کد خبر 991041
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
عکس/ اولین تمرین تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال کشورمان در حالی راهی هنگ‌کنگ شده که این کشور در ناآرامی به سر می‌برد، اما چنین مسئله‌ای برای شاگردان ویلموتس دردسرساز نشده است.

به گزارش مشرق، پیش از اعزام تیم ملی فوتبال کشورمان به هنگ‌کنگ، نامه‌نگاری‌هایی با فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) صورت گرفت. با توجه به ناآرامی‌های اخیر در هنگ‌کنگ و اعتراضات روزانه شهروندان هنگ‌کنگی که حتی باعث تعطیلی فرودگاه بین‌المللی این کشور شده بود، فدراسیون فوتبال مکاتباتی با فیفا انجام داد. اینکه با توجه به شرایط موجود تکلیف دیدار تیم ملی مقابل هنگ‌کنگ چیست، آیا نیازی به بازی در کشور ثالث است یا اگر بازی به میزبانی هنگ‌کنگی‌ها برگزار می‌شود، امنیت تیم میهمان و مسابقه چه خواهد شد.

پس از نامه‌نگاری‌هایی که فدراسیون فوتبال با فیفا انجام داد، تمهیداتی اندیشیده شد. مسئولان فدراسیون جهانی فوتبال مکاتباتی را با هنگ‌کنگی‌ها انجام دادند تا خیال‌شان از بابت برگزاری مسابقه راحت شود، دیداری در مسیر جام جهانی 2022 قطر که مسئولیت برگزاری آن با فیفاست. از همین‌رو فیفا برای اینکه بازی بدون مشکل امنیتی برگزار شود، ضمانت‌هایی را از هنگ‌کنگی‌ها دریافت کرد که مشکلی برای تیم ملی ایران و همچنین برگزاری مسابقه ایجاد نخواهد شد و با این ضمانت، سفر ملی‌پوشان کشورمان به هنگ‌کنگ قطعی شد.

بیشتر بخوانید:

توصیه امنیتی به هواداران هنگ‌کنگ برای بازی با ایران

با این حال تیم ملی فوتبال کشورمان اکنون در هنگ‌کنگ به سر می‌برد و در حالی که معترضان همچنان در تلاش برای ادامه اعتراض خود هستند، اما به نظر می‌رسد ضمانت امنیت هنگ‌کنگی‌ها بسیار چاره‌ساز بوده است. از آنجایی که روز گذشته نیز برخی معترضان قصد داشتند مانند روزهای اخیر راهی فرودگاه هنگ‌کنگ شوند و مشکلاتی را ایجاد کنند، اما اقدام به موقع پلیس هنگ‌کنگ این اجازه را به آنها نداد. با توجه به ضمانتی که هنگ‌کنگی‌ها به فیفا و ایران داده‌اند، آنها بیش از پیش به تکاپو افتاده تا مانع از هرگونه مشکل‌تراشی شوند.

اعتراض‌های اخیر در هنگ‌کنگ با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شده بود که مهمترین واکنش از سوی چینی‌ها بود. یانگ گوانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در امور هنگ‌کنگ و ماکائو در واکنش به این اعتراض‌ها گفته بود: «تظاهرات کنندگان ابزارهای خطرناکی در اختیار دارند که در حمله به مأموران پلیس از آن بهره می‌برند. این اتفاق جنایتی خشونت‌آمیز و نشان‌دهنده ایجاد تروریسم جدید است. این مسئله ناخواسته قانون و نظم اجتماعی هنگ‌کنگ را زیر پا خواهد گذاشت».

پس از این اظهارات از نزدیک‌ترین همسایه هنگ‌کنگ بود که حساسیت روی ناآرامی‌های این کشور نیز بیشتر شد، مسئله‌ای که فدراسیون فوتبال را هم بر آن داشت تا در اقدامی درست و به موقع از کشور میزبان و فیفا ضمانت امنیت بگیرد یا در صورت عدم ضمانت، بازی در کشور ثالث برگزار شود. شاید در صورتی که این نامه‌نگاری‌ها صورت نمی‌گرفت، شرایط برای تیم ملی هم در هنگ‌کنگ سخت بود و ناآرامی‌ها به صورت ناخواسته روی آرامش تیم ملی هم اثرگذار می‌شد.

در حال حاضر تأمین امنیت در هنگ‌کنگ شدت بیشتری گرفته و پلیس این کشور نیز با تمرکز بالاتری معترضان را زیر نظر دارد. این مسئله تا روز برگزاری مسابقه نیز شدت بیشتری خواهد گرفت تا مشکلی برای برگزاری دیدار هنگ‌کنگ و ایران به وجود نیاید و تیم ملی فوتبال کشورمان هم پس از برگزاری مسابقه، به راحتی راهی فرودگاه شده و از این کشور خارج شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس