کد خبر 991626
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
ناصر محمدخانی

پیشکسوت پرسپولیس در مورد اوضاع این روزهای این تیم صحبت کرد.

به گزارش مشرق، مهاجم سابق ملی‌پوش پرسپولیس اعتقاد دارد الآن زمان انتقاد نیست و بیاید به کالدرون و شاگردانش فرصت داد.

* شروع پرسپولیس در لیگ را چطور می‌بینید ؟

پرسپولیس لیگ را با یک برد خفیف شروع کرد که به لحاظ نتیجه بسیار خوب بود. البته در همان بازی هم خوب بازی نکرد بلکه همان‌طور که گفتم فقط خوب نتیجه گرفت. در دیدار دوم مقابل تراکتور یک‌نیمه بد و یک‌نیمه خوب داشت. متأسفانه بر روی یک اتفاق گل خوردیم و در نیمه دوم به‌رغم فشاری که وارد کردند نتوانستند گل تساوی را به ثمر برسانند. بنابراین این نیم تواند شروع خوبی باشد. ولی درعین‌حال تازه شروع لیگ است و باید فرصت داد تا تیم بتواند در کمال آرامش نتیجه بگیرد.

* کالدرون را در همین دو بازی چطور دیدید ؟

کالدرون مربی خوبی است و به قولی کارنامه دار است. ولی درعین‌حال وقتی تیمی کادر فنی‌اش را تغییر می‌دهد طبیعی است که زمان نیاز است تا تفکرات جدید در این تیم جا بیفتد. او تازه به ایران آمده  و هیچ شناختی از فوتبال و فرهنگ ما ندارد. همان‌طور که گفتم کارنامه کالدرون نشان می‌دهد که مربی بادانشی است و باید بپذیریم تفکرات جدیدی به پرسپولیس و حتی فوتبال کشورمان آورده است. ازاین‌رو باید به این مربی آرژانتینی و تیمش زمان داد تا به شرایط ایده‌آل برسند.

* قبول دارید هواداران انتظار دارند تیم نتیجه بگیرد ؟

خب طبیعی است. تیم 3 قهرمانی پی‌درپی کسب کرده و در 4 سالی که برانکو در ایران بود همواره در اوج بوده و برای همین هم الآن انتظار دارند که همان‌گونه باشد. ببینید بگذارید واضح‌تر بگویم پرسپولیس  4 سال با یک تفکر و یک سیستم کار کارکرده و برای همین نمی‌تواند با شیوه جدید به این زودی‌ها خو بگیرد. به همین دلیل به زمان نیاز دارند تا با شرایط جدید آشنا شوند. این شناخت برای کالدرون هم لازم است. او هنوز با سبک بازی تیم‌های ایرانی آشنا نیست و چند هفته دیگر هم فرصت می‌خواهد. در این شرایط نقش هواداران خیلی مهم است. آن‌ها باید صبور باشند و با یکی دو باخت و تساوی اعتراض و انتقاد نکنند. یک تیم در هر سطحی که باشد وقتی با تغییرات تاکتیکی مواجه می‌شود ناخودآگاه دچار افت خواهد شد. همان‌طور که گفتم پرسپولیس 4 فصل خیلی خوب با برانکو داشت اما باید به کالدرون هم وقت بدهیم تا تیمی بسازد که خودش می‌خواهد.

بیشتر بخوانید:

آخرین خبر از تمدید قرارداد علیپور

* البته این اعتراض‌ها شامل یک سری از پیشکسوت‌ها هم می‌شود و آن‌ها هم مثل هواداران انتظار دیگری داشتند ؟

بله من هم جسته‌وگریخته در رسانه‌ها دیدم که بعضی از پیشکسوتان که از دوست‌های خوب من هستند انتقاد کردند. البته انتقاد منطقی و درست که به پیشرفت تیم کمک کند بسیار خوب است ولی درعین‌حال از هم‌تیمی‌های سابقم و  پیشکسوت‌ها می‌خواهم به خاطر پرسپولیس  در این شرایط  که تیم نیاز به حمایت دارد با صاحب‌هایشان به تیم آرامش بدهند، چون الآن زمان انتقاد کردن نیست. ما هم ایراد‌ها را می‌بینیم اما همان‌طور که گفتم کالدرون مربی بادانش و باتجربه‌ای است و خودش این ایراد‌ها را برطرف کرده و تیم را به شرایط ایده‌آل خواهد رساند. هرگونه مصاحبه انتقادی می‌تواند برای پرسپولیس حاشیه و تنش ایجاد کند و من بازهم تأکید و خواهش می‌کنم که پیشکسوتان  فقط حمایت کنند.

* یکی از اعتراضات صورت گرفته به علیپور است او در 2 بازی که انجام داده نتوانسته خوب کار کند نظر شما چیست ؟

علیپور بازیکن خیلی خوبی است یک‌فصل آقای گل شده و در فصل بعد هم تا روز آخر در کورس آقای گلی بود. به لحاظ اخلاقی هم  پسر خوب و نجیبی است.  مهاجمی که در چند فصل اخیر پرسپولیس جزو بهترین‌ها بوده نباید موردانتقاد غیرمنصفانه قرار بگیرد. او گل قهرمانی در فینال جام حذفی را زده و از تأثیرگذارترین‌ها در قهرمانی‌های پی‌درپی پرسپولیس بوده است. برای همین انتقاد دارم با انجام 2 بازی نباید مورد نکوهش قرار بگیرد . هواداران باید به او فرصت دهند.

* علیپور قرار بود به اروپا برود ولی باشگاه اجازه نداد او یک جورایی از بازی در فوتبال ایران اشباع‌شده  فکر نمی‌کنید همین باعث افت او شده است ؟

بعید می‌دانم علیپور با یک‌بار آقای گل شدن از بازی در فوتبال ایران اشباع‌شده باشد.  او حداقل باید 5،6 دوره آقای گل فوتبال ایران شود و بعد صحبت از اشباع شدن بکنیم. اما در خصوص اروپا رفتن می‌توانیم بگوییم که مسائل روحی پیش‌آمده از نرفتن بر روی کار او تأثیر گذاشته که موقتی خواهد بود.

* علیپور می‌تواند به اروپا برود ؟

چراکه نه ولی من اعتقاددارم علیپور سنی ندارد و باید در فوتبال ایران کمی بیشتر تجربه کسب کند و بعد به اروپا برود.

* اما هواداران ناراضی هستند ؟

هواداران نباید از علیپور ناراحت و عصبانی  باشند. در مقابل باید با تشویق کردن از او حمایت کنند تا به او روحیه بدهند . مطمنا او  در آرامش تمرکز بیشتری خواهد داشت و می‌تواند با گلزنی  حتی دوباره مدعی آقای گلی باشد. او استعداد خاصی در گلزنی دارد . او باز زدن یک گل دوباره راه می‌افتد.

* جونیور را چطور دیدید ؟

با چند دقیقه بازی کردن نمی‌شود درباره یک بازیکن نظر داد. باید او بیشتر بازی کند و نیز   علاوه برآن باید به او هم فرصت داد تا بتواند خودش را نشان دهد.  من با توجه به فیزیکی که از او دیدم و سن و سالی که دارد فکر می‌کنم بتواند به پرسپولیس کمک کند. بازیکن خارجی با این فلسفه می‌آید که از بازیکن ایرانی بهتر باشد و  به تیم کمک کند.

* انصاری فرد هم مدیرعامل پرسپولیس شد ؟

انصاری‌فرد به خانواده پرسپولیس تعلق دارد و سال‌‌های زیادی  در این تیم بازی کرده و حتی در یک دوره هم مدیرعامل بوده است. برای همین اعتقاددارم چون از جنس فوتبال است  خیلی خوب مشکلات پرسپولیس را درک کرده و می‌تواند به تیم کمک کند تا موفق شود. به‌عنوان یک دوست و همبازی قدیمی به محمدحسن تبریک می‌گویم و هیچ خواسته‌ای جز عملکرد خوب در پرسپولیس از او ندارم و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم.

* سالروز تولد شما با حماسه 6 تایی‌ها یکی شده است ؟

خب این از شانس خوب من است. بازی 6 تایی‌ها از  آن دسته بازی‌ها است که تکرار شدنی نیست و اگر هم تکرار شود باید سال‌ها منتظر ماند.

منبع: ایلنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس