وجود ندارد.


حجت‌الاسلام روحانی در جلسه هیئت دولت ضمن‌ اشاره تلویحی به این ماجرا گفت: اقشار مختلف مردم اعم از زنان و کارگران هر مشکلی که به ذهن‌شان می‌آید و احساس می‌کنند که حقوق‌شان مراعات نمی‌شود، راه اصلی برای کسب حق خودشان انتخابات است.

باید در انتخابات دیدگاه‌های خود را اعلام کنند و افرادی را انتخاب کنند که حقوق‌شان را سریع‌تر و زودتر به دست‌شان ‌برسانند و غیراز این هیچ راه دیگری وجود ندارد.


وی همچنین افزود: نباید برخی از تندروی‌ها و مسیرهای غیردقیق که مردم را آزار می‌دهد در جامعه اجازه بروز پیدا کند، چرا که مردم به اندازه کافی با غصه و سختی مواجه هستند و نباید اجازه داد که بر اساس بی‌دقتی‌ها غصه جدیدی بر مردم وارد شود.


دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست


پس از این اظهارات رئیس‌جمهور، موضوع حضور زنان در ورزشگاه به بهانه ماجرای خودسوزی یک دختر هوادار فوتبال به‌عنوان اولین سؤال از سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت وزیران پرسیده شد و ربیعی در پاسخ گفت: در این‌باره گزارش‌های تهیه و ابعاد موضوع بررسی خواهد شد؛ منتظر هستیم که گزارشی آماده و ابعاد موضوع بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.


ربیعی در ادامه اعلام کرد: موضوع مرحومه سحر و حضور زنان در ورزشگاه‌ یکشنبه پیش در دولت مطرح شد. دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست و طبق گزارش وزیر ورزش، زیرساخت‌های لازم مثل معبر، مکان، سرویس‌های جداگانه در همه ورزشگاه‌ها آماده است. ورزشگاهی نیست که این زیرساخت‌ها را نداشته باشد.


وی افزود: خانم‌ها هم می‌توانند در همه بازی‌های ملی حضور یابند. شرایط دارد به سمتی پیش می‌رود که زنان در مسابقات لیگ حضور یابند. مردان هم باید ملاحظات اخلاقی را رعایت کنند تا برخی نگرانی‌ها رفع شود.


با فضای فعلی حضور زنان  در ورزشگاه به مصلحت نیست!


محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور هم به موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها اینگونه واکنش نشان داد و گفت: امروز رئیس‌جمهور اعلام کردند که ایام انتخابات چه مجلس و چه ریاست‌جمهوری بهترین فرصت است که بتوانیم این خواسته‌های خود را بیشتر مطرح کنیم و ما همچنان این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا بدانیم چرا به اینجا رسیده است.


وی اما در اظهاراتی متناقض نسبت به موضوع سخنگوی دولت افزود: این چیز جدیدی نیست ما چند ماه قبل در دولت بحث کردیم و تصمیم گرفتیم. ما در یک دوراهی مانده‌ایم از یک طرف معتقدیم اگر فضای ورزشگاه‌ها مناسب حضور خانم‌های محترم باشد از نظر ما منعی ندارد ولی با فضای فعلی با این میزان فحش و درگیری این مصلحت نیست.


ربیعی ادامه داد:‌ وزیر ورزش مأمور شده است تا مقداری با گروه‌های طرفداری و لیدرهای تیم‌های مختلف صحبت کنند تا مقداری فضا را از نظر اخلاقی درست کنند. همچنین محل مناسبی برای ‌تردد بانوان و سرویس بهداشتی آنها و همچنین محل نشستن فراهم کنند.


ورود زنان به ورزشگاه‌ها  تصمیم جدی دولت است!


جالب آنکه در این‌باره لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور به‌گونه‌ای دیگر اظهارنظر کرد: صحبت من کاملاً مشخص و یک جمله است؛ ورود خانم‌ها به استادیوم هیچ منع قانونی ندارد.


وی ادامه داد: بنابراین سلب حق معنایی ندارد و دولت هم همین موضع را دارد و معتقد است که باید از این مسئله حمایت کنیم. دولت تاکنون چند مرتبه شرایط را فراهم کرده است و بعد از این بیشتر شرایط را فراهم می‌کند.


معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: دولت حتما سعی می‌کند با تعامل این مسئله را حل کند و این تصمیم جدی دولت است. البته دولت از قبل هم در چندین موقعیت و مسابقه سعی کرده این فرصت را مهیا کند و بعد از این بیشتر هم تلاش می‌کند که مسیرش همین است؛ ان‌شاء‌الله با تعامل.


فارغ از بحث اظهارات اعضای کابینه درباره یک موضوع مشخص، در شرایطی دولت خود را سرگرم جنجال ساختگی حضور زنان در ورزشگاه به بهانه خودسوزی یک هوادار فوتبال کرده است، که افکار عمومی این روزها از رئیس‌جمهور و کابینه دوازدهم انتظار دارند به‌صورت جدی به مشکلات اقتصادی مردم توجه کنند، مشکلاتی که با گرانی برخی محصولات نیز شدت بیشتری گرفته است.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 24
 • آنا IR ۰۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  6 3
  من شخصا اهل رفتن به ورزشگاه و اصلا فوتبال نیستم، فقط خواستم اینو بگم، آزادی و حق انتخاب حقوق اولیه هر انسانی هست، حقی که اگر بالاتر نباشه همتراز با اقتصاد و معیشت هست. دوم اینکه، به جای واژه ورزشگاه ملی از ورزشگاه مردان استفاده کردید!!! این تفکر از کجا آمده و تا کجا قرار هست ادامه پیدا کند؟! همین یک فاجعه برای زنان است.
  • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
   3 0
   آزادی و حق انتخابی که حقوق دیگران رو سلب کنه غیرقانونیه این مدل آزادی حتی در جنگل هم وجود نداره عزیزجان
  • دخترپرسپولیسی IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
   4 0
   منم به شدت باهات موافقم به جز یه جاکه به شدت فوتبالی هستم ودوست دارم عاشقانه تیم ملی رو توورزشگاه تشویق کنم اگرورزشگاه رفتن بانوان آزادبشه یه آتوبزرگ ازدست روحانی ودارودستش گرفته میشه
 • IR ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  6 0
  و بیچاره مروم با دلهای پر از درد
 • ناشناس آذری IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  20 16
  درحالی که این روزها رسیدگی به گرانی معیشت و مشکلات اقتصادی کشور مطالبه اصلی مردم از حکومت است، برخی آقایون ذهن و افکار عمومی مردم رو از مسائل اصلی و مهم کشور به سمت مسائیل حاشیه ای مثل تلاش دولت برای ورود زنان به ورزشگاهها منحرف می کنند.
  • تورج IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
   5 1
   هر مسئله ای جای خودش رو داره. ورزشگاه فقط برای آقایون نیست. اگر آقایون در ورزشگاه فحش و ناسزا میگن خب ورود تماشاچی آقارو ممنوع کنن.
 • IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  6 6
  یک عده واقعا خودشونو حماقت زده اند.اولا اون دختره هیچ ربطی به ورزشگاه رفتن نداشته.دوما یک عده از خانم ها اگر خیلی ورزش دوست هستند برن مسابقات بانوان رو تماشا کنن,هر وقت جایگاه ها در فوتبال بانوان پر شد بیان برن مسابقات آقایان رو هم ببینند.سوما با این شرایط ورزشگاه ها از هر انسان عاقلی بپرسی میگه درست نیست بانوان برن ورزشگاه.
 • IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  4 3
  من نمی دانم این دو تا چه ربطی به هم دارد ؟ اقا مردم مشکل مالی دارند. چرا به تلویزیون بودجه می دهید سریال میلیاردی بی مصرف بسازد. پولش را بدهید به زنان بی سرپرست و کودکان یتیم. ایا این بهتر نیست ؟ ( راه سفسطه بازی هیچ گاه بسته نیست !!!)
 • علی IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  6 1
  زنان بیشتر به فضای ورزشی نیازدارند تا خودشان ورزش کنند کمی از حقوق فوتبالیستها کم کنید و برای زنان باشگاه بسازید
 • ایمان IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  6 0
  یک درصد تلاشی که دولت برا فرستادن زنان برای تماشای بازیهای مردان میکنه برا بازی های خود زنان میکرد الان ورزش بانوان کلی پیشرفت کرده بود .
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  2 2
  واقعأ الان دقدقه مردم رفتن زنان به ورزشگاه هست وبا حل این مشکل تمام مشکلات جامعه اعم از اقتصادی و سیاسی و فرهنگی حل میشه؟؟؟؟؟چرا به جایِ حل مشکلات اساسی کشور به فکر مسئله هستین که با حل شدنش هزار مشکل دیگه گریبان جامعه رو خواهد گرفت.
 • IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  2 3
  مردم هر دو چیزی رو میخواهند. مردم کاهش دزدی و اختلاس،کاهش قیمتها، افزایش حقوق توفق خودروسازی داخلی و حذف تعرفه خودروهای خارجی . محدودیت هایی مثل حجاب و... را میخواهند. تناقضی هم با یکدیگر ندارند. مردم را خر فرض نکنید
 • سید رضا IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  3 2
  دولت تدبیر حاشیه ها !!
 • کارشناس IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  5 3
  ورزش شده ابزار فشار صهیونیستا و ضدانقلابا علیه ایران.من میگم ایران پاشو از ورزش قهرمانی بکشه بیرون.آخه چه سودی واسه مملکت داره؟حیف بودجه بیت المال
  • ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
   2 2
   دقیقا باهات مخالف ورزش حرفه ای مکانی برای مغزشویی هستش بخصوص درحوزه زنان که کاملا فمنیسم رو ترویج میکنه
 • محسن IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  1 4
  سختی معیشتِ مردم خواستۀ رییس جمهور نیست. خود ایشان اخیراً گفتند اگر قرار باشد کشور با فشار بر مردم اداره شود همه کس می تواند اداره کند... خودتان بهتر می دانید که سختی معیشتِ مردم نتیجۀ چیست.
  • IR ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
   1 1
   خیلی ساده ای دقیقا خواسته روحانی سختی معیشت مردمه.
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  0 3
  سیاستهای کلان خارجی را که دولت نمیتواند هیچ کاری کند وعملا هیچکاری دراقتصاد نمیتواند کند حداقل میتواند مردم را با این چیزها وآزادیهای دروغین سرگرم کند-والا مردم چون طی این۴۰سال همه چیز ازشان گرفته شده همه مطالبه ای دارند
 • IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
  0 1
  چرا مردم انقدر درسختی هستند و دولت توجه ندارد وبفکر ورزشگاه رفتن زنان.
 • IR ۰۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  0 2
  گام دوم طرح این بحث حضور مردان در ورزشگاههای ورزشی زنانه است برای تماشای اندام زنان ورزشکار و..
 • علی IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  0 0
  یعنی گرانی و مشکلات اقتصادی دلیل میشه ابتدایی ترین حقوق مردم نادیده گرفته بشه؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس